TURGUT BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN HAYMANA İÇİN NELER İSTEDİ?


TURGUT BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN HAYMANA İÇİN NELER İSTEDİ?

Başbakan Binali Yıldırım iftar programını yaptıktan sonra, parkta vatandaşlarla sohbet etmişti.

TURGUT BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN HAYMANA İÇİN NELER İSTEDİ?
Bu içerik 799 kez okundu.

Başbakan Binali Yıldırım iftar programını yaptıktan sonra, parkta vatandaşlarla sohbet etmişti. Burada yaptığı konuşmada, “Biz iftarı açmadan Başkan Turgut önümüze dosya açtı. Belli ki belediye başkanınız dersine iyi çalışmış” diye de espri yapmıştı.
TURGUT’UN BAŞBAKAN YILDIRIM’DAN İSTEDİKLERİ

Turgut dosya ile ilgili şu bilgileri verdi; “Öncelikle Başbakanımıza ziyaretinden ötürü çok teşekkür ediyorum. Haymanamız için çok önemli bir süpriz oldu. Bizde bir dosya hazırlayarak kendilerine sunduk. Taleplerimizi ilettik. Sağolsun kendisi de  yakından ilgilendi. 
Hazırladığımız dosyada ilçemizin kalkınması ve gelişmesi adına atılacak adımlar ve yatırımlar ile ilgili konular vardı. Bunları sırasıyla kendisine ilettik. Başbakanlık Tanıtım Fonu’ndan, suyumuzun tescilinden ve özellikleri itibariyle dünyanın en iyi suyu olduğunu dile getirerek, kendisine sunduk. Başbakanımızın da belirttiği gibi Ankara-Haymana ve Konya Bağlantı yolu yazın bitiyor. Yamak-Kerpiç arası yollarımızın karayolları ağına alınmasını istedik. En önemlisi cezaevinin ilçemize katacağı ekonomik değerden bahsettik. Doğalgazın bir an önce ilçemize gelmesi hususunu belirttik. Ayrıca bir üniversite talebimiz oldu. Bunların yanında Cimcime Meydanına bir kapalı otopark yapılmasını, gölet çevre düzenlemesi ve rekreasyon alanı ile ilgili taleplerimiz oldu. 
Yine “Dünyanın en iyi suyu” oduğumuzun altını bir kez daha çizerek, Kaplıca Termal Hastanesi ve buna bağlı kür merkezi yapılması konusunda projemizi de Sayın Başbakana sunduk. Güzel ve verimli bir ziyaret olduğu kanısındayım. Başbakanımızda zaten bizzat ilgileneceğini belirtti. Ben inanıyorum ki, ilçemize güzel şeyler yapılacaktır. Bizi onurlandırdıkları için tekrar teşekkür ediyorum”

ANKARA POLATLI HAYMANA BAŞKAN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi