POLATLI'NIN 10 YIL ARADAN SONRA KAYBEDİLMESİ AKP KANADINDA CİDDİ BİR SIKINTIYA MAHAL VERDİ


POLATLI'NIN 10 YIL ARADAN SONRA KAYBEDİLMESİ AKP KANADINDA CİDDİ BİR SIKINTIYA MAHAL VERDİ

MHP İlçe Başkanı Gürsel Bilgiç gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu.

 POLATLI'NIN 10 YIL ARADAN SONRA KAYBEDİLMESİ AKP KANADINDA CİDDİ BİR SIKINTIYA MAHAL VERDİ
Bu içerik 2336 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  İlçe Başkanı Gürsel Bilgiç İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun AK Parti İlçe Teşkilatı tarafından organize edilen gaziler ve şehit ailelerine yönelik yapılan iftar organizasyonunda Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın yer almaması ile ilgili Başkan Yıldızkaya’nın davet edilmediğini iddia etti.  

MHP İlçe Başkanı Gürsel Bilgiç gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu. Başkan Bilgiç önceki akşam AK Parti tarafından organize edilen iftar yemeğine Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın davet edilmediği beyan ederek; “ Belediye Başkanının çağırılmamasında da art niyet olup olmadığını kamuoyunun taktirine sunuyorum” dedi. MHP İlçe Başkanı Bilgiç ilçe teşkilatının yapılacak kongresinde ilçe başkanlığına aday olmayı düşünmediğini söyledi ve yakın bir tarihte MHP İlçe başkanlığına adaylığını açıklayan ilçenin önde gelen iş adamlarından İhsan Öz’ün adaylığını açıklama konusunda acele ettiğini ve teşkilat kurallarına uymadığını dile getirdi.

CİDDİ BİR HAZIMSIZLIK VAR

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun şehit aileleri ve gaziler ile yaptığı iftar programın da Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın yer alamaması ile ilgili açıklama yapan MHP İlçe Başkanı Gürsel Bilgiç: “ Polatlı’nın 10 yıl aradan sonra kaybedilmesi AKP kanadında ciddi bir sıkıntıya mahal verdi. AKP’nin seçimi kaybetmesi genel merkez tarafından, bakanlar tarafından da iyi karşılanmadı. Burada ciddi bir hazımsızlık var. Bizler Polatlı’da kamuoyu araştırması yaptık ve referandumda bile birebir net bir şekilde orantıyı bilen bir firma Polatlı’da anket çalışması yaptı. Polatlı’da Mürsel Yıldızkaya’nın seçilme şansının yüzde 62 olduğu konusunda bize brifing verdiler. Bunlarda bunu biliyorlar. Bugün birçok bakanın, belediye başkanlarının Polatlı’ya akın etmesi, Polatlı’yı tekrar kazanabilmek için bütünü güçlerini ortaya sarf ediyorlar. Belediye başkanın çağırılmaması da bunun değişik bir ayağı, değişik bir versiyonu.  İç İşleri Bakanının davet edildiği bir noktada belediye başkanının çağırılmamasını Polatlı’nın taktirine bırakıyorum. Bütün birim amirleri çağırılıyor koskoca tepedeki insan çağırılmıyorsa bunu söyleyecek laf bulamıyorum. Polatlı’da Kaymakam, Garnizon Komutanı,  Belediye başkanıdır. Asker olduğu münasebeti ile paşa çağırılamayabilir ama Kaymakam çağrılabiliyorsa, Müftü çağırılabiliyorsa, diğer birim amirleri birim amirleri çağırılabiliyorsa, Belediye Başkanı çağırılmamasında da art niyet olup olmadığını kamuoyunun taktirine sunuyorum.” diye konuştu.

ADAY OLMAYI DÜŞÜNÜYORUM

MHP İlçe Başkanı Bilgiç kongre sürecinde tekrar ilçe başkanlığına aday olmayı düşünmediğini ancak teşkilattan emir geldiği taktirde göreve devam edeceğini beyan etti ve : “ Kongre süreci bütün il ve ilçelerde aylar önce başladı. Sanıyorum Ankara il teşkilatı genele merkez tarafından sonlara bırakıldı. Kanun gereği, tüzük gereği ilçemizde de kongrenin olacağı payidardır. Bizler koltuklarda baki olan insanlar değiliz. Teşkilatımızı, davamızı seviyoruz.  Bayrağı hedefe ulaştırma adına ayrılıklar olabilir. Adaylık konusunda aday olmayı düşünüyorum. Ama emir gelir sen teşkilatın başındasın diye emir gelirse teşkilatta emir demiri keser. Teşkilat devam et derse iki elimiz kanda olsa devam ederiz.  Kan değişikliği gerekebilir. Devlet adamları görevlerini bırakmıştır bizde zamanı gelince görevi bırakacağız, bu koltuk bize baki değil. Milliyetçi Hareket Partisi siyasette sigorta görevi yaparak devam edecektir. Birçok siyasi parti gelip geçer ama Milliyetçi Hareket Partisi diğerlerinden farklıdır, Türk milleti de bunu çok iyi bilmektedir.” şeklinde konuştu.

İHSAN ÖZ ADAYLIK İÇİN ACELE ETTİ

İlçenin önde gelen iş adamlarından İhsan Öz’ün geçtiğimizi günlerde ilçe başkanlığına adaylığını açıklaması ile ilgili : “ Kongre süreci başladıktan sonra adaylığını açıklaması gayet normaldir. Bu kardeşimiz bana göre biraz acele etmiştir. Ben ilçe başkanı değil ama aday olmak istesem kongre süreci başladıktan sonra gelirim ilçe başkanına ben aday olacağım derim basın çağrılır ve kamuoyuna duyurulur, uygunu budur. Teşkilat içerisinde bütün arkadaşlarımızın aday olmaya hakları vardır ve hepsi de ilçe başkanlığı yapacak kapasitededir. Burada kimse kimsenin önünü kesemez. Ben ihsan arkadaşımı çok severim ama onu seviyor olmam yanlış yapılacağı anlamına gelmez. Benim evladım dahi olsa teşkilatçılık riayetine uymak zorunda, teşkilatçılık bunu gerektirir.” dedi.

ANKARA POLATLI HABER MHP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi