Ulvi Sakarya, Vatandaşımız Sigortanın Öneminin Farkında Değil


Ulvi Sakarya, Vatandaşımız Sigortanın Öneminin Farkında Değil

Ulvi Sakarya Sigorta Acenteliği’inden vatandaşı yakından ilgilendiren bir açıklama geldi.

Ulvi Sakarya, Vatandaşımız  Sigortanın Öneminin Farkında Değil
Bu içerik 432 kez okundu.

Ulvi Sakarya Sigorta Acenteliği sahibi Ulvi Sakarya vatandaşın sigortaya gereken ilgiyi göstermediğini beyan ederek : “vatandaşlarımız sigortanın farkında değil yıl içerisinden ceplerinden çıkacak çok cüzi miktarlar ile hem evleri, iş, yerleri, tarlaları garanti altında olacak hem kafaları rahat olacak ama ne yazık ki vatandaşlarımız zamanında tedbir almak yerine zarara uğradıktan sonra önlem almaya çalışıyor.

İlçemizde son zamanlarda yaşan sel felaketi sonrası yaşanılanları üzülerek izliyoruz ve keşke vatandaşlarımız bu olaylara karşı sigortalarını daha önceden yaptırsalardı diye düşünüyoruz.Çünkü ev sigortasını baz aldığımızda yılda 120 lira gibi düşük miktarlar ile bu tarz felaketlerden tutunda evde oluşabilecek en ufak bir hasara kadar her şey sigorta kapsamına dahil ediliyor. Bu tarz felaketleri Allah bir daha yaşatmasın ama vatandaşımız her ihtimale karşı artık sigortanın kapsamının içeriğinin ne gibi bir faydasının olduğunun farkına varsın. En azından gelip bir fiyat alsın sigorta hakkında bilgi sahibi oldu.” dedi. Sakarya açıklamasında hem mal sahibinin hem de kiracının sigorta yaptırabileceğinin de altını çizdi.


SİGORTALI BİR EVDE YAŞANAN HER TÜRLÜ SORUN SİGORTA TARAFINDAN KARŞILANIYOR
Ulvi Sakarya Sigorta Acenteliği Sahibi Ulvi Sakarya  özellikle ilçede yaşanan son felaket sonrası sigortanın öneminin bir kez daha ortaya çıktığı dile getirdi ve “  Son birkaç gündür ilçemizin farklı yerlerinde sel nedeniyle çok ciddi mağduriyetler var. Birçok evin giriş katlarını ve bodrumlarını su bastı. 
Genelde burada oturan insanlar ekonomik yönden daha zayıf insanlar ve çok ciddi mağduriyetleri var. İş yerlerinde ve konutlarda konut sigortasının önemi ortaya çıkmış oldu. Sigorta olmadan da bir şey yapılamıyor. Bende bu nedenle konuyla ilgili bir açıklama yapmak istedim. İnsanlarımız sigortanın gerekliliğini tam olarak anlayamadı. Konut sigortası 100 ila 150 TL arası fiyat tutuyor. Şuan sigortalı olan bir evi su basmış olsa parkelerinin değişiminden boya badanasına kadar eşyaların gördüğü zarara kadar bunların tamamı ödeniyor. Vatandaşlarımız sigorta konusunda çok bilinçli değil. Aslında dünya standartlarına göre çok ekonomik fiyatı yapıyoruz. Bu konuda keşke bunlar olmadan aklımıza gelseydi.” diye konuştu.
1 YILDA 120 LİRA İLE KAFANIZ EMİN OLSUN

Sakarya açıklamasının devamında çok ucuz fiyatlar ile yapılan sigortalar sayesinde vatandaşların kafalarının rahat olacağına dikkat çekerek :” Polatlı da yaşayan vatandaşlarımızı bilgilendirmek istedik. Bir evi 120 TL’ye 1 yıllığına sigortalandığında hırsızlık teminatından tutunda eşyanın düştü kırılmasına kadar yapılan bir poliçe. 10 yılda bir defa başına gelse 10 misli karı olur. Ki bu sigortalamanın artı hizmetleri de var. Çilingirden tutun da cam kırılmasına kadar teminatları var. Vatandaşlarımız sigortacılarla görüşerek fikir alsalar mağduriyetleri daha da az olacaktır.” dedi.


BİZ NE YAZIK Kİ SADECE ARABAMIZI KASKOLUYORUZ
Tarım sigortaları sayesinde de zararın devlet tarafından karşılandığını beyan eden Sakarya, hükümetin tarım sigortasını esas alarak ödeme yaptığının da önemine dikkat çekti ve : “ Tarımda da bu durum aynı. Ürün bedelinin yüzde ikisini para ödediklerinde yangına, sele, doluya su baskınına karşı teminat altına alıyor. Devlet bu konudaki desteğini artık TAHSİM kanadıyla veriyor. Nedense biz de sigorta sadece araba kaskosundan ibaret. Sadece arabamızı kaskoluyoruz. Aylık neredeyse bin lira kasko ve sigorta için para ayırıyoruz.” şeklinde konuştu.  


SİGORTA MAL SAHİBİ VEYA KİRACI TARAFINDAN DA YAPILABİLİR


Ev sahibinin de kiracının da evi sigortalayabileceğinin altını çizen Ulvi Sakarya Sigorta Acenteliği Sahibi Ulvi Sakarya  : “ Ev sahibi de kiracı da evi sigorta yapılabilir. Kiracıya evin bedeli yapılmaz. Boya badana sabit dediğimiz dekorasyonlar ödenebiliyor. Ev sahibi başka bir poliçe kiracı başka bir poliçe yapıyor. Ama bir tanesi yeterli olur. Kiracı kendisi için yaptırsa bu mağduriyet ortadan kalkabilir. İşyerlerinde de aynı şekilde yapılıyor. Hatta arzu ederler ise işin durduğu süreyi bile karşılayabiliriz. İş durması dediğimiz teminat ile.” dedi.


DEPREM SİGORTASI HARİCİNDE EV SİGORTA ALTINA ALINMALI
    Zorunlu deprem sigortasının bu tür hasarlarla bir ilgilisi olmadığını beyan eden Sakarya : “ Açıklamayı yapmaktaki amacımız DASK poliçesi abonelik için zorunlu tutuluyor. Kişi geliyor elinde DASK Poliçesi ile evimi su bastı v.s Ama DASK poliçesi deprem işçin yapılan ve devlet tarafından zorunlu tutulan bir poliçedir. DASK ile beraber bu paket poliçenin alınması gerekiyor. Bu alındığında tüm teminatları içinde barındırıyor. Genel de mali durumu biraz daha rahat olan insanlar bu sigortaları yaptırıyor.” şeklinde konuştu. 

ankara polatlı haber ulvi sakarya sigorta
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI