Bayram Alışverişi İçin Yetkilisinden Tembih


Bayram Alışverişi İçin Yetkilisinden Tembih

Bayram şekeri, bayram için ikramlık tatlı alırken merdiven altı ürünlere dikkat edilmeli. İnsan sağlığını tehdit eden bu üretimler hakkında. Polatlı Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Davut Yaşar; “Vatandaşlarımız bütçelerinden çok sağlıklarını düşü

Bayram Alışverişi İçin Yetkilisinden Tembih
Bu içerik 359 kez okundu.

Bayram şekeri, bayram için ikramlık tatlı alırken merdiven altı ürünlere dikkat edilmeli. İnsan sağlığını tehdit eden bu üretimler hakkında. Polatlı Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Davut Yaşar; “Vatandaşlarımız bütçelerinden çok sağlıklarını düşünmelidir.

Tanımadıkları ve emin olmadıkları yerlerden yani merdiven altı dediğimiz kaçak üretilen yerlerden sağlıksız gıda alışverişi yapıp bayramlarını zehir etmesinler.” şeklinde konuştu. Ramazan ayının sonlarına doğru bayram alışverişi için harekete geçen halkın merdiven altı ürünlerden uzak durması gerekiyor. İnsan sağlığını olumsuz etkileyen ve genellikle ucuz olduğu gerekçesiyle tercih edilen ürünlerden halkın uzak durması konusunda Polatlı Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Davut Yaşar uyarıda bulundu.


BAYRAMDA ŞEKER SEKTÖRÜ BÜYÜYOR
 

Davut Yaşar Merdiven altı üretim yaparak halkın sağlığıyla oynayan üreticilere karşı halkın dikkat etmesi gerektiğini söyledi. Günlerini kurtarmak adına çarşı, pazar ve sokaklarda rastgele tezgah açan, esnafımızın emeğine; halkın sağlığına göz dikerek kaçak üretim yapan kişiler konusunda dikkat edilmesini tavsiye eden Başkan Yaşar, Yıllık olarak Ramazan Bayramı'nda hediyelik şekerleme sektörünün büyüdüğünü ve en üst seviyeye ulaştığını belirterek, halkımızın sağlıklı olmayan ortamda üretilen ve etiketsiz satışa sunulan bayram şekeri, çikolata, tatlı ve unlu gıda ürünlerinden uzak durulmasını, korsan satıcılara dikkat edilmesini istedi.


MERDİVEN ALTI ÜRÜNLERLE SAĞLIĞINIZI TEHLİKEYE ATMAYIN
 

Merdiven altı üretim yapanların, hem halkın sağlığıyla hem de esnafın ekmeğiyle oynadığını belirten Yaşar şu ifadeleri kullandı; “Ramazan Bayramı öncesi alışverişler hız kazanmaya başladı. Kendi günlerini kurtarmak için halkın sağlığını hiçe sayan çıkarcılara halkımız pirim vermemelidir. Ucuz diye merdiven altı üretilen ürünlere rağbet eden halkımız hem korsan satıcıların ekmeğine yağ sürmekte hem de esnafımızı mağdur edilmektedir. Bunların yanı sıra en önemlisi kendi sağlıklarını tehlikeye atmaktadırlar.”


KENDİ ESNAFIMIZ KAZANSIN
 

Bu tarz uyarıların halkın sağlığını korumak için yapıldığını belirten Polatlı Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Davut Yaşar merdiven altı üreticilerin değil Polatlı esnafının kazanmasını istediğini de şu sözleri dile getirdi; “Vatandaşlarımızdan isteğimiz; kendi esnafımızdan alışverişlerini yapmaları ve bilinen ürünleri tercih etmeleridir. Tezgâh altı üretim ürünlerin içeriği belli değil. Fiyatı ucuz, renkli paketleri cazip gelen 3-5 lira ile ham madde fiyatının çok altında satılan her ürün tehlikelidir. Satılan ürünlerin hijyenik bakımdan ve fiyat yönüyle kontrol edilerek, denetimler artırmalıdır. Denetim sırasında satış yapanların esnaf oda kayıtları mutlaka aranmalıdır. Böylelikle kirasını, vergisini veren küçük esnaf ve sanatkârın da haksız rekabetten zarar görmesi engellenmelidir”

ANKARA POLATLI HABER BAYRAM ALIŞVERİŞİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
Aşırı Sıcaklar Tarım Sigortası Kapsamında Olmalı
Aşırı Sıcaklar Tarım Sigortası Kapsamında Olmalı