Ekipler Sinek Avlıyor!


Ekipler Sinek Avlıyor!

Polatlı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından Gölbaşı'nda yürütülen sivrisinek ve karasinek mücadele çalışmaları devam ediyor.

Ekipler Sinek Avlıyor!
Bu içerik 711 kez okundu.
 
Polatlı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından Gölbaşı'nda yürütülen sivrisinek ve karasinek mücadele çalışmaları devam ediyor.
 
 
Bu yıl ilk kez köylerde de çalışmalara başlayan ekipler, köy mezarlıklarını ilaçlayarak ot mücadelesine de hız verdi. Polatlı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri titizlikle hareket ederek özellikle kara sinek konusunda ciddi adımlar atıyor.
 
İLK KEZ KÖYLERE DE GİRİLDİ
 
Polatlı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri bu yıl ilk defa köy mezarlıklarına da girerek ot mücadelesine başladı. Mezarlıklarda büyüyen ve neredeyse yürümeyi zorlaştıran otlarla mücadele konusunda titiz bir çalışma yürüten ekipler, burada ağaçlara da zarar vermeden hassas bir çalışma yürütüyor. Ekiplerin bir diğer mesaiside sivrisinek ve karasinek larva mücadelesinin ardından ilaçlamayı sürdürmesi. Özellikle şehre yakın ve şehrin sulak alanlar sineklerin larva mücadelesi yaılıyor. Bir kaç noktada yaşanan sıkıntı çözüme kavuşturulacak, ekipler çalaşıyor. Onun dışında şu andaki durum son derece iyi görünüyor.
 
YAZ AYI MESAİSİ
Polatlı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri yaz aylarının gelmesi ve sıcakların artmasıyla birlikte ilçede ve özellikle sulak alanlar ve su birikintilerinin yoğun olduğu bölgelerde ciddi bir çalışma yürütüyor. Ekipler, yıl boyunca devam eden sivrisinek ve karasinekle mücadele çalışmalarına yaz aylarında hız kazandırarak, vatandaşların daha rahat etmelerini sağlıyor. Koondineli olarak alışan ekipler olarak Mart ayı sonunda başlattıkları larva çalışmasının ardından da üreme alanlarına yönelik Ramazan Ayı sonundan itibaren çalışmalara başladığını bildirerek “İlaçlama çalışmalarımız ekiplerimiz tarafından hız kesmeden devam edecek. Vatandaşlarımızın huzur içerisinde sağlıklı bir yaz ayı geçirmelerini hedefliyoruz” dediler.
 
RAHATI İÇİN AZAMİ GAYRET GÖSTERİYORUZ
 
Polatlı’da 13 merkez 82 kırsal mahallede ilaçlama çalışması yürüten Belediye ekipleri, park ve bahçelerin yanı sıra apartman boşlukları ve bina arkalarındaki yeşil alanlarda AB standartlarına uygun dezenfektanlar ve uçkun mücadele ilaçları ile çalışmalarını sürdürüyor. Halk ve çevre sağlığına önem verdiklerini, uçkun, sivrisinek, karasinek gibi zararlılara karşı Polatlı’nın ilaçlandığını belirten Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, “Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerimiz günün erken ve gecenin geç saatlerinde ilaçlama çalışması yürütmekteler. Vatandaşlarımızın sivrisinek, karasinek gibi uçkunlardan rahatsız olmamaları için azami gayret göstermekteyiz. Ayrıca ilaçlama çalışmalarında Dünya Sağlık Örgütü normlarına uygun, Sağlık Bakanlığımızca onaylı çevreye zarar vermeyen ürünler kullanıyoruz” dedi.
ANKARA POLATLI HABER SİNEK İLAÇLAMA POLATLI BELEDİYESİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
HABERİMİZ DSİ’Yİ HAREKET GEÇİRDİ SAKARYA  NEHRİ ÜZERİNDEKİ BENTLER YIKILIYOR
HABERİMİZ DSİ’Yİ HAREKET GEÇİRDİ SAKARYA NEHRİ ÜZERİNDEKİ BENTLER YIKILIYOR
Ticaret Odası’ndan Üyelerine BP ile İndirimli Akaryakıt Kolaylığı
Ticaret Odası’ndan Üyelerine BP ile İndirimli Akaryakıt Kolaylığı