BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SEL MAĞDURLARINA 10 GÜN SICAK YEMEK YARDIMI YAPACAK


BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SEL MAĞDURLARINA 10 GÜN SICAK YEMEK YARDIMI YAPACAK

Mehmet Akif Mahallesi sel mağdurları için Ankara Büyükşehir belediyesi sıcak yemek yardımı ile ailelerin yanında olmak için kolları sıvadı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SEL MAĞDURLARINA  10 GÜN SICAK YEMEK YARDIMI YAPACAK
Bu içerik 1957 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Ak Parti Ankara Milletvekili Julide Sarıeroğlu 9 Haziran Cuma günü selden zarar gören aileleri ziyaret etmek ve durum tespitinde bulunmak üzere ilçeye gelmiş ailelere manevi destekte bulunmuş ayrıca büyükşehir belediyesi tarafından sıcak yemek yardımı yapılması ile ilgili gerekli görüşmeleri yapmıştı.

Yapılan bu girişimler sonrasında Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri 10 gün süre ile sıcak yemek yardımı yapmak için ilçeye geldi. İlk iftar sofrası Mehmet Akif Mahallesi Mevlana Camii Bahçesine kuruldu. 10 gün botunca her akşam iftar kurulacak olan iftar sofrasında 300 kişilik sıcak yemek yardımı yapılacak.


SEVİNDİRİCİ OLAN TEK HUSUS CAN KAYBININ OLMAMASI

Sel mağduru ailelileri yalnız bırakmayan ve onlarla aynı sofrayı paylaşan AK Parti İlçe Teşkilatı ve Belediye meclis Üyeleri ailelere manevi destek oluyor. Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Gazi Karaoğlu : “Öncelikle Polatlı da aşırı yağışlardan dolayı yaşanan sel felaketinde zarar gören bütün hemşirelerimize geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Ciddi bir afet atlattı Polatlı Allah'tan ki sevindirici olan herhangi bir can kaybının olmaması sadece maddi zararın olması. Biz de Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olarak durumu Ankara Büyükşehir Belediyesine İlçe Başkanımız ile beraber ilettik. Sağ olsun Melih Bey bu konudaki hassasiyeti göstererek ilk günden itibaren ASKİ ve Fen İşleri ekibi bölgede yoğun bir çalışma yapıyor. Bu çalışmaya bu kadar yoğunluk verilmesinin sebebi bundan sonraki süreçte herhangi bir şekilde yine aynı sonuçla karşılaşmamak adına kalıcı bir çözüm bulabilmektir.” diye konuştu.


EN ÇOK MAĞDUR OLAN BÖLGEMİZ MEHMET AKİF MAHALLESİ OLDU
 

Karaoğlu meydana gelen hasarın giderilmesi için yetkililerin yaptıkları çalışmalar hakkında : “ Bu sel felaketinden dolayı en çok mağdur olan Bölgemiz Mehmet Akif Mahallesi oldu. Burada hasarın yoğunluğunun sebebi de dere yatağı üzerinde bir yerleşim yerinin olmasıdır. Bugünden itibaren de gerekli tedbirler alındı. Herhangi bir yağış durumunda aynı akıbeti ile karşılaşmamak için. ASKİ Genel Müdürümüz sağ olsun ekibiyle birlikte geldi ve gerekli incelemeleri yaptı. Kalıcı bir çözüm için uğraşıyoruz. Mehmet Akif Mahallesinde mağdur olan vatandaşlarımız işçin gerek AFAT olsun gerek büyükşehir belediyesi olsun gerek Bakanlığımız ve Kaymakamlığımız olsun gerekli maddi ve ayni yardımlar yapılacak. Vatandaşlarımızın evini kullanamaması gibi bir durum da söz konusu olunca bunu Büyükşehir Belediyemiz Sosyal İşler Daire Başkanımız Adnan Şeker Bey ile görüştük onlarda en azından bu mağduriyetin geçici olarak giderilebilmesi bölgede gerekli çalışmaların yapılması ve vatandaşlarımızın konutlarını kullanabilir hale gelinceye kadar 10 gün süre ile mahallede her akşam iftar verilecek. 300-500 kişi civarında. Bu şekilde bir nebze de olsa vatandaşımızın mağduriyetini gidermeye çalışmada yapılıyor. Oluşan maddi zararın giderilebilmesi anlamında gerek Kaymakamlık vasıtası ile olsun Gerek Bakanlık vasıtası ile olsun maddi yardımlar devam edecek.” şeklinde konuştu.   


BARINMA SORUNUNU OTELLER İLE ÇÖZDÜK
 

Selden zarar gören ailelerin barınma sorunları ile ilgili bulunan çözüm yolları hakkında Karaoğlu: “ Vatandaşlarımızın çoğu barınma ihtiyaçlarını akrabaları vasıtası ile giderdi. Ancak olayın olduğu ilk günden itibaren aşağı yukarı 20 kişi civarında dışardan gelen misafir olan Suriyeli ve Urfalı vatandaşlarımızın konut anlamında bir mağduriyeti oldu. Orada da Polatlı’ da ki mevcut otellerde konaklamayı sağlayarak o mağduriyeti de o şekilde gidermiş olduk. Tüm Polatlı halkına ve mahalle sakinlerine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi. 

ANKARA POLATLI HABER SEL FELAKETİ BÜYÜKŞEHİR İFTAR YEMEĞİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!