YAPILANDIRMAYI İHLAL EDEN BİR SONRAKİ YAPILANDIRMADAN YARARLANAMAYACAK


YAPILANDIRMAYI İHLAL EDEN BİR SONRAKİ YAPILANDIRMADAN YARARLANAMAYACAK

Vergi borcu olup yapılandırma yapan ancak taksitlerini ödemeyen vatandaşlar için son 2 gün.

YAPILANDIRMAYI İHLAL EDEN BİR SONRAKİ YAPILANDIRMADAN YARARLANAMAYACAK
Bu içerik 662 kez okundu.

Vergi borcunda milyonlarca vatandaşı ilgilendiren yapılandırma uygulamasında ikinci taksit ödeme süresi 31 Mayıs'ta son buluyor. Ankara Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) Polatlı Temsilcisi Semih Aydın yeniden yapılandırmadan yararlananların mayıs ayında ödeme yapması gerektiğini belirterek, “ Bunun telafisi yok. Yeni yapılandırma kanunu ödenmeyen dönemler için yeni bir imkan sunmuyor. Son şans, mutlaka borcunuzu ödeyin. Bunu ödemezsem nasıl olsa bir daha yapılandırma yapılacak ondan yararlanırım diye düşünenler için öyle bir durum söz konusu olmayacak yani. Yapılandırması silinen vatandaş bir daha

YAPILANDIRMAYI İHLAL EDEN YENİ YAPILANDIRMADAN YARARLANAMAYACAK

Ankara Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) Polatlı Temsilcisi Semih Aydın yapılandırmadan yararlanan vatandaşları uyarmak üzere yaptığı açıklama da: “  6736 sayılı kanundan dolayı yapılandırma yapan mükelleflerimizin her hangi bir sebeple birinci ve ikinci taksiti ödeyemeyenlerin ödeme süresi 31 Mayısa kadar uzatılmıştı. Vergi yapılandırmaları için 1. Ve 2. Taksitlerin son ödeme tarihi 31 Mayıs 2017. Vatandaşlarımız nasıl olsa bir yapılandırma daha çıkacak ondan yararlanırız diye düşünüyorlar fakat böyle bir durum söz konusu değil. 6736 sayılı kanundan dolayı yapılandırma yapmış yapılandırmasını ihlal etmiş kişiler yeniden yapılandırma kanunundan yararlanamayacaklar. Bundan dolayı Maliye Baklanı Naci Ağbal’ın açıkladığı gibi 31 Mayıs’ın geri dönüşü yok, telafisi ya da ödemesi süresinin esnetilmesi gibi bir durum söz konusu değil. “ diye konuştu.

BORÇLAR YENİDEN ESKİ HALİNE DÖNECEK

Yapılandırmayı ihlal eden vatandaşlar için bir takım olumsuzlukların oluşabileceğini beyan eden ASMMMO) Polatlı Temsilcisi Semih Aydın: “  Yapılandırmadan yararlanıp taksitlerini ödemeyen mükelleflerimizin borçları yeniden eski haline dönüyor. Hiç yapılandırma yapılmamış var sayılıyor bu da vatandaşa maddi külfet ve faiz yükü getiriyor.”  dedi ve : “SGK yapılandırmasında ilk taksitin son ödeme günü 31 Mayıs.” olduğunu hatırlattı.

VERGİ DAİRELERİ SAAT 24.00’A KADAR AÇIK OLACAK

Vergi borcu yapılandırmasının son günü olan 31 Mayısta vergi dairelerinin saat 24.00! a kadar hizmet vereceğinin dile getiren Aydn : “ Sayın Maliye Bakanımız Naci Ağbal yaptığı açıklamada vergi dairelerinin 31 Mayıs ta saat 24.00’a kadar hizmet vereceğini söyledi. Ama vatandaşlarımıza tavsiyem ödemelerini 31 Mayıs’a bırakmasınlar çünkü 31 Mayıs tarihinde sistemler çok yoğun olacağı için her hangi bir problemler karşılaşabilirler. İşi şansa bırakmama için daha önceden 30 Mayısta ödemelerinin yapabilirler. Bu ödemeleri de isterlerse vergi dairlerinin veznelerinden, isterlerse bankalardan, isterlerse de internet üzerinden kredi kartı ile yapabilirler.  “ dedi. 

ANKARA POLATLI HABER VERGİ YAPILANDIRMA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!