AK Partili Demir Hem İlçe Merkezindeki Hem Köylerdeki Yaraları Sarmaya Çalışıyor


AK Partili Demir Hem İlçe Merkezindeki Hem Köylerdeki Yaraları Sarmaya Çalışıyor

AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir 5 Mayıs pazartesi günü ilçe merkezinde ve bazı kırsal mahallelerde yaşanan sel felaketi ile ilgili açıklamada bulundu.

AK Partili Demir Hem İlçe Merkezindeki  Hem Köylerdeki Yaraları Sarmaya Çalışıyor
Bu içerik 926 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir 5 Mayıs pazartesi günü ilçe merkezinde ve bazı kırsal mahallelerde yaşanan sel felaketi ile ilgili açıklamada bulundu. 
AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir ilçede meydana gelen sel felaketi ile ilgili yaptıkları çalışma faaliyetlerini kamuoyuna duyurmak ve vatandaşın yanında olduklarının altını çizmek için basın açıklaması düzenledi.
 

6 İLÇEDEN YARDIM TAKVİYESİ GELDİ

AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir konuyla ilgili ilçe teşkilatının yaptığı çalışmalar ile ilgili : “ Yaşamış olduğumuz sel felaketi hepimiz çok üzdü. Tek tesellimiz can kaybının olmaması. Vatandaşlarımızdan ciddi manada mağdur olan ailelerimiz var.  Köylerde özellikle mevsimlik işçilerimizin çadırları ve bir takım ihtiyaçlarını karşılayacakları eşyaları gitmiş durumda. Bizler yaşanan sel felaketi sonrası olay yerinde idik. Bizlerde büyükşehir belediyesine ulaşarak hükümetimizin ilgili organlarına ulaşarak en kısa zamanda uygulamaların harekete geçmesi için caba gösterdik. 6 ilçeden itfaiyeden yardımlar geldi. 6 ilçenin bütün ekipmanı ile birlikte sel felaketinin izlerini silmek için çalıştılar.” diye konuştu.  


VATANDAŞLARIMIZIN MAĞDURİYETİNİ GİDERECEĞİZ
Sel mağduru vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için hükümet elinden destek sağlanacağını dile getiren AK Parti İlçe Başkanı Demir  : “ Bizlerin AFAD’ın ve Kızılay’ın vatandaşlarımıza belli bir miktarda ücret ödeyeceği devletin vatandaşların mağduriyetini gidereceği yönünde açıklamaları var. Görüştüğümüz bakanlarımız ve vekillerimizi dediği bilgi vatandaşlarımızın mağdur edilmeyeceği bizlerde köylerde Polatlı Mehmet Akif Mahallesinde yaşanan sel felaketinden sonra aileleri tek tek dolaştık ihtiyaçları tespit ettik. Hiçbir eşyası kullanılmayacak hale gelmiş. Bu ailelerin her türlü eşyasını mobilyadan tutun kıyafetine kadar bir takım ihtiyaçlarının karşılanması için gereken adımları attık. “ dedi.


TEŞKİLAT GEDİKLİ MAHALLESİNDE ZARAR TESPİTİ YAPTI
Köylerde tarımsal arazilerin yanı sıra tarımda çalışan mevsimlik işçilerinde yaşanan sel felaketinde mağdur olduklarını dile getiren Başkan Demir .“ Köylere gidiyoruz, köylerdeki zararı tespit edeceğiz, onunla ilgili de vekillerimiz bizden bilgi istediler. Hangi köyde ne kadar arazide ne kadar ürün zarar görmüş bununla ilgili tespit yapacağız. Bu konuyla ilgili Kaymakam Beyi’nde bir çalışması var beraber bir rapor hazırlayarak. İlk etapta Gedikli Mahallesine gidiyoruz, oradaki mevsimlik işçilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için bundan sonra da diğer mahallelerimize gideceğiz.” şeklinde konuştu.  

ANKARA POLATLI HABER AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATI SEL YARDIM AYSEL DEMİR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Görev Başında Hayatını Kaybeden Askere Son Görev
Görev Başında Hayatını Kaybeden Askere Son Görev
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ  POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ