EVCİL HAYVAN PARKI YENİ HAYVANLARLA ŞENLENDİ


EVCİL HAYVAN PARKI YENİ HAYVANLARLA ŞENLENDİ

Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan ve Ankaralıların önemli dinlence ve eğlence merkezlerinden olan Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı, bünyesine kazandırdığı yeni hayvanlarla, 7’den 70’e her yaştan konuklarını ağırlıyor.

EVCİL HAYVAN PARKI YENİ HAYVANLARLA ŞENLENDİ
Bu içerik 141 kez okundu.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nca Keçiören’in Uyanış Mahallesi'nde19 dönümlük alanda kurulu olan Evcil Hayvanlar Parkı, Ankara keçisinden Ankara kedisine, tavşanlardan midilli atlarına, köpekten balığa kadar birçok hayvan türünü bünyesinde bulunduruyor.

Parkta yapılan yeni düzenlemeler yapıldığını belirten yetkililer, parka yeni hayvanlar kazandırdıklarını, park bünyesine yeni olarak deve, iguana ve fare türü bir hayvan olan Gine Pik’in yanı sıra yeni papağan türlerini getirdiklerini söyledi. Yetkililer, yapılan girişimler sonucunda da kanguru ve lamanın, parkın yeni üyesi olacağını belirtti.Parkta nesli tüketmekte olan çok sayıda hayvan türü de özel koruma altına alınıyor, bakım ve beslenmeleri sağlanıyor.

ÖĞRENCİLER DOKUNARAK ÖĞRENİYOR

Büyükşehir Belediyesi'nin, çocuklara hayvan sevgisini aşılamak amacıyla kurduğu ve birbirinden farklı onlarca türü bünyesinde barındıran Evcil Hayvanlar Parkı'nı, günde bin kişi ziyaret ediyor.

Bilgisayar ve televizyondan uzaklaşarak, keçi yavruları ve deve yavrularının kafeslerine giren çocuklar, onları daha yakından tanıma ve dokunma imkanı buluyor. Parkta ayrıca nesli tükenme tehlikesi altında olan daha birçok hayvan da burada koruma altına alınarak, devamlılıkları sağlanıyor.

Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı, 10.00-23.00 saatleri arasında Ankara’nın her semtinden misafirlerini ağırlarken, öğrenciler için okullar tarafından düzenlenen turlarla da Başkentli çocuklara hayvan sevgisi aşılanıyor

ANKARA POLATLI HABER EVCİL HAYVANLAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
HABERİMİZ DSİ’Yİ HAREKET GEÇİRDİ SAKARYA  NEHRİ ÜZERİNDEKİ BENTLER YIKILIYOR
HABERİMİZ DSİ’Yİ HAREKET GEÇİRDİ SAKARYA NEHRİ ÜZERİNDEKİ BENTLER YIKILIYOR
Ticaret Odası’ndan Üyelerine BP ile İndirimli Akaryakıt Kolaylığı
Ticaret Odası’ndan Üyelerine BP ile İndirimli Akaryakıt Kolaylığı