Soylu Polatlı'da İftar Açtı Gündemi Değerlendirdi


Soylu Polatlı'da İftar Açtı Gündemi Değerlendirdi

AK Parti İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği iftar programına İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu katıldı.

Soylu Polatlı'da İftar Açtı Gündemi Değerlendirdi
Bu içerik 492 kez okundu.

 

AK Parti İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği iftar programına İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu katıldı.

Şehit aileleri ve gaziler için düzenlenen iftar yemeğinde konuşan bakan Soylu terör meselesini bitirme odaklı çalışmaların yürütüldüğünü, Türkiye’nin gelişmiş ülke statüsünde yer alması için çalışmaların yapıldığını ve Polatlı’nın yakın bir zamanda yaşadığı sel felaketi konuşmaların ana başlıkları oldu. AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir’in açılış konuşmasının ardından AK Parti Ankara Millet Vekili Julide Sarıeroğlu kürsüye çıktı ve Polatlılılara seslendi.

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, Akra Düğün salonunda düzenlenen iftar programda şehit aileleri ve gazilerin de aralarında bulunduğu vatandaşlarla bir araya geldi. İftara Bakan Soylu'nun eşi Hamdiye Soylu, AK Parti Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu ve KaymakamMahmut Nedim Tunçer, kamu kurumlarının daire amirleri de katıldı. İftar yemeği sonrasında konuşan Soylu, yakın zamanda yaşanan sel felaketinden dolayı Polatlılara geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, vatandaşların bundan dolayı endişelerinin olmamasını istedi. Bakan Soylu, zenginliği sadece hayat standardını yükseltmek için istemediklerini belirterek, dünyadaki mazlumlara sessiz kalan ve elindeki güçle dünyayı kendilerine diz çökertmeye çalışanlara karşı güçlü bir Türkiye istediklerini ifade etti. Polatlı’nın hem 15 Temmuz demokrasi şehidi hem de ilk kadın polis şehidi komiser yardımcısı Seher Yaşar’ın ailesi Veysel ve Dilek çifti bakan Soylu ile aynı iftar sofrasına oturdu.

CANA GELMESİNDE GELEN MALA GELSİN

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu konuşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırımın selamını ilettikten sonra başladı. Polatlılı vatandaşların karşı karşıya kaldıkları sel felaketi ile ilgili görüşlerini dile getiren Bakan Soylu: “ Yakın zamanda bir sel afetiyle karşı karşıya kaldınız. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Gerek valimizden gerek kaymakamımızdan gerekse de vekilimiz den ve ilçe başkanımızdan gerekli bilgileri aldım. Biz birbirimizi hissetmedikçe birbirimizi anlamadıkça bizim ne inancımızın ne milletimizin ne de gelenek ve göreneklerimizin bize bir katkısı olmaz. Bugünler o günlerdir. Hep söyleriz, cana gelmesinde gelen mala gelsin diye. Onu bir şekilde bir şekilde telafi edebilme kabiliyetine hep beraber sahip oluruz. Polatlı’nın Ankara için ve memleketimiz için öneminin ne olduğunu biraz önce vekilimiz çok güzel cümlelerle ifade etti. Şunu söylemek istiyorum bizi bir arada tutan bu sofralardır. Bizi bir arada tutan birlik ve beraberliğimizdir. Yüzyıllardır şu birliğimizi bozmak istediler. Ama bir şeyi unuttular ezanı Muhammedi bizi sadece namaza çağırmıyor. Unuttukları şuydu ezanı sadece akşam okunduğu zaman bize iftarı bozmamız gerektiğini söylemiyor. Unuttukları şuydu ezani Muhammedi okunduğu zamana sadece bize özgürlüğümüzü ve bağımsızlığımız hissettirmiyor. O bize bir şey daha anlatıyor. Okunurken gönlümüze ahlak, okunurken gönlümüze nizam okunurken gönlümüze saygı okunurken gönlümüze iyilik okunurken gönlümüze ihsan doldu. Onun için bir takım kültür bozulmalarına uğrayacağımızı düşünenler hep bir yanılgı içinde oldular.” şeklinde konuştu.

HAYVAN GİBİ MAĞARALARDA SAKLANIYORLAR

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütlerinin dağıldığını belirterek, “ Telsiz konuşmalarını dinliyoruz. 'Otları yiyoruz, ne olursunuz bize yardımcı olun' diye kendi arkadaşlarından aman dileniyorlar. Hayvan gibi mağaralarda saklanıyorlar. Ama bizim aslanlarımız gereğini yerine getiriyorlar ve getirmeye devam edecekler” dedi.

VATANIMIZDAN, BAĞIMSIZLIĞIMIZDAN, AY YILDIZLI BAYRAĞIMIZDAN VE EZANI MUHAMMEDİYE'DEN VAZGEÇMEYİZ

Bugün Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinde tecrübe paylaşımı konferansında öğrencilere yalnız olmadıklarını ve milletin dualarının kendileriyle olduğunu anlattığını aktaran Soylu, “ Ölüme onlar gibi her an hazırız. Eğer buna hazır olmazsak bizi mağlup etmeye çalışanlar, plan kuranlar, tezgah kuranlar, eğer biz tam anlamıyla irademizi ortaya koymazsak çoluk çocuğumuz, ailemiz dahil, Allah şahittir ki her şeyden vazgeçeriz, vatanımızdan, özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ay yıldızlı bayrağımızdan ve Ezanı Muhammediye'den vazgeçmeyiz.” diye konuştu.

BİZ BU MESELEYİ BİTİRECEĞİZ

“ Güçlü olacağız, zengin olacağız, sözümüz dünyaya hüküm olacak.” diyerek ülkenin gelişmişlik düzeyini artırma yolundaki hedeflerinden bahseden Soylu, konuşmasına şöyle devam etti: “ Evlatlarımız büyük bir mücadele veriyorlar. Terör örgütünü tam anlamıyla o kendi bulundukları inlere sıkıştırmış durumdalar. Merak etmeyiniz, bu meselenin biteceğini bu milletimize söz verdik ve biz bu meseleyi bitireceğiz. Arkasında kim olursa olsun. İsterse Avrupa olsun, isterse dünya olsun. Bilsinler ki bu topraklarda bir tek bir anımız, bir tek bizim şanımız olur, bir tek ay yıldızlı bayrağımız dalgalanır, bir tek bizim sözümüz geçer. Bunu hep birlikte sağlayacağız. Allah'a hamd olsun, polisimiz de askerimiz de jandarmamız da korucumuz da aynı inanç ve kararlılık içerisindedir, moralleri en yüksek seviyededir. Terör örgütleri bugün dağılmış bir durumdadır. Telsiz konuşmalarını dinliyoruz. 'Otları yiyoruz, ne olursunuz bize yardımcı olun' diye kendi arkadaşlarından aman dileniyorlar. Hayvan gibi mağaralarda saklanıyorlar. Ama bizim aslanlarımız gereğini yerine getiriyorlar ve getirmeye devam edecekler.” İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuşmasının sonunda vatandaşların Ramazan Bayramı'nı tebrik etti.

POLATLI BİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ

AK Parti Ankara Milletvekili Sarıeroğlu ise Polatlı'nın, Ankara'nın batıya açılan kalbi olduğunu belirterek, Polatlıların 15 Temmuz darbe girişiminde Sakarya Savaşı'ndaki ruhu yansıttıklarını söyledi. Sakarya Savaşı'nda düşmanın, 15 Temmuz'da ise füze rampalarının Ankara'ya girişinin Polatlı'da durdurulduğunu hatırlatan Sarıeroğlu, bunun için vatandaşlara teşekkür etti. Jülide Sarıeroğlu: Ramazanın son günlerini idrak ettiğimiz rahmetini bereketini feyzini hep birlikte yaşamaya çalıştığımız hakkıyla idrak etmeye çalıştığımız ama sonuna da üzüntü ile yaklaştığımız bu mübarek günlerde Polatlımız da bu milletin evladı canını dişine katarak ülkemizin güvenliği için vatan görev yapan evlatlarımızı evladı olarak görüp onları her daim koruyan kollayan yalnız bırakmayan sayın bakanımız Süleyman Soyluya ve eşine yürekten teşekkür ediyorum. Bu ramazan eksik kalırdı eğer bakanımız aramızda olmasaydı. Polatlı bizim için çok kıymetli. AK Parti ailesini Polatlı hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Bugüne kadar her seçim döneminde her sıkıntılı zamanda her zaman yanımızda olmuş ve o sıkıntıların taşınmasında en büyük desteği bizlere vermiştir. 15 Temmuz gecesi de Polatlı aynen kendisine miras olan ecdaddan kalan Sakarya meydan muhaberesindeki ruhu tekrardan Polatlı da yaşatmıştır. Allah Polatlı’dan razı olsun. “ dedi.

EZANLARIMIZ HİÇBİR ZAMAN DİNMEYECEK VATANIMIZ HİÇBİR ZAMAN BÖLÜNMEYECEK

Türkiye Cumhuriyeti devletinin üzerinde oynanmak isteyen oyunlar ve bu oyunları yönetenlere Polatlı’dan seslenen Vekil Sarıeroğlu: “ Ülkemiz üzerinde tuzak kurmak isteyenler, kirli oyunları olanlara da en büyük mesajı da buradan vermek istiyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde başbakanımızın önderliğinde ve yiğit insanlarla birlikte halkımızın desteği ile kim bu ülkede üzerinde ne oyun oynamak isterse istesin karşısında güçlü büyük Türkiye’yi ve Türk milletini bulacağını hatırlatmak istiyorum. Ezanlarımız hiçbir zaman dinmeyecek vatanımız hiçbir zaman bölünmeyecek ve bayrağımız hiçbir zaman inmeyecek. İnşallah bayramınızı bayram gibi idrak etmeyi rabbim nasip eder. Allah tüm zorluklarınızı kolaylaştırsın. Birliğimizi ve beraberliğimiz daim etsin. Tek millet, tek vatan tek devlet tek bayrak olarak güçlü bir Türkiye olarak kutlu yürüyüşümüze devam edeceğiz.” diye konuştu.  

 

ANKARA POLATLI HABER BAKAN SOYLU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI