Vergi Dairesi Bugün 24.00’a Kadar Açık Olacak


Vergi Dairesi Bugün 24.00’a Kadar Açık Olacak

Vergi borcu olup yapılandırma yapan ancak taksitlerini ödemeyen vatandaşlar için son gün. Vergi borcunda milyonlarca vatandaşı ilgilendiren yapılandırma uygulamasında ikinci taksit ödeme süresi 31 Mayıs'ta yani bugün son buluyor.

Vergi Dairesi Bugün 24.00’a Kadar Açık Olacak
Bu içerik 564 kez okundu.

Ankara Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) Polatlı Temsilcisi Semih Aydın yeniden yapılandırmadan yararlananların mayıs ayında ödeme yapması gerektiğini belirterek, “ Bunun telafisi yok. Yeni yapılandırma kanunu ödenmeyen dönemler için yeni bir imkan sunmuyor. Son şans, mutlaka borcunuzu ödeyin. Bunu ödemezsem nasıl olsa bir daha yapılandırma yapılacak ondan yararlanırım diye düşünenler için öyle bir durum söz konusu olmayacak yani. Yapılandırması silinen vatandaş bir daha yapılandırmadan yararlanamayacak. “ dedi.


YAPILANDIRMANIN İPTAL OLMASI DEMEK EKSTRA BİR MADDİ KÜLFET DEMEK
    Yapılandırmayı ihlal eden vatandaşlar için bir takım olumsuzlukların oluşabileceğini beyan eden ASMMMO Polatlı Temsilcisi Semih Aydın: “  Yapılandırmadan yararlanıp taksitlerini ödemeyen mükelleflerimizin borçları yeniden eski haline dönüyor. Hiç yapılandırma yapılmamış var sayılıyor bu da vatandaşa maddi külfet ve faiz yükü getiriyor.”  dedi ve SGK yapılandırmasında ilk taksitin son ödeme gününde bugün olduğunu hatırlattı.


YAPILANDIRMAYI İHLAL ETMEYİN
 Ankara Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) Polatlı Temsilcisi Semih Aydın yapılandırmadan yararlanan vatandaşları uyarmak üzere yaptığı açıklama da: “  6736 sayılı kanundan dolayı yapılandırma yapan mükelleflerimizin her hangi bir sebeple birinci ve ikinci taksiti ödeyemeyenlerin ödeme süresi 31 Mayısa kadar uzatılmıştı. Vergi yapılandırmaları için 1. ve 2. Taksitlerin son ödeme tarihi bugündür.  Vatandaşlarımız nasıl olsa bir yapılandırma daha çıkacak ondan yararlanırız diye düşünüyorlar fakat böyle bir durum söz konusu değil. 6736 sayılı kanundan dolayı yapılandırma yapmış yapılandırmasını ihlal etmiş kişiler yeniden yapılandırma kanunundan yararlanamayacaklar. Bundan dolayı Maliye Baklanı Naci Ağbal’ın açıkladığı gibi 31 Mayıs’ın geri dönüşü yok, telafisi ya da ödemesi süresinin esnetilmesi gibi bir durum söz konusu değil. “ diye konuştu.


VERGİ DAİRELERİ SAAT 24.00’A KADAR AÇIK OLACAK
Vergi borcu yapılandırmasının son günü olan 31 Mayısta vergi dairelerinin saat 24.00’a kadar hizmet vereceğinin dile getiren Aydın : “ Sayın Maliye Bakanımız Naci Ağbal yaptığı açıklamada vergi dairelerinin bugün saat 24.00’a kadar hizmet vereceğini söyledi. 
Vatandaşlarımız bu ödemeleri isterlerse vergi dairlerinin veznelerinden, isterlerse bankalardan, isterlerse de internet üzerinden kredi kartı ile yapabilirler.  “ dedi.

ANKARA POLATLI HABER VERGİ DAİRESİ SEMİH AYDIN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi