Anadolu Bacılarında Gazetemize Ziyaret


Anadolu Bacılarında Gazetemize Ziyaret

Polatlılı 13 kadın tarafından kurulan Anadolu bacıları kadın kooperatif üyeleri gazetemizi ziyaret etti. Anadolu bacıları kadın kooperatifi üyeleri dün gazetemizi ziyaret ederek ürünleri, bu güne kadar yaptıkları çalışmalar ve bundan sonraki süreçte izle

Anadolu Bacılarında Gazetemize Ziyaret
Bu içerik 606 kez okundu.

Feshane alanında Anadolu bacıları dükkanında ürünlerini teşhir edip satışa sunduklarını beyan eden Anadolu bacıları kooperatif üyeleri Polatlılı vatandaşların özelliklede kadınların desteklerini bekliyor. Ziyaret esnasından PANPEK, Anadolu bacıları, kooperatif tarafından üretilen ürünler hakkında birçok konuda bilgi veren kooperatif üyelerinden İklime Yaşar yapmış oldukları çalışmalar ile sadece kendi simlerini değil aynı zamanda Polatlılında adını duyurmayı hedeflediklerini dile getirdi ve internet üzerinden de online satış yaptıklarını söyledi. Yaşar: “ Vatandaşlarımı ürünlerimize www.panpek.com adresinden ulaşabilirler. Biz sadece kendi adımızı değil aynı zamanda Polatlı’nın adını duyurmak için çabalıyoruz bu anlamda da Polatlılı vatandaşlarımızın her türlü konuda desteğinin bekliyoruz” dedi.


PANCAR PEKMEZİ BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRİR, PEKMEZİ KAN YAPAR

Pancar Pekmezinin Faydaları hakkında önemli aktarımlarda bulunan Anadolu bacıları kooperatif üyesi İklime Yaşar;  “Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Polatlı Ticaret Odası tarafından yürütülen Pancar ile İlgili tarımsal üretime dayalı ürün geliştirme projesi kapsamında Polatlı’nın ilk pancar pekmezi üretildi.  Bağışıklık sistemini güçlendirir. Yüksek tansiyonu düşürür. Bilinen en güçlü demir kaynağı olup glikoz değeri çok düşüktür. Bu nedenle çocuklar gençler sporcular, hamileler, yaşlılar ve hatta şeker hastaları rahatlıkla kullanabilir. Besin ve vitamin değeri yüksek şeker pancarından üretildiği için kan yapıcı ve enerji verici özelliği vardır. “ diye konuştu.


PANPEK 13 KÖYLÜ KADIN TARAFINDAN KURULDU

PANPEK hakkında bilgi veren Yaşar  : “ PANKPEK Ankara Kalkınma Ajansı’nın finansmanıyla desteklenen Polatlı Ticaret Odası, Başkent Üniversitesi, Kadın eğitim ve İstihdam Derneği ve Polatlı ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Pancar ile ilgili tarımsal üretime dayalı ürün geliştirme projesi kapsamında üretilen Pancar Pekmezidir. Polatlı’da şeker pancarının yoğun ekildiği köylerden gelen 13 kadın tarıma dayalı bir üründen katma değer yaratan Pancar Pekmezinin geliştirmişlerdir. Projenin öncelikli amacı; merkezde ve köylerde yaşayan girişimci kadınlara destek vererek tarıma dayalı bir ürün olan şeker pancarından katma değer yaratacak yeni bir ürün geliştirmektir. ” dedi.


ANADOLU BACILARININ PANCAR PEKMEZİ, MARMELAT, TURŞU BAŞLICA ÜRÜNLERİ

Anadolu Bacıları hakkında açıklama yapan İklime Yaşar kooperatif tarafından üretilen ürünler hakkında da bilgi verdi ve  : “ Anadolu’da kadınların sosyal, kültürel ve ekonomik hayata katılmaları Selçuklu Dönemi’nde kurdukları Anadolu Bacıları teşkilatı Polatlı’nın Bacı Köyünde hayata geçirilmiştir. İşte bu nedenle tarımsal üretim faaliyetinde bulunmak ve ekonomiye katkı sağlamak amacı ile örgütlenen Polatlılı köy kadınlarının kurdukları kooperatife “ Anadolu Bacıları Kadın girişimi üretimim ve işletme Kooperatifi adı verilmiştir. Anadolu Bacıları Pancar pekmezi başta olmak üzere reçel, marmelat, turşu ve unlu gıdalar üretmektedir. “ dedi. 

ANKARA POLATLI HABER ANADOLU BACILARI GAZETE ZİYARETİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi