Borç Yapılandırmasının Son Başvuru Tarihi 30 Haziran


Borç Yapılandırmasının Son Başvuru Tarihi 30 Haziran

Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) Polatlı Temsilciliği Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Polatlı Müdürlüğü ile birlikte muhasebecilere yönelik 7020 sayılı kanun ve SGK mevzuatındaki düzenlemeler ile alakalı bilgilendirme toplantısı yaptı

Borç Yapılandırmasının Son  Başvuru Tarihi 30 Haziran
Bu içerik 706 kez okundu.

Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) Polatlı Temsilciliği Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Polatlı Müdürlüğü ile birlikte muhasebecilere yönelik 7020 sayılı kanun ve SGK mevzuatındaki düzenlemeler ile alakalı bilgilendirme toplantısı yaptı.

Toplantının ev sahipleri ASMMMO Polatlı temsilcisi Semih Aydın ve SGK Polatlı müdürü Mahmut Burnaz muhasebecileri yeni yapılandırma kanununu hakkında bilgi sahibi olmaları için gerekli organizasyonu sağladılar.

7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile ilgili akıllarda kalan soru işaretlerinin çözüme kavuşması ve SGK mevzuatlarındaki düzenlemeler ile alakalı muhasebecilere bilgilendirme toplantısı düzenlendi.  Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ali Şahin ve ASMMMO genel Sekreteri Naci Alkan’ın katıldığı bilgilendirme toplantısında toplantıların açılış konuşmasını ve konuyla ilgili özet bilgileri ASMMMO Başkanı Ali Şahin verdi. Sosyal Güvenlik Kurumu İlçe Müdürü Mahmut Burnaz ve Müdür Yardımcısı Mesut baş tarafından yapılan bilgilendirme seminerinde yapılandırmanın neleri içerdiği ve yapılandırmada kimlerin yararlanabileceği gibi teknik bilgilerin yanı sıra yapılandırmadan yararlanmak isteyen vatandaşların 30 Haziran tarihine kadar başvuruda bulunması gerektiğinin de altı çizildi.


VATANDAŞIN BORÇ YÜKÜ AZALACAK


Yapılan toplantının içeriği ve önemine dair açıklamalarda bulunan ASMMMO Başkanı Şahin  “7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda ve Bir Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun 27 Mayıs 2017 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. 7020 sayılı Yeni Yapılandırma Kanunuyla, vatandaşımızın kamuya olan borç yükü azalacak, borçlar taksitler halinde ödenebilecektir. Toplumun her kesimine hitap eden Kanunu vatandaşlarımıza anlatmak, azami seviyede yararlanılmasını sağlamak amacıyla gerekli tanıtım faaliyetleri başlatılmıştır.” dedi.


36 AYA VARAN VAADELER İLE BORÇLAR ÖDENEBİLECEK

ASMMMO Başkanı Ali Şahin 7020 sayılı Yeni Yapılandırma Kanunu için son başvuru gününün 30 Haziran olduğunu belirtti ve kanundan yararlanmak isteyen vatandaşların biran önce başvurularını yapmalarını istedi. Başkan Şahin açıklamalarına şu ifadeler ile devam etti : “Vergi aslına bağlı cezalar da tamamen siliniyor. Kanundan yararlanan vatandaşlarımız yıllık yüzde 16.80 oranında gecikme zammı ödemek yerine yıllık yüzde 3-4 gibi düşük oranda bir tutar ödeyecek. Borcun peşin ödenmesi halinde ayrıca indirim yapılıyor ve Yİ-ÜFE oranında hesaplanan tutarın yarısından vazgeçiliyor. Borçların 36 aya varan sürelerde ödenmesi mümkün. ”

ANKARA POLATLI HABER BORÇ YAPILANDIRMASI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi