THK'dan Zekat Ve Fitre Çağrısı


THK'dan Zekat Ve Fitre Çağrısı

Türk Hava Kurumu Polatlı Şubesi olarak her yıl olduğu gibi yine bu yılda Ramazan ayı boyunca fitre zekât zarfları dağıtmaya ve kurban bayramında kurban derisi bağışlarını almaya devam edecek.

THK'dan Zekat Ve Fitre Çağrısı
Bu içerik 468 kez okundu.

Türk Hava Kurumu Polatlı Şubesi olarak her yıl olduğu gibi yine bu yılda Ramazan ayı boyunca fitre zekât zarfları dağıtmaya ve kurban bayramında kurban derisi bağışlarını almaya devam edecek.

Türk Hava Kurumu Polatlı Şube Başkanı Ömer Lütfü Türker; “Türk Hava Kurumu Türk Milletinin kurumudur. Atatürk tarafından kurulan 92 yıllık köklü bir kurumdur. Atamızın söylediği “istikbal göklerdedir” sözü bu gün dahi önemini korumaktadır. Ulaşımda, sağlıkta, haberleşme de ve birçok yerde yani insan hayatının her alanında havacılık girmiş ve hız kazanmıştır. Türk Hava Kurumuna geçmişte verilen 21 kalem gelir ve imtiyaz zaman içinde elinden alınmıştır. Bugün sadece milletin yardımları ve kendi ticari faaliyetleriyle yaşayan bir kurum durumundadır.” dedi.

TÜRKER, GENÇLERE IŞIK OLMAYA ÇALIŞIYORUZ

Türker,  15 Temmuz da ülkemizin yaşadığı kötü durumların bir daha yaşanmaması için eski bilincimize geri dönerek vatandaşlarımızın eski köklü kurumlarına sahip çıkmaları ve sahip oldukları değerleri devam etmeleri gerektiğini ifade ederek; “ Halkımızdan yardımlarının nerelere gittiği ne amaçla kullandıklarını bilmedikleri yerlere fitre- zekât ve kurban derisi bağışlarını yapmamalarını rica ediyorum. Her yıl binlerce öğrencimize eğitim merkezlerimizde ve şubelerimizde havacılık eğitimi vererek “Gençliğin; uyuşturucunun, sigaranın, alkolün ortaokul sevilerine kadar düştüğü bu buhrandan kurtulması için üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Gençlere ışık olmaya çalışıyoruz gelecekte seçmek istedikleri mesleklerinin için de neden havacılık da olmasın diyoruz. Türk Hava Kurumu sizlerin verdiği destekler ile verdiği ücretsiz havacılık eğitimleriyle, üniversitesiyle, ülkemizde bulunan 450’ye yakın şubesiyle dünyada kurulan nadir kurumlardan biridir. Gecen sene ilçemizde 5 bin zarf dağıtmıştık bu yıl 10 bin zarf dağıtılmıştır. Fakat her gecen gün ilçemiz büyümekte ve herkese ulaşmakta zorlaşmaktadır.

VERDİĞİMİZ HER BAĞIŞA SAHİP ÇIKALIM VE ESKİ DEĞERLERİMİZE GERİ DÖNELİM

Türker; “Kurumumuza Fitre ve Zekât bağışında bulunmak isteyen fakat eline zarf ulaşmayan vatandaşlarımız Cumhuriyet Mahallesi Karapınar Caddesi Ada Apartmanı No:4/2 adresinde bulunan şubemize gelerek makbuz karşılığında bağış yapabilirler. Gelemeyecek durum da olan vatandaşlarımız 0312 623 41 42 telefon numarasından bize ulaşarak adreslerini bildirdikleri takdir de gün içinde kendilerine zarfımız ulaştırılacaktır. Ayrıca bağlı bulundukları muhtarlıklara giderek de zarflarımıza ulaşabilirler. Herkesi bu konuda duyarlı olmaya çağrıyorum ve tekrar etmek istiyorum. Verdiğimiz fitre zekat ve kurban derisi bağışlarımız; bizlere hizmet olarak dönemsini istiyorsak sadece kendimizi düşünerek değil yarınlarımızı ve gençlerimizi evlatlarımızı düşünerek bir daha 15 Temmuz gibi acı günler yaşamamak için verdiğimiz her bağışa sahip çıkalım ve eski değerlerimize geri dönelim. Şimdi de bizlere desteklerini esirgemeyen halkımıza teşekkür ediyorum. Hayırlı ramazanlar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

ANKARA POLATLI HABER THK ZEKAT FİTRE
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sakarya'dan Harun Karacan’a Ziyaret
Sakarya'dan Harun Karacan’a Ziyaret
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi