İşçiler İki Bayramı Bir Arada Yaşayacak


İşçiler İki Bayramı Bir Arada Yaşayacak

Belediye iş sendikası mensupları önceki akşam Güldeste Konakta düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldiler.

İşçiler İki Bayramı Bir Arada Yaşayacak
Bu içerik 1215 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

 

Belediye iş sendikası mensupları önceki akşam Güldeste Konakta düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldiler. Aynı iftar sofrasında bir arada olmanın huzurunu yaşayan belediyenin işçi çalışanları yetkililerin yaptıkları konuşmalar ile de sevinçleri ikiye katladı.

 

 

İftar programı sonrası konuşma yapmak üzere kürsüye çıkan Belediye İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ayçiçeği’nin ardından kürsüye çıkan Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya emeklerinden ötürü çalışan herkese teşekkürlerini ilettikten sonra işçilerin ikramiyelerini bayramdan önce alabileceklerini ve 15 Temmuzdan itibarinde işçilerin maaşlarında iyileştirme yapılacağını beyan etti.
 

BURADA BEN DAYANIŞMAYI, BİRLİK VE BERABERLİĞİ GÖRÜYORUM
 

Salonda bir arada iftar yapan herkesin birlik ve beraberlik tablosu oluşturduklarını dile getiren Belediye İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ayçiçeği; “Hiçbir yerde kolay kolay göremeyeceğimiz bu tablo da gerçekten işçi işveren ilişkilerinin hangi noktada olduğunun somut bir göstergesidir. Burada ben dayanışmayı, birlik ve beraberliği, karşılıklı sevgi ve saygıyı görüyorum. Dolayısıyla bu güzellikler sadece ve sadece olsa olsa bir aile içerisinde olabilen olgulardır. Demek oluyor ki Polatlı Belediyesi Belediye Başkanıyla, belediye meclisiyle, belediye çalışanıyla, işçisi olsun memuru olsun sendikası ile devasa kocaman bir aile olmayı başarmış. Bu bağlamda konumu bu noktaya getiren ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.  Hiç kuşku yok ki bir aile ortamı yaratabilmek kolay değil. Başkanımızın, işin bu zor tarafını başarmasından dolayı da kutluyorum. Bugün çorbasını bizimle paylaşıyor ise emekçiye alın teriyle çalışanlarına ne kadar saygılı olduğunun ifadesidir. Bundan dolayı da başkanımıza teşekkür ediyorum. Sendikanıza sahip çıkın. Bu sendika bizim değil sizin sendikanız. Bizler gelip geçiciyiz. Bu sendika bugün size yarın çocuklarınıza lazım olacak. Sendikanızı terk etmeyin.” diye konuştu.


BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ
 

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya işçilerin emeklerinden ve belediye adına yaptıkları çalışılmalardan ötürü teşekkürlerini dile getirdi ve : “ Biz Polatlı Belediyesi olarak bu yılda mahalle mahalle hemşerilerimizle buluşuyoruz iftar sofralarında.  Polatlı Belediyesi kurulduğu günden itibaren bu şehre değer katan Polatlı’nın en büyük kuruluşudur. Gelmiş geçmiş tüm Belediye Başkanları,  belediye meclis üyeleri bütün çalışanları bu şehre değer katan ve bu şehir insanlarına daha güzel bir yaşama imkânı sunmaya çalışan çok değerli insanlar. Bize 30 Mart 2014 seçimleri sonrasında sizlerin ve değerli hemşerilerimizin isteği ile bu göreve geldik. O günden bugüne mesai mefhumu tanımadan bu şehre değer katmaya bu şehrin kalitesini yükseltmeye ve insanlara daha kaliteli bir ortam sunmak için gayret ettik. Bu konuda mesafe aldığımızı düşünüyorum.  Mesele eve rızık götürmek ise bu rızkın helal olması için çalışmak gerekiyor.  Yaptığım araştırmalara göre son 10 15 yılın en dinamik çalışan belediye çalışanlarısınız. Bunu hep beraber başardık. Ben bir siyasetçi olarak belediye başkanı olarak hemşerilerime söz verdim. Birçoğunu gerçekleştirildik. Ömrümüz olursa 2019 seçimlerine kadar bu sözlerin tamamını yerine getirmiş olacağız. Yaptığımız her işin gerçekleşen her projenin mimari sizlersiniz.  Biz büyük bir aileyiz. Bazen sıkıntılar olacak bunlar gelip geçer. Sizler bu kuruman rızık kazanan insanlarsınız. Fen işlerindeki arkadaşlarımız park ve bahçe, çevre koruma diğer kurumlar hemen hepsi şuan çok iyi çalışıyorlar. Bizim bir sloganımız var. Polatlı’ya Anadolu’nun parlayan yıldızı dedik. Bu yıldızı beraber gerçekleştireceğiz. “ diye konuştu.


ÖNÜMÜZDEKİ AYIN 15’İNDE SİZE GÖNLÜMÜZDEN KOPAN BİR İYİLEŞTİRME YAPACAĞIZ
Başkan Yıldızkaya konuşmasının devamında işçilere adeta çifte bayram yaşatacak müjdeler verdi ve : “ Birçok projemizi hep beraber hayata geçirdik. Hayvan Pazarı, Aqua Park Projemiz, Alparslan Türkeş Parkı ve Külliyesi, Gençlik Merkezi park yenilemeleri… Bunları ve daha sayamayacağım projeleri önümüzdeki yıllarda hayata geçireceğiz.   30 Mart 2014’ten sonra bir yasa çıktı. Büyükşehir yasası. Bu yasa ile Polatlı Belediyesinin bir takım imkân ve kabiliyetlerini elinden aldı.  Yasal yetkileri aldığı gibi bazı kaynakları da aldı. Tüm bu umutsuzlukları ve sıkıntıları sizlere asla hissettirmedim. Bizim için maaş veremez diyorlardı. Şimdiye kadar hiçbir aksaklık yaşamadık.  Ay sonunda ikramiye bekleyenlerin ikramiyesini bayramdan önce vereceğiz. Polatlı Belediyesi size imkânlar veriyor. Alın terinizin karşılığını vereye çalışıyor. Önümüzdeki ayın 15’inde size gönlümüzden kopan bir iyileştirme yapacağız. İnşallah bu heyecan ve motive ile güzel Polatlımızı inşa etmeye deva edeceğiz.” dedi. 

 

ANKARA POLATLI HABER İŞ SENDİKASI İFTAR PROGRAMI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim