KRİZ SONRASI İFTARDA BARIŞ SAĞLANDI


KRİZ SONRASI İFTARDA BARIŞ SAĞLANDI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner uzun bir aradan sonra Ankaragücü’nün krezinin adından ilk kez bir araya geldi.

KRİZ SONRASI İFTARDA BARIŞ SAĞLANDI
Bu içerik 2055 kez okundu.

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner uzun bir aradan sonra Ankaragücü’nün krezinin adından ilk kez bir araya geldi.

Düzenlenen iftar yemeğine ANKESOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Polatlı Şoförler ve otomobilciler Odası Başkanı İsmail Tarhan’da iştirak etti. Gecekondu taraftar grubuna teşekkür eden Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, “Güzel bir organizasyon oldu. Bu birlikteliğin ardından Başkanımız Melih Gökçek’in Ankaragücü’ne tam destek vereceğini düşünüyorum. Bu görüntünün sonunda taraftarlarımızın beklentisi de bu şekilde oldu” diye konuştu. Ankaragücü’nün en etkili taraftar gruplarından biri olan “Gecekondu”, birlik ve beraberlik hedefiyle 12. geleneksel iftar yemeğini, Pursaklar’da verdi. Organizasyona, gerek Ahmet Gökçek ekibinin Ankaragücü’nün başında olduğu, gerekse sonraki süreçte sürekli taraftar grubu ile çatışma içinde olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de katılması dikkati çekti. İftarda, Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner ve yöneticiler olmak üzere, 2 bine yakın davetli yer aldı. İftar yemeğinin ardından mekanın bahçesinde yapılan meşale şovu ile gökyüzü sarı-lacivert renklere boyandı.


İftar organizasyonunu takip eden klasspor.com sitesine açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Mehmet Yiğiner, “Bugünkü görüntü sonunda Melih Gökçek’in Ankaragücü’ne tam destek vereceğini düşünüyorum” diye konuştu.


İLERLEYEN GÜNLERDE KONUŞACAK
 

Gecekondu taraftar grubuna teşekkür ederek sözlerine başlayan Yiğiner, şunları söyledi: “Güzel bir organizasyon oldu. Ramazan ayında taraftarlarımızla bir araya geldik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek, bizimle beraber ilk kez Gecekondu’nun iftarına katıldı. Bu birlikteliğin ardından Başkanımız Melih Gökçek’in Ankaragücü’ne tam destek vereceğini düşünüyorum. Bu görüntünün sonunda taraftarlarımızın beklentisi de bu şekilde oldu. Her şey güzel gelişiyor.” Melih Gökçek’in Ankaragücü’ne sürekli olarak yardım edeceğini düşündüğünü dile getiren Mehmet Yiğiner, “Bugünkü toplantıda, Melih Gökçek’e ‘konuşma yapacak mısınız?’ diye sorulduğunda, konuşmayacağını söyledi. Demek ki ilerleyen günlerde konuşacak. Göğüs reklamı konusunda daha önce kendisiyle konuşmuştuk. Ayrıca Belediye Meclisi’nden yardım kararının çıkmasını bekliyoruz. Melih Başkanın ivedilikle yardım yapacağını düşünüyorum” dedi. Yeni sezonda işlerinin kolay olacağını ileri süren Yiğiner, şöyle devam etti: “Küçük ilçeler ve ufak statlarla uğraşmayacağız. Şehir takımları ile oynayacağız. Kendimize güveniyoruz. Şehrimiz, Ankaragücü’nün önce TFF 1. Lig’de, daha sonra da Süper Lig’de şampiyon olmasını istiyor. Bu istekler geri çevrilemez. Camiamız, gün geçtikçe daha da büyüyor. Son 5 maçımız kapalı gişeye oynandı. Ankaragücü, destekleri ve yardımları fazlasıyla hak eden bir camia.”


10 MİLYON TL BULURSAK
 

Son 2 ayda yoğun bir çalışma ile belli bir miktarda maddi kaynak elde ettiklerini belirten Yiğiner, Ankaragücü’nün 10 milyon lira daha desteğe ihtiyacı olduğunu ifade etti. Yiğiner, “2 ay önce 20 milyon liraya ihtiyacımız olduğunu söylemiştim. Bu para ile yarışmacı bir takım kurup şampiyonluğa oynayabileceğimizi dile getirdim. Geçen sürede iyi çalıştık ve belli bir kaynak oluşturduk. Şu an maksimum olarak 10 milyon liralık bir kaynağı bulabilirsek hedeflediğimiz takımı kurarız. Bu sorunu da çözersek hiçbir problemimiz kalmayacak” diye konuştu.
Gecekondu Taraftar Grubu liderleri ise Ankaragücü’nün geleceği için küskünlüklerin kalkması gerektiğini, birlik ve beraberlik içinde daha güçlü bir Ankaragücü olacağı görüşünü dile getirdi.

 

ANKARA POLATLI HABER MELİH GÖKÇEK İFTAR YEMEĞİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
Aşırı Sıcaklar Tarım Sigortası Kapsamında Olmalı
Aşırı Sıcaklar Tarım Sigortası Kapsamında Olmalı