Polatlı Mucitlerini Buldu


Polatlı Mucitlerini Buldu

Polatlı Belediyesi Kent Konseyi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında yapılan Polatlı Mucidini Arıyor yarışmasına katılan öğrenciler arasında mucitler bulundu.

Polatlı Mucitlerini Buldu
Bu içerik 622 kez okundu.

Polatlı Belediyesi Kent Konseyi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında yapılan Polatlı Mucidini Arıyor yarışmasına katılan öğrenciler arasında mucitler bulundu.


Polatlı’nın mucidi Polatlı Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Muhittin Yıldırım ve Talat Sülün olarak ilan edildi öğrencilerin birincilik ödülü laptop olarak belirlendi. Polatlı Belediyesi Kent Konseyi, Polatlı Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı ortak çalışma ile ortaya çıkan Polatlı Mucidini Arıyor çalışması ile öğrencilerin hayal etmesi, proje üretmesi, çizim yapması ve sonuç olarak bir projenin ortaya çıkarılması amacı ile başlatılan ve 30 Ocaktan bu yana öğrencilerin katılımı ile yapılan yarışmanın sonuçları önceki gün Polatlı Belediyesi Kent Konseyinde yapılan değerlendirme sonucunda açıklandı. Yarışmaya ilk orta ve lise düzeyinde okullardan toplamda 207 proje katılırken bu projelerden 11 tanesi mansiyon ödülleri ile ödüllendirildi, ilk üçe giren öğrencilere ise birbirinde güzel hediyeler verildi. Derece elde eden öğrencilerin hediyeleri 8 Haziran Perşembe günü saat 14.00 da belediye başkanlığı makamında verilecek.  Yarışmaya giren öğrencilerin projeleri ile ilgili yorum yapan Polatlı Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Tekin Çelik : “ projeye katılan öğrencilerimizde çevre bilinci ve hassasiyeti öne çıkmış bu bizim için çok sevindirici bir durum. Öğrencilerimizi onları yetiştiren anne ve babaları ayrıca öğretmenleri ayrı ayrı tebrik ediyorum” dedi.


YARIŞMAYA 207 PROJE KATILDI
 Polatlı’da ilk kez bu yıl yapılan ve 207 projenin yarıştığı Polatlı mucidini arıyor yarışmasında ilk üçe giren projelerin belirlenmesinde jüri görevini yerine getiren isimler, Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi temsilcisi Ebru Balcı, Polatlı Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Mustafa Erkmen, Polatlı Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Cengiz Gülpınar ve Polatlı Belediyesi Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Yılmaz oldu. Projeler içerisinde ilk üçe giren çalışmalar Zafer Ortaokulu öğrencisi Mehmet Rıza Alabay tarafından yapılan okul önlerine kul giriş çıkış saatlerinde okul önlerinde hızlı giden araçların hız ayarlarını yapmak üzere hayal edilip çizilen hız ayarlayan yol projesi, Polatlı Meslek Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Turan Alp tarafından yapılan görme engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırılmak amacıyla çizilen radar şapka projesi olurken öğrencilere ödül olarak tablet hediye edildi.


BİRİNCİLİĞİN SAHİBİ İKİ İSİM OLDU
Polatlı mucidini arıyor yarışmasında Polatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden iki arkadaşın birlikte yaptığı çalışma jüri tarafından birinciliğe layık görüldü. Çalışmada araçların yangın ihtimaline karşı kendi kendiliğine yangın söndürme sistemi çizilmişti. 12. Sınıf öğrencilerinden Muhittin Yıldırım ve Talat Sülün tarafından çizilen İtfaiyem yanımda arabam güvende projesi birincilik ödülüne layık görüldü.Konuyla ilgili açıklama yapan Kent Konseyi Başkanı Tekin Çelik : “ Öğrencilerin bilime, sanat, eğitime, araştırmaya yönlendirmek amacı ile milli eğitim tarafından yapılacak her türlü çalışmanın yanında kent konseyi olarak destek olmaya hazırız” dedi. 

ANKARA POLATLI HABER POLATLI BELEDİYESİ KENT KONSEYİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sakarya'dan Harun Karacan’a Ziyaret
Sakarya'dan Harun Karacan’a Ziyaret
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi