BAYRAM COŞKUSU POLATLI’YI SARDI


BAYRAM COŞKUSU POLATLI’YI SARDI

Konak Güldeste Salon’unda gerçekleştirilen bayramlaşma töreninde Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer Ramazan Bayramı’nın ülkenin birlik ve beraberliğine vesile olmasını diledi.

BAYRAM COŞKUSU POLATLI’YI SARDI
Bu içerik 988 kez okundu.

Polatlı’da Ramazan Bayramı’nın coşkusu geleneksel olarak düzenlenen bayramlaşma töreni ile yaşandı.

Konak Güldeste Salon’unda gerçekleştirilen bayramlaşma töreninde Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer Ramazan Bayramı’nın ülkenin birlik ve beraberliğine vesile olmasını diledi. Tunçer, “Dayanışma, hoşgörü, sevgi, saygı ve kardeşlik gibi yüce değerleri yaşayıp paylaştığımız bir bayramı daha birlikte idrak etmenin sevincini yaşıyoruz” diyerek birlik ve beraberlik mesajları verdi.
Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ise “Polatlı Belediyesi olarak bu bayram, bu Ramazanda da iftar sofralarımızda hemşehrilerimizle buluştuk. Yine sosyal yardımlaşmanın bir gereği olarak ihtiyaç sahiplerine el uzattık. Onların dertlerine derman olmaya gayret gösterdik” dedi.

HEMŞEHRİLERİMİZİN DERTLERİYLE DERTLENDİK
Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmasında anlaklı mesajlar vererek, her ihtiyaç sahibinin derdine derman olmaya çalıştıklarını söyedi.
Yıldızkaya “marifet bereket ayı ramazanı şerifi geride bırakarak bayrama erişmiş bulunuyoruz. Ben bunu için Allah'a şükrediyorum, hamd ediyorum. Cenab-ı Allah inşallah tuttuğumuz oruçları, yapmış olduğumuz ibadetleri kabul etsin.
Polatlı Belediyesi olarak bu bayram, bu Ramazanda da iftar sofralarımızda hemşehrilerimizle buluştuk. Yine sosyal yardımlaşmanın bir gereği olarak ihtiyaç sahiplerine el uzattık. Onların dertlerine derman olmaya gayret gösterdik. Ayrıca kültürümüze yaşatmak içinde her yıl olduğu gibi bu yılda ramazan şenliklerimizi iyi bir şekilde halkımızla buluşturmaya çalıştık. Ben bütün bu faaliyetlerimizi gerçekleştirirken çaba gösteren çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.
RAMAZAN AYI BİZİM İÇİN BURUK GEÇTİ
Ramazan ayı başlarında Basri Mahallesinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden 4 Kişiyi anarak sözlerine devam eden Başkan Yıldızkaya “ Bu yıl ramazan ayına buruk girdik. Malum ramazan ayının ilk günlerinde elim bir kazada dört evladımızı kaybettik. Çok geçmeden aşırı yağışlar nedeni ile meydana gelen sel felaketinde vatandaşlarımız mağdur oldu. İlk andan itibaren onların yanında olmaya, dertlerine derman olmaya gayret gösterdik. Biz Polatlı’da nispetinde de olsa huzurlu bir bayram idrak ederken maalesef ülkemizin diğer bölgelerinde hatta diğer coğrafyalarda ramazan çok hüzünlü geçti. Devletimizin varlığını ve milletimizin birliğini kahramanca savunan polislerimiz ve askerlerimiz maalesef şehit düştü. Ben bu arada bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum."dedi ve konuşmasında: "Bayramımızın; Türk milletinin birliğine ve beraberliğine vesile olmasına Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Başta şehit anneleri olmak üzere bütün büyüklerimin ellerinden öpüyorum. Büyük Türk milletinin ve İslam dünyasının bayramını tebrik ediyorum.’’ Cümlelerine yer verdi.
TUNÇER:POLATLI KARDEŞLİĞİN, BİRLİK VE BERABERLİĞİN ÖRNEK KENTİDİR 

Kurban Bayramı'nın ülkenin birlik ve beraberliğine vesile olmasını dileyen Tunçer, "Her zaman güçlü olacağız, bir olacağız ve her türlü sorunun üstesinden geleceğiz” diyerek şunarı söyledi;
“Dayanışma, hoşgörü, sevgi, saygı ve kardeşlik gibi yüce değerleri yaşayıp paylaştığımız bir bayramı daha birlikte idrak etmenin sevinci içindeyiz. Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu günlerde ihtiyaç sahibi olanlara yardım eli uzatmalı ve bayram coşkusunu onlara da yaşatmalıyız. Millet olmayı, kardeşçe bir arada yaşamayı, paylaşmayı, aynı ruh ve gönül ikliminde yaşamanın anlamını ve zenginliğini hepimiz en çok bayram günlerinde hissederiz. Bayramı şehit aileleri başta olmak üzere, kahraman gazilerimizi, dost, akraba ve komşularımızı ziyaret ederek kutlamalı; hasta, engelli ve muhtaçlık içinde olanlara yardım ederek ziyarette bulunmalı ve bayram coşkusunu onların da yaşamasını sağlamalıyız.  Nitekim bu yıl Ramazan ayı münasebetiyle düzenlenen ve benim de katılma imkânı bulduğum birçok etkinlik ve iftar programlarında vatandaşlarımızın birlik ve beraberlik içinde, el ele güzel günlere doğru ilerliyor olmasından özel bir mutluluk duydum. İlçemizde huzurlu bir bayram geçirmek için Kaymakamlığımız her türlü tedbir almıştır. Emniyet ve Jandarma Teşkilatımız, Belediyemiz, Hastanemiz, Türk Telekom gibi kuruluşlarımız bayram süresince görev ve sorumluluk alanlarına giren gerekli her türlü önlemleri almak üzere talimatlandırılmıştır. Her bayram olduğu gibi trafik yoğunluğunun artacağını hepimiz çok iyi biliyoruz. İlçemiz genelinde trafik kontrolleri hassasiyetle yürütülecektir. Trafiğe çıkacak sürücülerimizin de trafik kurallarına uyacaklarına, bu konuda gereken duyarlılığı azami ölçüde göstereceklerine inanıyor, hiç kimsenin bayram sevincini acı ve hüzne çevirmemesini diliyorum. 
Bayram tatilinin huzurlu bir şekilde yaşanması için görevi başında olan tüm güvenlik güçlerimize, sağlık personelimize, zabıta, itfaiye ve diğer tüm çalışanlarımıza kolaylıklar diliyorum. Başta milletimizin huzur ve selameti için vatan topraklarında nöbet tutan güvenlik güçlerimiz olmak üzere, bütün asker ve polislerimizin mübarek bayramını kutluyor, şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.  Ailelerine ise bir kez daha sabır ve metanet diliyorum. Bu vatan, bu millet, bu bayrak var oldukça onların eşsiz fedakârlıkları, aziz hatıraları ilelebet şükranla hatırlanacaktır. Polatlılı hemşehrilerimin ve tüm çalışma arkadaşlarımın da aile fertleriyle birlikte Ramazan Bayramlarını kutluyor, gelecek her günün bayram sevinci, huzuru ve mutluluğu ile dolu olmasını diliyorum.”

EMNİYET MENSUPLARI, HASTANEDE TEDAVİ GÖRENLER VE YAŞLILAR UNUTULMADI
Her bayram olduğu gibi bu bayramda da ilçe protokolü bayramda da görevleri başında olan polis merkezi, jandarma ve Devlet Hastanesi personelini ziyaret etti. Protokol üyeleri ayrıca hastanede tedavi gören vatandaşlarında başramını kutlarken, Polatlı Huzurevi sakinleri de bayramda yalnız bırakılmadı.

ANKARA POLATLIHABER YAŞLILAR BAYRAM ZİYARETLERİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI