Tarihi Alanların Restorasyon çalışmaları Devam Ediyor


Tarihi Alanların Restorasyon çalışmaları Devam Ediyor

Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parklar Müdürlüğü, Polatlı’nın tarihi alanlarını gün yüzüne çıkarmak ve tarihe sahip çıkmak için alanlardaki çalışmalarına devam ediyor.

Tarihi Alanların Restorasyon  çalışmaları Devam Ediyor
Bu içerik 771 kez okundu.

Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parklar Müdürlüğü,  Polatlı’nın tarihi alanlarını gün yüzüne çıkarmak ve tarihe sahip çıkmak için alanlardaki çalışmalarına devam ediyor.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parklar Müdürlüğü, Polatlı’nın tarihi alanlarında peyzaj, restorasyon ve inşaat çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ediyor. Şehitlik Anıtı, Zafer Anıtı Kartal Tepe, Mangal Dağı, Çal Dağı, Dua Tepe, başta olmak üzere Sakarya Savaşı’nın cereyan ettiği bütün alanlarda tarihi yeniden canlandırmak ve o günlerin atmosferini yaşatmak için çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyor.


SAKARYA ŞEHİTLİĞİ’NDE ÇALIŞMALAR BİTTİ

Sakarya Köyü Şehitliğinde bitirilen çalışmalar sonrasında yaklaşık iki yıldan beri ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. İlk kez bir şehitlik anıtının yapıldığı Sakarya köyünde ülkenin dört bir yanından muharebeye katılan ölümsüz kahramanların kabristanları bulunuyor.


MEHMETÇİK ANITI ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLIYOR PANORAMİK MÜZE YAPILIYOR

Kartal Tepe mevkiinde bulunan Mehmetçik anıtı ziyaretçilerin büyük beğenisini toplarken tepede yapımı devam eden panoramik müzenin de inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor. Yılsonuna kadar bitirilmesi planlanan panoramik müzede de Sakarya Savaşı sahneleri canlandırılacak. 

ANKARA POLATLI HABER TARİHİ ALANLAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi