Asteğmen Adayları Önce Yemin Etti Ardından Diploma Aldı


Asteğmen Adayları Önce Yemin Etti Ardından Diploma Aldı

367. Dönem meslek kurasına tabi asteğmen adaylarının yemin ve diploma töreni icra edildi.

Asteğmen Adayları Önce Yemin Etti Ardından Diploma Aldı
Bu içerik 785 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

367. Dönem meslek kurasına tabi asteğmen adaylarının yemin ve diploma töreni icra edildi.

Topçu ve Füze Okul Komutanlığı dün 770 asteğmen adayının emin törenine ve diploma törenine ev sahipliği yaptı.  Saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende ant içen asteğmenlerin adına Asteğmen Mahmut Göktekin konuşma yaptı. Yemin eden meslek kurasına tabi asteğmenler adına İsmet Can yenice tarafından yaş kütüğüne dönem plaketi çakıldı. 367. Dönem asteğmen adaları arasından derece ile mezun olan adaylara diplomaları Tuğgeneral Hurşit Ağırcan tarafından verildi.  Tören Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan’ın konuşmaları devam etti. Tören geçişi ile görsel bir şölene imza atan askerler törenin sona ermesinin ardından aileleri ile hasret giderdi.

YEMİNE BAĞLILIK TÜRK MİLLETİNİN EN YÜKSEK VASFIDIR

Askerlik görevini yerine getiren asteğmen adaylarına seslenen Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan: “ Kutsal Askerlik görevi ancak üstün cesaret fedakarlık dürüstlük ve mutlak itaatle yerine getirilebilir, kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğünü cumhuriyetin temel niteliklerini canınız pahasına her ortamda koruyunuz yemininiz şerefinizdir. Yemine bağlılık Türk milletinin en yüksek vasfıdır. Yemininize bağlı kalacağınızdan iyi birer vatandaş olacağınızdan hiç şüphemiz yoktur.” dedi.

HİZMETLERİN EN KUTSALINI YAPAN YİĞİT EVLATLARIMIZ

Tuğgeneral Ağırcan konuşmasının devamında ailelere seslenerek : “ Büyük emek ve fedakarlık göstererek yetiştirdiğiniz çocuklarınızla övünmek ve gurur duymak sizlerin en büyük hakkıdır. Her anne ve baba oğlunun askerlik yaptığını görmek ve bununla övünmek ister. Vatanımız ve milletimiz için hizmetlerin en kutsalını yapan yiğit evlatlarımız yüce Türk milletinin gurur kaynağıdır. Vatan hizmet için her türlü görevi yapmaya hazır evlatlarımızla bizlerde gurur duyuyoruz.” ifadelerine yer verdi.

ANKARA POLATLI HABER TOPÇU FÜZE OKULU YEMİN TÖRENİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIYMAZ VE GÜNGÖR ESNAFA YÖNELİK  ÜRETİLECEK PROJE İÇİN İSTİŞARE ETTİ
KIYMAZ VE GÜNGÖR ESNAFA YÖNELİK ÜRETİLECEK PROJE İÇİN İSTİŞARE ETTİ
FAALİYET BELGESİ VERMEK İÇİN DEĞİL  FAALİYET ÜRETMEK İÇİN ADAYIZ
FAALİYET BELGESİ VERMEK İÇİN DEĞİL FAALİYET ÜRETMEK İÇİN ADAYIZ