PTO Üyelerinin İşleri Artık Daha Kolay


PTO Üyelerinin İşleri Artık Daha Kolay

Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya, bu yıl uygulamaya giren yenilikler hakkında bilgi verdi. Yeni uygulamaya ile oda üyelerinin işlemlerinin kolaylaşmasının yanı sıra, binlerce lira mali yükümlülükten kurtulacağını belirten Başkan Sakarya, ayrıca

PTO Üyelerinin İşleri Artık Daha Kolay
Bu içerik 556 kez okundu.

Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya, bu yıl uygulamaya giren yenilikler hakkında bilgi verdi. Yeni uygulamaya ile oda üyelerinin işlemlerinin kolaylaşmasının yanı sıra, binlerce lira mali yükümlülükten kurtulacağını belirten Başkan Sakarya, ayrıca bazı ücretlerde de büyük indirimler yapılacağını dile getirdi. 


Yeni yapılan düzenlemelerle artık şirket kurmanın çok kolaylaşacağını belirten Sakarya, üyelerin de bankaya ve vergi dairesine gitmeden harçlarını Odadan yatırabileceklerini ifade etti.


ODA KAYIT ÜCRETİNDE DE İNDİRİM VAR

Polatlı Ticaret Odası üyelerini veya üye olacakları yakından ilgilendiren yeni düzenlemeler hakkındaki detayları paylaşan Sakarya; “Üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda birçok işlemde kolaylık sağlıyoruz ve üyelerimizi binlerce lira külfetten kurtarıyoruz. Örneğin üyelerimiz harç ödemesi için vergi dairesine veya bankaya gitmek zorunda kalıyordu. Artık tüm işlemleri odamızda halledebilecekler. İşlemlerini tek durakta yani odamızda tamamlayabilecekler. Oda kayıt ücreti olarak daha önce alınan tutar asgari ücret brütünün yüzde 15’i kadarına düşürüldü. Üyelerimizin ticari defter tasdikleri daha önce noterler aracılığı ile yapılıyordu. Eğer üye isterse, bu işlem de artık odamızdaki Ticaret Sicil Müdürlüğümüzde noterden daha düşük rakam ile yapılabilecek.” diye konuştu. Şirket kuracak olan tüccar ve sanayicilerin noter masraflarının da azaldığını kaydeden Başkan Sakarya; “Şirket kuruluşlarında üyelerimiz şirket sözleşmesindeki imzaların tasdiki için önceden notere gitmek zorundaydı. Artık üyelerimiz notere gitmeyecek, odamızdaki Ticaret Sicil Müdürlüğü’nden onay alacak. Böylece hem zamandan tasarruf edecek hem de daha fazla ücret ödemeyecek. Öte yandan Ticaret Sicil Hizmet bedeli de artık Asgari ücretin yüzde 10’u ile sınırlandırıldı. Tüm üyelerimize bu kolaylıkları sağlayan TOBB başta olmak üzere kurumlara teşekkür ederim.” dedi.

ANKARA POLATLI HABER PTO ULVİ SAKARYA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Görev Başında Hayatını Kaybeden Askere Son Görev
Görev Başında Hayatını Kaybeden Askere Son Görev
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ  POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ