Kaymakam Tunçer’den İlçede İlk Kez Yapılacak LYS ile İlgili Açıklama


Kaymakam Tunçer’den İlçede İlk Kez Yapılacak LYS ile İlgili Açıklama

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer bu yıl ilk kez ilçe merkezinde yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) öncesi öğrencileri, velileri ve vatandaşları bilgilendirmek amaçlı bir açıklama yaptı.

Kaymakam Tunçer’den İlçede İlk  Kez Yapılacak LYS ile İlgili Açıklama
Bu içerik 403 kez okundu.

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer bu yıl ilk kez ilçe merkezinde yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) öncesi öğrencileri, velileri ve vatandaşları bilgilendirmek amaçlı bir açıklama yaptı.

Tunçer açıklamasında sınava girecek öğrencilere sınav yerleri, sınava girişi saatleri gibi teknik detaylar hakkında uyarı bulunurken, vatandaşlara da 10-11-17 ve 18 Haziranda yapılacak LYS ile ilgili sınav merkezleri etrafında sessiz olmaları gerektiği konusunda tembihte bulundu.Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, bu yıl Polatlı’da ilk kez yapılacak LYS ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kaymakam Tunçer’in LYS ile ilgili açıklamasında: “ Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Lisan Yerleştirme Sınavları (LYS) bu yıl Polatlı’da ilk kez yapılacak.” dedi.


İLÇEDE 8 MERKEZDE LYS YAPILACAK 


İlçede 8 sınav merkezinde LYS yapılacağını beyan eden Tunçer: “ Bu yıl Polatlı’da ilk kez yapılacak LYS’ye yaklaşık 6 bin öğrencimiz girecek. 10, 11, 17 ve 18 Haziran 2017 tarihlerinde 8 merkezde yapılacak sınavlara 5 bin 715 öğrenci girecek. LYS, ilçemizde Peyami Safa Anadolu Lisesi, Polatlı Anadolu Lisesi, Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Duatepe Anadolu Lisesi, Namık Kemal Ortaokulu, Polatlı Anadolu İmam-Hatip Lisesi, Polatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Gazi Üniversitesi Polatlı Fen edebiyat Fakültesi’nde gerçekleştirilecek.” diye konuştu.


SINAV MERKEZLERİNDE KAPILAR 09.45 DE KAPANACAK
Engelli öğrenciler için sınav yerinin Namık Kemal Ortaokulu olduğunu ifade eden Tunçer 09.45 ten itibaren kapıların kapanacağını dile getirdi. Tunçer : “ Engelli adaylarımız, bu sınav merkezlerinden Namık Kemal Ortaokulu’nda sınava gireceklerdir. Sınavlar öncesi dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi, öğrencilerin sınava girecekleri binaya en geç 09.45 itibarı ile giriş yapmış olmaları gerektiğidir. Sınavın başlangıç saati 10.00, ancak binaya girişler 09.45’te sona erecek ve kapılar kapatılacaktır. Bu nedenle adayların mağdur olmamaları için sınava girecekleri okul binasına belirtilen saatte girmiş olmaları gerekiyor.” diye konuştu.  


KAYMAKAM TUNÇER’DEN VATANDAŞA SINAV UYARISI 
Lys’ye girecek öğrencilerin sınav saatlerinde ilçe vatandaşlarını sükûnete davet eden Tunçer: “ Vatandaşlarımızın sınav günü ve saatlerinde, öğrencilerimizin sınavlarının rahat bir şekilde geçmesi için sınav yapılan merkezlerin yakınında gürültü yapmamaları, araçlarıyla korna çalmamaları; düğün, nişan gibi etkinlikler için belirlenen saatlerde yüksek sesle müzik yayını yapmamaları, inşaat, şantiye vs. gibi yerlerde çalışanların çevreye gürültü yaymamaları ve dikkat etmeleri gerekmektedir.” şeklinde konuştu.


LYS OTURUMLARI İKİ HAFTA SONUNDA YAPILACAK 
Sınav tarihleri hakkında bilgi veren Tunçer: “ Adaylar; 10 Haziran 2017 Cumartesi günü saat 10.00’da yapılacak sınav olan LYS-4’te Sosyal Bilimler alanından, 11 Haziran 2017 Pazar günü saat 10.00’da yapılacak LYS-I’de Matematik alanından, 17 Haziran 2017 Cumartesi günü saat 10.00’da yapılacak LYS-2’de Fen Bilimleri alanından, 17 Haziran 2017 Cumartesi günü saat 10.00’da yapılacak LYS-5’te Yabancı Dil alanından; 18 Haziran 2017 Pazar günü saat 10.00’da yapılacak LYS-3’te Edebiyat ve Coğrafya alanlarından sınava girecekler. Bu yıl Polatlı’da ilk kez yapılacak LYS’ye girecek tüm adaylara, sınavlarda görev alacak öğretmen ve güvenlik görevlilerine başarılar diliyorum.” dedi. 

ANKARA POLATLI HABER KAYMAKAM MAHMUT NEDİM TUNÇER LYS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!