Tahıl Ambarına İlk Arpa Döküldü


Tahıl Ambarına İlk Arpa Döküldü

2017 yılının ilk hasadı dün Polatlı Ticaret Borsası’nda yapılan açık artırma satışı ile ambara döküldü. Satışı yapılan arpanın temsili olarak alınan 500 kilogramı 3 bin 700 liradan satılmış oldu.

Tahıl Ambarına İlk Arpa Döküldü
Bu içerik 1422 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

2017 yılının ilk hasadı dün Polatlı Ticaret Borsası’nda yapılan açık artırma satışı ile ambara döküldü.  Satışı yapılan arpanın temsili olarak alınan 500 kilogramı 3 bin 700 liradan satılmış oldu.

Geçtiğimiz yıl protokol üyelerinin geniş katılımı ile yapılan ilk hasat satışı bu yıl oldukça sade bir katılım ile yapıldı.  Polatlı Ticaret Borsası’nda dün yılın ilk hasadı olan arpa işlem gördü. Türkiye’nin Konya’dan sonra ikinci tahıl ambarı olan Polatlı’da 2017 yılının ilk arpa hasadı yapıldı. Yılın ilk arpa hasadını yapan çiftçi Ünsal Maraz, ürününü Polatlı Ticaret Borsası(PTB)na sattı. Karacaahmet Mahallesinde olan Maraz’ın 4 tonluk ürününün 500 kilogramı 3 bin 700 liradan satılırken ürünün geri kalanı bin 50 liradan satıldı.


YILIN İLK HASADINI YİNE BAYSAR ALDI

2016 yılının ilk hasadında olduğu gibi 2017 yılının ilk hasadını da tüccarlar arasında yaşanan kısasıya bir mücadeleden sonra Metin Baysar aldı. 2017 yılının ilk hasadını Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi,  Polatlı Ticaret Borsa Başkanı Yahya Toplu yaptı.


BAYRAMDAN SONRA HASAT BAYRAMI YAPILACAK
 

Satış öncesi konuşma yapan Polatlı Ticaret Borsa Başkanı Yahya Toplu ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlar getirmesi ile ilgili dilek ve temennilerini ilettikten sonra bayram sonrası hasat bayramı yapacaklarını söyledi ve yılın ilk hasadının satışı için açık attırmayı başlattı.


İLK HASAT KARACAAHMET’TEN
 

Polatlı Ticaret Borsa Başkanı Yahya Toplu üretici Ünsal Maraz’ı tebrik ettikten sonra ; “ 2017 yılı ilk hasadı Karacaahmet köyünden Ünsal Maraz adlı üreticimiz tarafından hasat edilmiş. 55 dekar arpa hasat edilmiş yağmur yapmış 40 dekarı biçilmiş. Yaklaşık 10 ton arpa hasat edilmiş ortalama 250 kilogram verim elde edilmiş. Üreticimiz tarafından 4 tonu satışa sunulmuş. 2017 yılı hasat döneminin tüccarlarımız ve üreticilerimizi için bol kazançlı ve bol verimli bir yıl olmasını temenni ediyorum. Hem üretici hem tüccar açısından barış ve huzur içerisinde bir hasat dönemi diliyorum.” dedi.


30 HAZİRANDA HASAT BAYRAMI YAPILACAK 

"Yeni bir hasat yılına giriyoruz" diyerek üretici ve tüccarın yeni bir döneme başladığını beyan eden Başkan Toplu; hasat yılının ülkeye, millete ve tüccarlara hayırlara vesile olmasını diledi ve: “ Her yıl hasat başladığında üreticilerimizle toplantı yapıp dilekleri dinleyip istişarelerde bulunuyorduk. Ramazan biter bitmez büyük ihtimalle 30 Haziran hasat bayramı yapmayı planlıyoruz. Bir moral gecesi, bir hasat yemeği, bir hasat bayramı ve o süreçte de varsa dilek ve temennileri dinlemek, meclis üst tüzüğünde yaşanan bir sorun varsa dinlemek ve gereğini yapmak.”  diye konuştu. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Teyyareci     0000-00-00 Polatli çiftçisine hayırlı olsun inşallah bu kadar olumsuzluklara karşın mahsümümüz para ederde rahat bir nefes alırız inşallah
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!