Polatlı Anadolu Lisesinde Mezuniyet Coşkusu


Polatlı Anadolu Lisesinde Mezuniyet Coşkusu

Polatlı Anadolu Lisesi 2016-2017 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni okulun spor salonunda gerçekleştirildi. Mezuniyet törenine Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Jandarma Komutanı Özcan Demirel, AKP İlçe Başkanı Aysel Demi

Polatlı Anadolu Lisesinde Mezuniyet Coşkusu
Bu içerik 657 kez okundu.

Polatlı Anadolu Lisesi 2016-2017 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni okulun spor salonunda gerçekleştirildi. Mezuniyet törenine Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Jandarma Komutanı Özcan Demirel, AKP İlçe Başkanı Aysel Demir ve çok sayıda veli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören okul müdürü Ahmet Gültekin Aydoğanın açılış konuşması ile devam etti. Aydoğan mezun olan öğrencilerine bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar dileyerek başladığı  konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Bugün burada ortak bir sevinci paylaşmak için toplandık. Zaman bir su misali akıp geçiyor. Bir eğitim yılı daha sona erdi. Hızla akıp giden yıllar bazı öğrencilerimizi bir üst sınıfa bazı öğrencilerimizi de okulumuzdaki eğitim hayatlarının sonuna getirdi. Dünyaya geldikleri andan itibaren üzerine titrediğiniz, emek verdiğiniz özenle ve zorluklarla zaman zaman kaygı duyarak yetiştiriğiniz göz bebeklerimiz evlatlarımızı üniversite yaşamına başarılı olmaları umuduyla uğurluyorsunuz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada onları onur ve gurur ile izleyeceksiniz.”


ÖĞRENCİLERİMİZİ İLK YILLARINDAN SON YILLARINA KADAR İNCİ GİBİ İŞLEDİK
Aydoğan; “Evlatlarınızı yaşamlarının bir döneminde bizlere emanet ettiniz çok titiz çalışan okul yönetimimiz ve öğretmen kadromuz olağanüstü bir çaba ile onları şekillendirdi. Eğiterek bilgilerle donattı ve yarınlara hazırladı. Öğretmen kadromuz onlara öz güvenleri çok yüksek insan ilişkilerinde başarılı akademik bilgileri sağlam öğrenmeye ve araştırmaya yatkın sorumluluğu üstlenen sürdüren ve bunun mutluluğunu yaşayan gençler yetiştirdi. Çok kıymetli öğretmenlerim okulumuza ayak bastıklarından beri inci gibi işlediğiniz sevgili öğrencilerimizi üniversite yaşamlarında, sosyal yaşamlarında çeşitli başarılara imza atacak bir evlat olarak yetiştirerek bugünler getirdiniz. Onlara sadece teknik bilgileri öğretmek ile kalmadınız. Aynı zamanda bir birey olarak sorumluluklarını bir ekibin parçası olarak paylaşmayı ve dayanışmayı  bir lise mezunu olarak topluma karşı sorumluluklarını öğrettiniz ve onlar için yaşamları boyu örnek alacakları bir model oldunuz. Hepiniz katkılarınız için teşekkür ediyorum.” dedi.


AYDOĞAN, KENDİNİZE DOĞRU HEDEFLER BELİRLEYİNİZ
    Konuşmasının son bölümünde öğrencilere seslenerek konuşan okul müdürü Aydoğan; “Gençler herkesin bir hedefi olmalı. Hayatınızın sonunda nerede olacağınızı bilmek istiyorsanız nereye gittiğinizi de bilmek zorundasınız bu nedenle de kendinize doğru hedefler belirleyiniz. Hedefe ulaşmada size yolunuzu aldığınız eğitim irade azim ve kararlılığınız gösterecektir.  Önünüze belki bir sürü engel çıkacak bocalayacak zorlanacak tökezleyecek fakat asla yılmayacaksınız. Başarılı olmak adına direnecek ve dik duracaksınız. Sizler eşsiz bir eğitim aldınız ve şuan yaşıtlarınızdan bir kaç adım öndesiniz. Bunu böyle devam ettirmekte sizlerin elinde. Sizleri 4 yıllık eğitimin sonunda bir üst eğitime uğurluyoruz. Eminim buraya dönük çok farklı anlarla ayrılıyorsunuz. Bundan sonraki eğitim hayatınız da sizlere başarılar diliyoruz yolunuz ve bahtınız açık olsun.” dedi.


EGE CANSIN OFLAZ OKULUNU BİRİNCİLİKLE BİTİRDİ
Polatlı’nın sevilen beden eğitimi öğretmenlerinden Anadolu Lisesi beden eğitimi öğretmeni Ayhan Oflaz’ın oğlu Ege Cansın Oflaz okulunu birincilikle bitirdi. Konuşmasına annesi Ceyda Oflaz ve babası Ayhan Oflaz’a her zaman  gösterdikleri ilgi, alaka ve özveri için teşekkür ederek başlayan Oflaz şu ifadeleri kullandı; “Hepimiz bugün burada hayatlarımıza yeni bir sayfa açıyoruz. Bazen güzel acı anılarla buradan 18 yılın sonundan sonra buradan ayrılıyorum. Polatlı Anadolu Lisesi mezunları olarak üzerimize aldığımız sorumlulukların bilincindeyiz. Şuana kadar bizlerden iyi bir evlat başarılı bir öğrenci olmamız beklendi Bugünden itibaren de ailelerimize ve milletimize faydalı birer vatandaşı olmak Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm ümidi olan Türk gençliğinin birinci vazifesidir. Polatlı Anadolu Lisesi öğrencileri olarak bizleri en iyi şekilde yetiştirme gayreti içinde olan başarı ve başarısızlıkta acı ve tatlı anlarımızda hep yanımızda olup bizlerden desteklerini esirgemeyen öğretmenlerimiz ile ailelerimize teşekkürü bir borç biliriz. Hayatta önemli olan attığın zarın altı gelmesi değil. Altıda altı gelmesidir. Babam Ahan Oflaz'a ve annem Ceyda Oflaz'a bugüne kadar bana gösterdikleri ilgi alaka ve özveri için teşekkür ediyorum.”
Konuşmaların ardından 2016- 2017 yılı eğitim ve öğretim yılı içerisinde kendi sınıf sevilerinde başarılı olan öğrencilere başarı belgeleri verilerek,  YGS de dereceye giren öğrencilere okul müdürü tarafından  plaket takdimi yapıldı. Mezuniyet töreni öğrencilerin coşkulu bir şekilde kep atmalarıyla son buldu.  

ANKARA POLATLI HABER POLATLI ANADOLU LİSESİ MEZUNİYET TÖRENİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!