Süne İle Mücadelede Kritik Hafta


Süne İle Mücadelede Kritik Hafta

İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri süne ile mücadele için arazide yoğun mesai harcıyor. İlçe tarım müdürlüğü ekipleri süne mücadelesi için uzun zamandan bu yana arazilerde çalışmalarını yapıyor.

Süne İle Mücadelede Kritik Hafta
Bu içerik 1176 kez okundu.

İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri süne ile mücadele için arazide yoğun mesai harcıyor.  İlçe tarım müdürlüğü ekipleri süne mücadelesi için uzun zamandan bu yana arazilerde çalışmalarını yapıyor.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Polatlı İlçe Müdürü Burhanettin Sütçü ve uzmanlardan oluşan 5 ayrı ekip Polatlı’da ekili olan 1 milyon 550 bin dekar araziyi 5’e bölerek farklı noktalarda her gün yoğun mesai ile hasat öncesi süne mücadelesinde gerekli çalışmaları yapıyorlar.  Konuyla ilgili Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Polatlı İlçe Müdürü Burhanettin Sütçü süne mücadelesinde son bir haftanın öneminde dikkat çekti ve ilaçlama yapılıp yapılmayacağına karar verilmesi gerektiğinin altını çizdi.


EMEKLER BOŞA ÜRÜN ÇÖPE GİTMESİN DİYE EKİPLER SÜNE MÜCADELESİNE ARA VERMİYOR


Ekipler arazide yaptıkları incelemelerle ilaçlama yapılması gereken buğday ekili alanları tespit ederek ilgili muhtarlıklar kanalıyla çiftçileri uyarıyor. Süne tespit edilen tarlalarda da çiftçilerin, Bakanlığın tavsiye ettiği ilaçlarla zaman kaybetmeden ilaçlama yapmalarını sağlıyor.   Süne ile mücadelede ikinci yöntem olarak küçük faydalı böceklerden yararlanılarak biyolojik mücadele çalışması yürütülüyor. 
Uygulama ile faydalı böcekler süne yumurtasına kendi yumurtasını bırakarak yeni sünelerin üremesini engelliyor.  Süne ile mücadelesindeki amaç, buğdayın ekmeklik özelliğini korumak ve çiftçinin ürettiği ürünün kalitesini, değerini artırarak hem çiftçilerin hem de ülke ekonomisinin kazançlı çıkmasını sağlamak.

ANKARA POLATLI HABER SÜNE KRİTİK HAFTA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
Aşırı Sıcaklar Tarım Sigortası Kapsamında Olmalı
Aşırı Sıcaklar Tarım Sigortası Kapsamında Olmalı