Meclis Türkçe’ye Sahip Çıkmak İçin Harekete Geçti


Meclis Türkçe’ye Sahip Çıkmak İçin Harekete Geçti

Belediye meclisinin haziran ayı ikinci toplantısında çevre sağlık ve çeşitli işler komisyonu tarafından hazırlanan iş yerlerine Türkçe isimler kullanılması yönünde hazırlanan raporu okuma üzere AK Parti Belediye Meclis Üyesi Yaman kürsüye çıkan isim oldu.

Meclis Türkçe’ye Sahip Çıkmak İçin Harekete Geçti
Bu içerik 490 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Belediye meclisinin haziran ayı ikinci toplantısında çevre sağlık ve çeşitli işler komisyonu tarafından hazırlanan iş yerlerine Türkçe isimler kullanılması yönünde hazırlanan raporu okuma üzere AK Parti Belediye Meclis Üyesi Durmuş Ali Yaman kürsüye çıkan isim oldu.


AK Parti Belediye Meclis Üyesi Durmuş Ali Yaman komisyon tarafından hazırlanan raporu okumak üzere kürsüye çıktı. Yaman konuyla ilgili komisyonun aldığı kararın ilgili kurumlara da iletilmesi yönünde taleplerinin iletti ve : “ İlçemiz sınırları içerisinde yer alan işi yerleri işle ilgili konulacak isim ve reklam tabelalarında Türkçe isimlerin yer alması Türkçenin ve Türk kültürünün korunması yaşatılması halka anlaşılır bir şekilde yansıtılması ve belirli bir intizamın sağlanması amacı ile 5393 sayılı belediye kanunun 15. Maddesinin n bendi gereğince mücavir alan sınırları içerisinde bulunan iş yerlerinin kapsayan her türlü ilan reklam ve tanıtım amacı ile konulan pano tanıtıcı levha, tabela, afiş vb uygulamalarda tescilli markalar hariç Türk dinlinin ve Türkçe sözcüklerin kullanılması. Ayrıca Türk alfabesinden yer almayan harfler ile Türk diline aykırı yabancı kaynaklı sözcüklerin kullanılmamasına alınan kararın odalar ve vergi dairesine de tavsiye niteliğinde ulaştırılmasına komisyonca karar verildi. “ dedi. 

ANKARA POLATLI HABER AKP DURMUŞ ALİ YAMAN TÜRKÇEYE SAHİP ÇIKALIM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Görev Başında Hayatını Kaybeden Askere Son Görev
Görev Başında Hayatını Kaybeden Askere Son Görev
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ  POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ