Yaz Kur’an Kursu Açılış Programı Gerçekleşti


Yaz Kur’an Kursu Açılış Programı Gerçekleşti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Pazartesi günü başlayan ve iki ay sürecek yaz Kur’an kursları eğitim döneminde görev yapacak din görevlilerine, Kur’an kursu öğreticilerine ve öğrencilere seslendi.

Yaz Kur’an Kursu Açılış Programı Gerçekleşti
Bu içerik 435 kez okundu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez,  Pazartesi günü başlayan ve iki ay sürecek yaz Kur’an kursları eğitim döneminde görev yapacak din görevlilerine, Kur’an kursu öğreticilerine ve öğrencilere seslendi.

Kuran’ı Kerim tilavetiyle başlayan açılış programında Polatlı Gürer Çelik Kur’an Kursu 4-6 yaş grubu öğrencileri tarafından “ Hepimiz Biriz” isimli gösteri sergilendi.  Polatlı İlçe Müftüsü Mehmet Muslu’nun da katıldığı programda bu yıl slogan “Gel Bu Yaz Kur’an’ı Gönlüne Yaz” oldu. Ayrıca, Çankaya Müftülüğü Engelli Kız Öğrenci Yurdu öğrencileri tarafından işaret diliyle "Allah var gam yok" isimli ilahinin söylediği programda miniklerin sergiledikleri performanslar büyük beğeni topladı. 


GÖRMEZ, MAHSUM ÇOCUKLAR MAHSUM MEKÂNLARA ÇOK YAKIŞIR

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez yaptığı konuşmada yeryüzünün en masum mekânlarının camiler, en masum varlıklarının da çocuklar olduğunu vurgulayarak; “Bizim en kıymetli zamanımız bu zaman. Çünkü dünyanın en güzel insanları bize geliyor ve bize misafir oluyorlar. Sevgili çocuklar camilere çok yakışıyorsunuz. Camiler sizinle çok güzelleşiyor. Kur’an çok güzel bir hitap. Ama sizinle Kur’an daha da bir güzelleşiyor. Yeryüzünün en mahsum mekânları camiler ve mabetlerdir. Yeryüzünün en mahsum varlıkları çocuklardır. Mahsum çocuklar mahsum mekânlara çok yakışır. Onun için bizim için bayram çünkü siz geliyorsunuz. Çünkü siz gelip camilerde Allah’ın kitabını öğreniyorsunuz.  İnancınızı öğreniyorsunuz. İbadetlerinizi öğreniyorsunuz. Allah’ı öğreniyorsunuz. Peygamberi öğreniyorsunuz. Kutsal kitabı öğreniyorsunuz. Bundan dolayı biz çok mutluyuz. Sizinle buluşmaktan. Hepinize hayırlı olsun hepiniz hoş geldiniz.”


EN BÜYÜK MİRAS, ALLAH SEVGİSİ
 

Konuşmasında anne ve babalara seslenen Görmez; “Çocuklarınıza verebileceğiniz bırakabileceğiniz en büyük miras Peygamberimizin ifadesi ile onun minik yüreğine yerleştireceğiniz Allah sevgisidir. Çocuklarınıza verebileceğiniz en büyük hediye Allah’ın her birine özel olarak gönderdiği Kuran-ı Kerimi öğrenmesini sağlamaktır. Ona verebileceğiniz en büyük hediye peygamberini tanımaktır. Güzel ahlaktır. Güzel bir hayattır.  Onun için siz Kuran-ı Kerimi evinizde de öğretebilirsiniz. Ama yaz mevsiminde böyle yapmayın onları bize gönderin. Camilerde koşsunlar. Camilerde hocaları ve arkadaşlarıyla beraber Allah’ın kitabıyla tanışsınlar. Siz evinizde yine yardımcı olun.” dedi.


GÖRMEZ,  YAVRULARIMIZ ALLAH’IN EN BÜYÜK EMANETİ 

Görmez, hocalara seslenerek çocuklara peygamberimizin çocuklara davrandığı gibi davranın diyerek şu ifadeleri kullandı; “Hocalarımız bu yavrularımız Allah’ın en büyük emaneti. Allah’ın bu emanetlerine peygamberimiz(s.a.v) gibi davranın onlarla arkadaş olun. Çocuklar, camilerde koşuştursunlar, camilerin o manevi ikliminden bu ramazanın rahmet iklimini camilerin manevi iklimiyle buluştursunlar. Onlar Allah’ın dinini kitabını çocukluklarını yaşayarak öğrensinler. Çocukluğunuzla beraber gelin. Çocukluğunuzla beraber öğrenin. Sadece efendimiz gibi davranırsanız her şey çok daha güzel olacaktır.”


KUR’AN ENGEL TANIYAN BİR KİTAP DEĞİLDİR, ENGEL OLAN BİZLERİZ
 

Diyanet İşleri Başkanlığının engelli bireyler için bugüne kadar bu konu da çalışma yapmayarak geç kaldığını ifade eden Görmez, bundan sonraki süreçte engelli çocuklar içinde yeni yollar ve yöntemler uygulanmaya başlayacağını ifade etti. Görmez: “ Allah var Gam yok diyen evlatlarımız. Görme ve işitme engelli evlatlarımıza Allah’ın kitabını öğretme yolunu bulduk. Bulmaya da devam edeceğiz. Kuran engel tanıyan bir kitap değildir. Engel olan biziz. Biz bugüne kadar engel olduk. Şimdi o engeli beraber kaldıracağız. Onların parmakları dil vazifesi görecek.” şeklinde konuştu
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Yavuz Ünal ise yaptığı konuşmada velilere seslenerek, çocuklarına sahip çıkmalarını ve Kur'an kurslarında görevli hocalara yardımcı olmalarını istedi.

ANKARA POLATLI HABER KUR'AN KURSU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Polatlılı     0000-00-00 Yapılan bu haber 2016 yaz kuran kursları açılış programı haberidir. Lütfen düzeltiniz.2017 yaz Kur'an kursları açılış programında Polatlı Müftülüğü Kur'an kursları öğrencilerinin bir gösterisi olmamıştır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
Aşırı Sıcaklar Tarım Sigortası Kapsamında Olmalı
Aşırı Sıcaklar Tarım Sigortası Kapsamında Olmalı