TARHAN RAMAZAN’DA ANLAYIŞ VE DİKKAT ÇAĞRISI YAPTI!


TARHAN RAMAZAN’DA ANLAYIŞ VE DİKKAT ÇAĞRISI YAPTI!

Polatlı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Tarhan, Ramazana ayın girilmesi sebebiyle, oruç tutan vatandaşların trafikte daha sakin olmaları gerektiğini bildirerek, “Oruç tutan sürücüler açlığın beraberinde getirdiği kan şekerleri düşmesi sebeb

TARHAN RAMAZAN’DA ANLAYIŞ  VE DİKKAT ÇAĞRISI YAPTI!
Bu içerik 316 kez okundu.

Polatlı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Tarhan, Ramazana ayın girilmesi sebebiyle, oruç tutan vatandaşların trafikte daha sakin olmaları gerektiğini bildirerek, “Oruç tutan sürücüler açlığın beraberinde getirdiği kan şekerleri düşmesi sebebiyle daha gergin oluyorlar.

Ramazan ayının bir hoşgörü ayı olduğu unutulmamalıdır. Böyle dönemlerde özellikle trafikte daha sakin ve anlayışlı olunmalıdır. Uzun yolculuklarda ise sık sık mola verilmeli” dedi.


TRAFİKTE HER ZAMANKİNDEN DAHA SABIRLI OLUNMALIDIR


Bu yılın son dört ayında yaşanan trafik kazalarına ilişkin uyarılarda bulunan Polatlı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsmail Tarhan, “2017 Yılı Nisan ayı itibari ile 121 bin 48 trafik kazasında 843 kişi hayatını kaybetti. Bu kazalarda 78 bin 480 vatandaşımız yaralandı. Ramazan ayında ise açlık, susuzluk ve yorgunluğa bağlı olarak reflekslerde yavaşlama ve dikkat dağılması söz konusu. Bu nedenler de trafikte kaza yapma olasılığını artırıyor. Şoförler her zamankinden fazla dikkatli, sabırlı ve duyarlı olmalıdır. Aksi halde beklenmedik can yakan kazaların olması, tatsız olayların yaşanılması kaçınılmazdır” diye konuştu.


YAĞIŞLI VE SICAK HAVALARDA TRAFİĞE ÇIKARKEN DAHA DİKKATLİ OLUN


Oda Başkanı Tarhan, Ramazan ayının bir hoşgörü ve sabır ayı olduğunu hatırlatarak, “Bu mübarek ayda sürücülerimiz birbirlerine karşı daha toleranslı ve saygılı olmalı. Metroloji verilerine göre ramazan ayının ilk 1-2 haftası yağışlı, son 2 haftasının ise sıcak geçmesi bekleniyor. Mecbur kalmadıkça yağışlı ve sıcak havalarda trafiğe çıkılmamalı ve trafik kurallarına harfiyen uyulmalıdır” diyerek sürücüleri uyardı.

 

ANKARA POLATLI HABER ŞOFÖRLER ODASI İSMAİL TARHAN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim