Hz. Ebubekir Cami'nde Özel Program


Hz. Ebubekir Cami'nde Özel Program

Hz. Ebubekir Camii ve Şehitler külliyesinde Kadir Gecesi özel program düzenlendi.

Hz. Ebubekir Cami'nde Özel Program
Bu içerik 642 kez okundu.

Hz. Ebubekir Camii ve Şehitler külliyesinde Kadir Gecesi özel program düzenlendi.


Kadir gecesi özel program Hz. Ebubekir Camii ve şehitler Külliyesinde düzenlendi. Kur’an’ı Kerim Tilaveti ve ilahiler ile başlayan gecede salavatı şerifler getirildi.  Şehitlik kaşı mahalle sakinleri ve camii cemaatinin katıldığı kadir ecesi programında katılan herkese ikramlar dağıtıldı.  Hz. Ebubekir Camii ve Şehitler Külliyesi yaptırma ve yaşatma derneği tarafından hazırlanan programda birçok hayırsever esnafta geceye destek oldu.


BAYRAMDAN SONRA CAMİİNİN ÜST KATI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLAYACAK
 

Hz. Ebubekir Camii ve Şehitler Külliyesi Yaptırma Ve Yaşatma Dernek Başkanı İlhan Dereköy : “ Biz yaklaşık 16 ay önce bu camiinin temelini attık adına da Hz. Ebubekir Camii ve Şehitler Külliyesi dedik. Camiimizin altında 250 metre karelik sağlık Ocağı, 250 kişilik konferans salonu, 400 kişilik yemek salonu var haç, mevlid yemeklerinin verilebileceği, 4 adet kurs sınıfımız, sergi salonu, 3 adet misafir alanı, spor alanı, 3 adet ticari alan, Kur’an kursumuz var. Biz buradaki alana 14 ilin valiliklerine yazdığımız yazılar ile aldığımız şehitlerimizin adını vereceğiz. Üst katta camii 2 bin 500 metrekarelik toplamda bin 800 metre karesi kapalı 3 bin kişilik, bin kişilikte açık namazgahı ile birlikte 4 bin kişilik namaz alanı olacak. 4 minareleri 3 şerefeli camimiz Polatlı’mızın bu anlamda simgesi olacak. Çok farklı illerden ve çok fazla kişiden camimize yardım yapıldı.  İnşallah bundan sonraki süreçte de yapılacak yardımlar ile camimizi tamamlayacağız. Bayramdan sonra camiinin üst katının inşaatına başlayacağız ve hızlı bir şekilde devam ettireceğiz.


BU GECE KADİR KIYMET BİLME GECESİDİR

Gazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Celal Türer Kadir Gecesinin mahiyetine ve önemine dikkat çekerek  : “  Kadir Gecesi bin aydan insan ömrüne vurduğunuzda 83 seneden daha hayırlıdır. Cenab-ı Hak Kur’an’ı geceye indirdiği zaman indiği gece 83 seneden daha hayırlı oluyorsa peki kalbimize inerse gönlümüze inerse. Gerçekten aklımıza, inerse bizi ne kadar hayırlı kılar. O yüzden de Efendimiz ve İslam alimleri başta olmak üzere son 10 günde özellikle tek gecelerde ve alimlerin ittifakla söylediği 26. günü 27. güne bağlayan bu gecede Kadir Gecesi olduğuna hükmetmişlerdir. Kadir Gecesi niçin bu adla ifade edilmiştir. Bu gece kadir kıymet bilme gecesidir.  Bu gecede Cenab-I Hakkın rızasını kazanmaya çalışan insanlar kadir kıymet bilen insanlardır.  Bu gece inen kuran cenabı hakkın insana nasıl yaşayacağına dair mesajıdır.” dedi. 

ANKARA POLATLI HABER KADİR GECESİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi