Akdoğan, Şehit Aileleri ve Parti Kurmaylarıyla İftarda Bir Araya Geldi


Akdoğan, Şehit Aileleri ve Parti Kurmaylarıyla İftarda Bir Araya Geldi

Ak Parti İlçe Teşkilatının Haziran Ayı Genişletilmiş İlçe Danışma Toplantısı için ilçeye gelen Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan iftar sofrasında şehit aileleri ile bir araya geldi.

Akdoğan, Şehit Aileleri ve Parti Kurmaylarıyla İftarda Bir Araya Geldi
Bu içerik 996 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Ak Parti İlçe Teşkilatının Haziran Ayı Genişletilmiş İlçe Danışma Toplantısı için  ilçeye gelen Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan iftar sofrasında şehit aileleri ile bir araya geldi.

Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, İlçe teşkilat üyeleri ve şehit ailelerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen iftar yemeği Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Akra Düğün Salonunda gerçekleştirilen iftar yemeğinde konuşan Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir Ramazan Bayramını kutlayarak başladığı konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi. Demir; “Başı rahmet ortası mağfiret sonu ebedi azaptan kurtuluş olan bir ramazan ayını daha geride bırakıyoruz. Mübarek Ramazan Bayramınızı canı gönülden tebrik ediyorum. Bir ay boyunca büyük kardeşlik ikliminin manevi havasında dayanışmayı, kaynaşmayı, yardımlaşmayı hep beraber yaşadık. Şehrimizde, mahallemizde, akrabalarımızda komşularımızda ihtiyaç sahipleri ile ekmeğimizi suyumuzu bölüşüp birlik ve beraberlik içinde bayramımızı idrak edeceğiz. Umutların yeşerdiği iyilik ve güzelliklerin filizlendiği bayramlar el ele vermenin millet olma şuuruna ermemenin ortak değerlerimizin güçlendirmesinin vesilesidir.”ifadelerini kullandı.


AKDOĞAN, RAMAZAN AYI MAĞDURLARA VE MUHTAÇLARA SAHİP ÇIKMA AYIDIR

Akdoğan “Ramazan ayı rahmet ve bereket ayıdır. Aynı zamanda yardımlaşma ayıdır. Kardeşliğimizi ve dostluğumuzu yüceltme ayıdır. Küskünlerin barışma ayıdır. Mağdurlara ve muhtaçlara sahip çıkma ayıdır. Bu sayılı günler acaba ne kadar bir mağduru mazluma ulaşabildik diye kendimizi bir muhasebeden geçirmemiz ve bu son günleri değerlendirmemiz lazım. Çat kapı gittiğimiz yerlerde ortaya dramlar çıkıyor. Bazı vatandaşlarımız öyle mağduriyetler yaşıyorlar ki onların gelip sizi bulma ihtimali yok sizin gidip onları ulaşmanız gerekiyor. Sizin gidip onların ellerinden tutup ayağa kaldırmanız gerekiyor. Engelli çocuğu olanlar ve sıfır gelirle yaşamaya çalışanlar var. Hamd olsun devletimiz hepsine ulaşmaya çalışıyor. Mutlaka her evin kapısı çalınmış elinden tutulmaya çalışılmış ama sadece maddi yardım ile olmuyor. Merhamet elinin sürekli onların üzerinde olması gerekiyor. Gülümsemek, elini tutmak bile bir sadakadır. Milletimizin ne kadar büyük bir millet olduğunu 15 Temmuzda gördük. Mazluma ve mağdura sahip çıkmak. Gideceğiz bulacağız ve insanlarımızı kucaklayacağız. Kimseyi darda bırakmayacağız. Bunun içinde çaba göstermemiz gerekiyor. Biz sadaka verdiğimiz de yardım ettiğimiz de lütuf etmiş olmuyoruz. Borcumuzu ödemiş oluyoruz. Malların üzerinde onların hakkı var. O hakkı ödememiz gerekiyor. Bu ay da oturup nefis muhasebesi yapmamız lazım.” şeklinde konuştu.


SELDEN KAYNAKLANAN MAĞDURİYETLER GİDERİLİYOR

Geçtiğimiz haftalarda yoğun yağışların neden olduğu sel felaketini de değerlendiren Akdoğan; “Sel felaketinden dolayı mağdur olan tüm kardeşlerimize vatandaşlarımıza geçmiş olsun demek istiyorum. Geçen haftalarda çok ciddi bir sağanak yağmur oldu. Burada bazı mahallelerimiz özellikle Mehmet Akif Mahallesi başta olmak üzere ciddi bir taşkına uğradılar ve mağdur olan vatandaşlarımız oldu.

Tarım arazilerinde bir takım sıkıntılar oldu, evini su basan vatandaşlarımız oldu ve mevsimlik işçiler mağdur oldu. Ama ilk andan itibaren devletimiz bu mağduriyetleri gidermek için var. Vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için elinden geleni yapıyor. Hükümet olarak bizlerde yapıyoruz ve belediyemiz de bunun için gerekenleri yapıyor. ASKİ caddeyi tamamen kazmış ve gerekenleri yapıyor. Bundan sonra benzer sıkıntılar yaşanmaması için devletimiz gereken tedbirleri alıyor. Hem hep birlikte yaraları saracağız hem de benzer sıkıntılar yaşanmasın diye gereken adımlar atılıyor.”dedi. Konuşmasının son kısmında şehit ailelerine seslenen Akdoğan ; “15 Temmuz da yaşanan İşgale karşı vücutlarını siper eden aziz şehitlerimizin ailelerine sahip çıkmak bizim boynumuzun borcudur. Bu sahip çıkma hem onların yakınlarına çocuklarına sahip çıkmadır hem de onların uğrunda şehit oldukları bayrağa ezana vatana millete sahip çıkmak ile olur. O gece ihanet ne kadar büyükse, kahramanlıklar da o kadar büyüktü. Ama bunlardan ders alıp, rehavete kapılmamak lazım.”dedi.                                                                                                                       
 

ANKARA POLATLI HABER YALÇIN AKDOPĞAN İFTAR PROGRAMI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi