Başkan Melih Gökçek Sahurunu Polatlı’da Yaptı, Hizmetleri Anlattı


Başkan Melih Gökçek Sahurunu Polatlı’da Yaptı, Hizmetleri Anlattı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Melih Gökçek sahurunu Polatlı’da yaptı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek sahurunu Polatlı’da mahalle muhtarları ile birlikte yaptı.

Başkan Melih Gökçek Sahurunu  Polatlı’da Yaptı, Hizmetleri Anlattı
Bu içerik 3116 kez okundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Melih Gökçek sahurunu Polatlı’da yaptı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek sahurunu Polatlı’da mahalle muhtarları ile birlikte yaptı.

Muhtarların sorunlarını taleplerini dileyene Başkan Gökçek büyükşehrin Polatlı’da yaptığı ve yapmayı planladı hizmetleri anlattı. İlçede yapılması planlanan büyük park ile ilgili, aile yaşam merkezi ile ilgili ve büyükşehir belediyesi birimlerinden AKSİ ve Fen İşlerinin ilçede yapacağı yatırımlar ile ilgili konularda önemli bilgiler verdi.


BAŞKAN GÖKÇEK YAPILAN HİZMETLERİ ANLATTI

Büyükşehir Belediyesi birimleri tarafından ilçeye yapılan hizmetler hakkında bilgi veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek: “ 6 kilometre bariyer döşemişiz,  116 bin metre kare kaldırım yapmışız, 14 kilometre imar yolu açmışız, 106 kilometre yol açım bakımı yapmışız, sanayi hastane ve borsa yolu olarak 12 kilometre açmışız, meydan düzenlemesi yapmışız ve bir hayli menfez yapmışız köylere. Türkkarsak Mahallesine Karabenli Mahallesine Hacımuslu, Ilıca, Türktaciri, Üçpınar, Tatlıkuyu, Şabanözü ve Çanakçı Mahallesine. 3 yılda 27 bin 650 metre içme suyu hattı döşemişiz. 7 kilometre kanal döşemişiz. 13 tane köyümüze içe suyu artıma tesisi yapmışız. 4 tane depoyu yeniden bakıma almışız. 2 bin 300 metre yağmur suyu hattı kurmuşuz. 6 tane kuyu açmışız. 50 tane otomatik klorlama ünitesi kurmuşuz. Bir tane hizmet binası yapmışız. 16 araç almışız herhangi bir olay halinde Fen İşleri ve ASKİ müdahale etsin diye.” dedi ve köylere yapan hizmetlerden üreticilere sağlanan desteklere, ihtiyaç sahibi ailelere yapılan gıda, kömür, giysi yardımlara kadar birçok konu ile alakalı bilgiler verdi.


ÇOCUK OLAN BÜTÜN KÖYLERE OYUNCAK GRUPLARI KOYACAĞIZ
 

Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek önümüzdeki yıl yapılacak projeler hakkında: “ 138 kilometreye yakın köy yollarına soğuk asfalt dökeceğiz. Atık su, kanalizasyon ve içme suyu kanallarının yapımı var. ASKİ Polatlı’ya yıl bitmeden 9 trilyona yakın yatırım yapmış.” dedi ve Köylere yapılacak oyun alanları ile ilgili : “ Bütün köylerime oyuncak grupları koyacağız. Çocukların bulunduğu köylere bu konuyla ilgili 3 buçuk trilyon liralık yatırım yapacağız.” diye konuştu.   

ÇAKMAK KIŞLASINDAKİ PARKA BU YIL BAŞLARIZ SENEYE BİTER

Başkan Gökçek Çakmak Kışlası Basri Mahallesi gibi iki alandan birinde yapılması planlanan büyük park ile ilgili  : “ Büyük bir park alanı yapmak istiyoruz. Bununla ilgili 2 tane alanımız var.” dedi ve çakmak kışlasında yapılması planlanan parkın onaylamayan raporunun da hemen onaylanması ile ilgili talimat vererek orası çok müsait, hem de o mahalle gelişir. Bakana da ben bu konuyu iletirim, biz sanki bu konuyu maliye bakanı ile anlaşmıştık öyle hatırlıyorum. Orayı rica edip alırız bu sene başlarız ve seneye biter güzel bir şey olur” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI SAHİP ÇIKMADI
 

Söz verip de tutmadığımız hadisenin nedenin sizlerle paylaşmak istiyorum diyerek sözlerine başlayan Başkan Gökçek: “ Bugsaş sporu size vereceğim ve adı Polatlı spor olacak sizde Polatlı sporu 2. Ligte oynatacaksınız dedim. Belediye başkanına defaten teklif ettim. Senin stadını da yaparım, sende Polatlı spora sahip çık beraberce destek olalım dedim ama bir türlü sahip çıkmadı. İlçenin sahip çıkması çok önemli o sahip çıkmadığı zaman istediğiniz şeyleri çok yapamazsınız. Bununda hesabı sorulacaksa ilçe belediye başkanından sormak gerekiyor. Biz bu yıl Bugsaşsporu kazan çok istedi bizde Kahraman Kazan’a verdik. İlla takım istendiğinde ben takım bulurum yeter ki belediye sahip çıksın.” diye konuştu.


HASTANE BİNASI ÇÜRÜK DEPREME DAYANIKLI DEĞİL
 

Eski Duatepe Hastane binasında yapılması planlanan aile yaşam merkezi ile alakalı son durumu muhtarlar ile paylaşan Başkan Gökçek : “ Şehitlik Mahallesindeki hastane binasının aile yaşam merkezi olması için bakanlıktan istedik bakanlık tahsis etti ama. Biz kontrolleri yaptık depreme dayanıklı değil çürümüş. Arasını yıkıp yeniden yapmak gerekecek veya güçlendirme yapmak gerekecek. Şentepe mahallesindeki binayı almak için uğraşıyoruz orayı alırsak oraya aile yaşam merkezi yapmayı düşünüyoruz.  Seçimden önce aile yaşam merkezini yetiştiriş olacağız.” dedi.

ANKARA POLATLI HABER MELİH GÖKÇEK SAHUR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi