TARHAN: SİGORTA ŞİRKETLERİ ESNAFLARIMIZI MAĞDUR ETMEYE DEVAM EDİYOR


TARHAN: SİGORTA ŞİRKETLERİ ESNAFLARIMIZI MAĞDUR ETMEYE DEVAM EDİYOR

Türkiye’de zorunlu trafik sigortalarına yönelik ilk protesto eylemine imza atan ve sigortadaki haksız rekabeti dile getiren Polatlı’da ticari araç sahipleri halen zorunlu trafik sigortasında haksız kazanç elde edildiğini ve bunun önüne geçilmemesi halinde

TARHAN: SİGORTA ŞİRKETLERİ ESNAFLARIMIZI MAĞDUR  ETMEYE DEVAM EDİYOR
Bu içerik 828 kez okundu.

Türkiye’de zorunlu trafik sigortalarına yönelik ilk protesto eylemine imza atan ve sigortadaki haksız rekabeti dile getiren Polatlı’da ticari araç sahipleri halen zorunlu trafik sigortasında haksız kazanç elde edildiğini ve bunun önüne geçimemesi halinde çok ciddi sıkıntıların yaşanacağını söyledi.

Sökter temsilcisi Polatlı Şoförler ve otomobilciler Odası Başkanı İsmail Tarhan, “Sigorta şirketleri halen bizleri mağdur ediyor. Hükümetimizin attığı adımlar olumluydu ancak halen Polatlı başta olmak üzere ülkenin taamında ciddi sıkıntılarla karşı karşıkaya kalıyoruz” dedi.

SİGORTA ŞİRKETLERİ ESNAFIMIZI MAĞDUR ETMEYİ SÜRDÜRÜYOR

Sigorta şirketlerinin zarar ettikleri gerekçesiyle trafik sigortası yapmaktan imtina ettiklerini belirten Polatlı Şoförler ve otomobilciler Odası Başkanı İsmail Tarhan, 'Trafik sigortası zorunlu bir uygulama. Tüm taşıtlar bu sigortayı yaptırmak, tüm sigorta şirketleri de bu sigortayı yapmak zorundalar. Sigorta şirketleri, trafik sigortası yapmaktan imtina edemezler' dedi.
TAVANIN ÜZERİNDE FİYATLAR TEKLİF  EDİLİYOR

Bazı sigorta şirketlerinin zarar ettikleri gerekçesiyle trafik sigortası poliçesi kesmediklerini ifade eden Polatlı Şoförler ve otomobilciler Odası Başkanı İsmail Tarhan, 'Bazı şirketler, tavan fiyatın üzerinde poliçe düzenlemeyi teklif edip, bu fiyatı kabul etmeyenlere sigorta yapmıyorlar. 

Oysa kanunen tavan fiyattan poliçe düzenlemek zorundalar. Esnafımız böyle teklifleri kabul etmemeli ve mutlaka cezai müeyyide uygulanabilmesi için ilgili mercilere gerekli başvuruları yapmalıdır' şeklinde konuştu.
SEKTÖR KARA GEÇTİ, PRİMLER ARTMAYA DEVAM ETTİ
Sigorta şirketlerinin 2016'da kara geçtiğinin altını çizen Polatlı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Tarhan, 'TSB'nin yaptığı açıklamada sigorta sektörü, 2016 yılında trafik branşında 18 milyon 897 bin, kaskoda ise 457 milyon 68 bin lira teknik kâr yazdılar. Kasko sigortasında 2012 yılında net kazanılmış prim miktarı 3,9 milyar lira iken, bu tutar 2016'da 5,7 milyar liraya ulaştı. Buna rağmen sigorta primleri düşmedi, tersine artmaya devam etti. 
Şimdi ise tavan fiyata itiraz ediliyor. Sigorta yaptırmak zorunlu ise tavan fiyat da zorunlu olmalı ve artık tavan fiyat uygulaması devam etmeli' sözlerine yer verdi.
ÇÖZÜM KAZALARIN  AZALMASINI SAĞLAMAKLA OLUR

Sigorta şirketlerinin hasar ödemelerinin yüksek olmasının çözümünün poliçe düzenlememek olmadığını ifade eden Odası Başkanı Tarhan, 'Poliçe düzenlemeyerek hasar ödemeleri azalmaz. Hasar ödemelerinin azalması için kazaların azalması gerekiyor. Bu da eğitimin ve denetimlerin eş zamanlı artırılması ile mümkün olur. Şirketler poliçe düzenlemekten kaçınmak yerine kazaların azalması için sosyal sorumluluk projelerinde esnafa destek vermeli' dedi.

ANKARA POLATLI HABER İSMAİL TARHAN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi