ARABACI: İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ BİR MALİYET GİBİ ALGILANMAMALI


ARABACI: İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ BİR MALİYET GİBİ ALGILANMAMALI

Kamu kurumları ile 50'den az çalışanı olan az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 1 Temmuz'dan itibaren iş güvenliği uzmanı denetimlerinin başlayacağını hatırlatan Polatlı Müteahhitler Derneği Başkanı Abdullah Arabacı, 'Esnaf ve Sanatkarlar ile yanlar

ARABACI: İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ  BİR MALİYET GİBİ ALGILANMAMALI
Bu içerik 265 kez okundu.

 İş güvenliği uzmanı ve işyeri hekiminden hizmet alma yükümlülüğü 1 Temmuz 2017'den itibaren yürürlüğe girecek. İş Sağlığı ve Güvenliği için alınacak tedbirler bir maliyet olarak görülmemeli. Çünkü maddi kayıplar telafi edilse de kaybedilen yaşamların telafisi mümkün olmamaktadır' dedi.


ÇALIŞANLAR DA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ ALMALIDIR
Esnaf ve Sanatkarların yerine getirmesi yükümlülükleri sıralayan Polatlı Müteahhitler Derneği Başkanı Abdullah Arabacı, 'İnşaat sektörünün, Esnaf ve sanatkarlarımız, işyerinde risk değerlendirmesi yapmalı, acil durum planı hazırlamalı veya bu hizmetleri ilgili yerlerden temin etmelidir. 


Yangınla mücadele ve ilk yardım konularında önlem almalıdır. İş kazalarının ve meslek hastalıklarının kaydını tutmalı ve belirlenen süre içerisinde Sosyal Güvenlik Kurumu'na bildirmelidir. Çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliği konusunda eğitim almalarını sağlamalıdır. Çalışanlarının, işyerinde maruz kalacakları sağlık ve güvenlik risklerini dikkate alarak, sağlık gözetimine tabi tutmalıdır' diye belirtti.


İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI BULUNDURMA ZORUNLULUĞU 1 TEMMUZ'DA BAŞLIYOR

Polatlı Müteahhitler Derneği Başkanı Abdullah Arabacı, az tehlikeli sınıfta yer alan işyeri sahiplerini bilgilendirerek,  '1 Temmuz'dan itibaren işyerlerinde iş güvenliği uzmanı bulundurmak zorunlu hale gelecek. Bu tarihten itibaren denetimler de başlayacak. Bununla birlikte 10'dan az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyeri işverenleri gerekli sertifikaya sahip olmaları halinde (işe giriş ve periyodik muayeneler hariç) iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini kendileri yürütebilecek' şeklinde konuştu.Arabacı iş sağlığı ve güvenliği için alınacak tedbirlerin önemini vurgulayarak, 'İş sağlığı ve güvenliği, işyerinin daha huzurlu, çalışanların daha mutlu ve işletmelerin daha verimli olabilmesi için bir gerekliliktir. İlerleyen günlerde iş sağlığı ve güvenliği kültürünün daha da yaygınlaşmasını umuyor, esnaf ve sanatkarlarımıza sağlıklı ve güvenli bir işyeri ortamında kazasız günler diliyorum' dedi.

ANKARA POLATLI HABER İŞ SAĞLIĞI ABDULLAH ARABACI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ  POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü