Genç Osman’da Karne Heyecanı


Genç Osman’da Karne Heyecanı

2016-2017 eğitim yılında yaklaşık olarak 25 bin 500 öğrenci için tatil zili çaldı. Genç Osman Ortaokulunda düzenlenen ödül ve karne törenine Vali Yardımcısı Emin Çolak, Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, İl Tarım Müdürü Bülent Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü

Genç Osman’da Karne Heyecanı
Bu içerik 1156 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

2016-2017 eğitim yılında yaklaşık olarak 25 bin 500 öğrenci için tatil zili çaldı. Genç Osman Ortaokulunda düzenlenen ödül ve karne törenine Vali Yardımcısı Emin Çolak, Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, İl Tarım Müdürü Bülent Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, İlçe Tarım Müdürü Burhanettin Sütçü ve Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu katıldı.

Öğrencilerin ve velilerin karne heyecanı yaşadıkları tören, saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç gerçekleştirdiği konuşmada öğrencilere seslenerek, bundan sonraki eğitim hayatlarında çok daha şevkle, içtiyatla ve millete hizmet aşkıyla çalışarak gayret etmelerini ve en iyi şekilde okullarından mezun olmaları gerektiğini ifade etti.

 


KILIÇ, TERCİHLERİNİZİ YAPARKEN OKULUNUZA VE AİLENİZE DANIŞARAK HAREKET EDİN
 

Kılıç; “Zaman çok çabuk akıp gidiyor. Bu okula ilk geldiğiniz zamanı bir düşünün. 4 sene önce, bir sene önce, iki sene önce zaman nasıl geçmiş ise şimdi de yine aynı şekilde geçecek. Yeni eğitim öğretim yılında hepiniz inşallah güzel liselerde eğitim hayatlarınıza devam edeceksiniz. Tercihlerinizi yaparken mutlaka okulunuzun idaresiyle, rehberlik servisiyle ve aileleriniz ile iş güdümü içersinde istişare ederek, danışarak iyi bir tercih yapalım. İyi bir lise iyi bir üniversitenin kapısını açacaktır. İyi bir üniversite iyi bir gelecek iyi bir hayat anlamını da taşıyacaktır. Yalnız şu var ki tabii ki iyi yapan öğrencilerimiz bunu bu şekilde hayal ederken kendisi için güzel hayaller kuran ama onu gerçekleştiremedim diye hüzünlenen gençlerimize de şunu söylüyorum. Hayat her halükarda bizim için devam ediyor. Hayat sadece iyi bir okuldan ibaret değil. Elbette ki herkesin annesinin babasının kendisinin hayalidir iyi bir okul. Bunlarla birlikte biz sizlerin güzel insanlar olmanızı vatanınızı milletinizi ve bunun içerisinde yaşayan, 80 milyon insanımızı sorgusuz sualsiz bir şekilde sevip bağrınıza basmanızı istiyoruz.  Yarın herhangi bir mesleğe atıldığınızda devletin kademelerinde vazife almaya başladığınızda bu düstur üzerinden hareket edin.” dedi.

Kılıç sözlerinin devamında bir üst sınıfa geçecek olan öğrencilere de seslenerek; “Bir alt sınıflardan gelen çocuklarımız sizlerde Genç Osman Ortaokulu olmanın gururunu haklı olarak yaşayacaksınız. İlçemizde eğitim veren her okulumuz gerçekten çok kaliteli. İçerisinde bu eğitim çalışmalarını yürüten öğretmenlerimiz özveri ile gayret ile ve sevgi dolu kalpleriyle size hizmet etmeye çalışıyorlar. Biz bunu gözlemliyoruz. Umut ediyorum ki bu çalışma bu gayret aynı hassasiyet ile aynı ciddiyet ile devam edecek. Bu okuldan ayrılıp gerek Polatlı da gerekse de Türkiye’mizin farklı şehirlerinde eğitime devam edecek olan siz yavrularımıza gelecekte güzel başarılar temenni ediyor. İyi bir tatil geçirin, dinlenin ve eğlenin tekrar okula geldiğiniz de dinlemiş olmanız ve dinç olmanızı arzu ediyoruz. Hepinize iyi tatiller diliyorum.” ifadelerini kullandı.


GENÇ OSMANÖĞRENCİLERİNDEN 2 ŞAMPİYONLUK


Okul Müdürü Ramazan Çakmaktepe okul olarak katıldıkları futbol ve futsal turnuvalarında iki şampiyonluk ve bir ikincilik derecesi elde eden öğrencileri tebrik ederek onlara kupalarını ve madalyalarını verdi.


TEOG DA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
TEOG’da tüm soruları doğru cevaplayan Beyza Ünlü ve Alper Yücel isimli iki öğrenciye ve TEOG sınavında 120 sorudan 119 soruya doğru yanıt veren 8 öğrenciye ödülleri Kaymakam Mahmur Tunçer ve Vali Yardımcısı Emin Çolak tarafından takdim edildi.

ANKARA POLATLI HABER KARNE HEYECANI GENÇ OSMAN ORTAOKULU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ  POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü