Motorlu Taşıt Sürücü Kursu Sınavında Kâğıt ve Kaleme Son


Motorlu Taşıt Sürücü Kursu Sınavında Kâğıt ve Kaleme Son

Özel Öz Ateş Uğurlu Sürücü Kursu Kurum Sahibi Hasan Uğurlu, MEB’nın motorlu taşıt sürücü kursu sıavasındaki yeni uygulama kararı hakkında bilgi verdi. Uğurlu, yeni düzenleme ile hata payının en aza ineceğini belirterek artık sınavlarda kagıt kalem uyfgula

Motorlu Taşıt Sürücü Kursu  Sınavında Kâğıt ve Kaleme Son
Bu içerik 942 kez okundu.

Özel Öz Ateş Uğurlu Sürücü Kursu Kurum Sahibi Hasan Uğurlu, MEB’nın motorlu taşıt sürücü kursu sıavasındaki yeni uygulama kararı hakkında bilgi verdi. Uğurlu, yeni düzenleme ile hata payının en aza ineceğini belirterek artık sınavlarda kagıt kalem uyfgulamasına son verildiğini söyledi.


Uğurlu  “Millî Eğitim Bakanlığınca, 2018 yılından itibaren tüm illerde "e-sınav" salonlarının faaliyete geçmesiyle motorlu taşıt sürücü kursu sınavlarında kağıt ve kalem kullanımı sona erecek, adaylar soruları bilgisayar üzerinde yanıtlayacak. MEB Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce, pilot uygulama olarak 28 ildeki 32 e-sınav salonunda gerçekleştirilen motorlu taşıt sürücü kursu "e-sınav"larının, bu yıl sonuna kadar 81 ilde yapılması sağlanacak.     

Daha önce Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Malatya, Eskişehir, Bursa, Samsun, Şanlıurfa, Sivas, Erzurum, Van, Diyarbakır, Gaziantep, Mardin, Mersin, Kahramanmaraş, Hatay, Balıkesir, Denizli, Düzce, Konya, Afyonkarahisar, Antalya, Kayseri, Kocaeli, Manisa ve Tekirdağ´da bulunan e-sınav merkezlerinin tüm illerde faaliyete geçmesiyle 2018´den itibaren motorlu taşıt sürücü kursu sınavlarının kâğıt ve kalemle yapılması uygulaması sona erecek. Yurt geneline yaygınlaştırılacak e-sınav salonlarında, yılda 4 milyon 298 bin 770 adayın sınava girmesi öngörülüyor. Adaylar, yeni uygulamayla elektronik ortamda görsel açıdan zengin soruları cevaplayarak öğrendiklerini etkin şekilde sınavda uygulama fırsatı bulacak.
Hatalar en aza inecek.


Uğurlu “E-sınav uygulaması sayesinde, adaylar randevu sistemiyle en yakın tarihte sınava girebilecek, sınav bitiminde sonuçlarını hemen öğrenebilecek. Kullanıcı dostu bilgisayar ara yüzü ile adaylar, cevap kâğıdında yanlış işaretleme, işaretlemeyi unutma gibi hatalardan kurtulacak. E-sınavlarda, işitme engelli vatandaşlar için görsel, video, animasyon ve işaret diliyle sorular yer alacak. Yeni uygulama, soru ve cevap kâğıdı baskısı, işçilik, tasnif, nakliye gibi maliyetlerin düşmesini de sağlayacak”

ANKARA POLATLI HABER MOTORLU TAŞIT SINAVI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ  POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü