Uğur Koleji TEOG’da Yine Zirvede


Uğur Koleji TEOG’da Yine Zirvede

TEOG sınavında önceki yıllarda birinciliği kimseye kaptırmayan Uğur Koleji , geleneği bu sene de bozmadı.

Uğur Koleji TEOG’da Yine Zirvede
Bu içerik 1502 kez okundu.

TEOG sınavında önceki yıllarda birinciliği kimseye kaptırmayan Uğur Koleji , geleneği bu sene de bozmadı. Özel Polatlı Uğur Koleji öğrencisi Tulga İdemen  iki sınavda Türkiye birincisi 2. TEOG da  8 öğrenci Türkiye birincisi oldu.

Yaklaşık 1 Milyon 200 bin kişinin katıldığı 2017 Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş (TEOG)sınavı sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Türkiye birincisi Özel Polatlı Uğur Kolejinden çıktı. Özel Polatlı Uğur Koleji öğrencisi  Tulga İdemen, TEOG sınavında 240 soruda 240 doğru yaparak Türkiye birincisi oldu.

KİRAZ; 2. TEOG SINAVINDA 8 ÖĞRENCİMİZ TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Özel Polatlı Uğur Koleji Kurucusu Menzaim Kiraz yaptığı açıklamada; “ TEOG’ da elde edilen başarılı sonuçlar, Polatlı Uğur Kolejinin 10 yıllık deneyiminin sonucunu bir kez daha kanıtlamıştır. Yıllardır binlerce gence, hayalini gerçeğe dönüştürmekte yardımcı olduğumuz için gurur duyuyor ve adına emeği geçen bütün öğretmenlere teşekkürlerimi sunuyorum.” Diye konuştu. Bu başarının 70 tane sınavsız alınan Polatlı öğrencisiyle yağıldığını söyleyen Kiraz Polatlı da eğitimle ilgili herkesin bunu takdir etmesi gerektiğini ifade etti.

YERLEŞTİRMEYE ESAS PUAN NASIL HESAPLANIYOR

Yerleştirmeye esas puan, öğrencilerin ve 6, 7, 8. sınıfların yıl sonlarında aldıkları başarı puanları ile 8. sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacak. Elde edilen toplam ikiye bölünerek yerleştirmeye esas puan elde edilecektir. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılacaktır. Ortak sınavlar kapsamında sınavı gerçekleştirilen derslerden alınan puanlar kendi ağırlık katsayıları ile çarpılacak. Çarpımların toplamından elde edilen derslerin ağırlık katsayılarının toplamına bölünmesi suretiyle ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı hesaplanacak. Puanlama 700 tam puan üzerinden yapılacak.

ANKARA POLATLI HABER TEOG UĞUR KOLEJİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim