Türk Kızılay'ı “Ramazan'ı Bu Hilal'in Altında Paylaşalım” Kampanyası


Türk Kızılay'ı “Ramazan'ı Bu Hilal'in Altında Paylaşalım” Kampanyası

Türk Kızılayı’nın harman döneminde yardımlar yerine her zaman olduğu gibi bu yılda ulaştırılacak.

Türk Kızılay'ı “Ramazan'ı Bu Hilal'in Altında Paylaşalım” Kampanyası
Bu içerik 624 kez okundu.

Polatlı Şube Başkanı Şuayip Deniz ramazan ayında yardımların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için titizlikle çalıştıklarını beyan ederek bağışların gerçek ihtiyaç sahiplerine iletildiğini dile getirdi.

türkiyenin dört bir yanında olduğu gibi Polatlı’da da Türk Kızılayı ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için yoğun bir mesai harcıyor. Afet dönemlerinin dışında da hayatın her anında ihtiyaç sahiplerinin yanında olan Türk Kızılayı, Ramazan ayı boyunca sosyal yardımlarını sürdürecek. Modern ve örnek projeler ile Türk Kızılayı, hem hayırseverlere hem de gerçek ihtiyaç sahiplerine farklı çözümler sunuyor.

Kızılay’ın ülke geneline yayılmış şubelerinin yapmış olduğu detaylı sosyal incelemeler sonucu ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlarımızın ihtiyaçları Ramazan ayında da karşılanmaya devam edecek. İhtiyaç sahiplerinin kapısını gıda kolisi, sıcak yemek veya maddi destek olarak aralamak isteyen hayırseverler, “Ramazan’ı bu hilalin altında paylaşalım” sloganıyla başlatılan kampanya sayesinde milyonları sevindirecek. Bağışlarıyla Ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerine merhamet ellerini uzatan yardımseverler, Türk Kızılayı Kurumsal Kaynak Yönetimi Programı (ERP) üzerinde yapılan kayıtlar sayesinde bağışlarını takip edebilecek.

RAMAZAN GIDA KOLİSİ

Birçok kuruluş ile işbirliği çalışmalarının gerçekleştirilmesinin sonucu olarak 2016 yılında on binlerce gıda kolisi, Ramazan ayı çalışmaları kapsamında ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. 2017 yılı Ramazan ayında hedef her zamankinden daha fazla. Bu kapsamda zincir marketlerde Türk Kızılayı adına Gıda Paketleri satışa sunulacak olup, ayrıca Türk Kızlayı resmi İnternet sitesinden gıda paketi bağışları kabul edilecek. Ramazan Gıda Paketlerinin ülkenin dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine dağıtılması Ramazan ayı boyunca gerçekleştirilecek.  Polatlı Kipa Hiper Markette 27 Mayıs itibariyle Türk Kızılayı Gıda Paketi Bağış standımız açılmış olup, Ramazan Gıda Paketi bağışlarınız kabul edilmektedir.

ZEKÂT, FİTRE VE ADAK KURBAN

Yıl boyunca süren adak kurban kesimi 2017 Ramazan ayında da devam edecek. Geçen Ramazanlarda olduğu gibi bu sene de yardımseverlerin zekât ve adakları Türk Kızılayı aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.  Bu yıl itibariyle vatandaşların fitrelerini de ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak olan Türk Kızılayı, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açıkladığı taban fiyat üzerinden fitreleri kabul edecek. Fitreler, Ramazan ayı içerisinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

AŞEVLERİ HİZMET VERECEK

Ülke genelinde faaliyet gösteren Kızılay aşevleri, Ramazan ayında da günlük yemek, iftar yemeği ikramı ve kuru gıda dağıtımı yoluyla çalışmalarına devam edecek. Hijyenik ortamlarda, besin değeri yüksek gıda malzemelerinden hazırlanan sıcak yemeklerden sadece ihtiyaç sahipleri yararlanacak. Ayrıca aşevlerine gelemeyen, dışarı çıkamayacak durumda olan yaşlı ve hastaların yemekleri Türk Kızılayı tarafından özel sefer taslarında evlerine kadar götürülecek. Hayırseverler yaptıkları bağışlarla aşevlerinden daha fazla ihtiyaç sahibinin faydalanmasını sağlayabilecek.

KURBAN ETİ KONSERVELERİ DAĞITIMI

Yurt içinde vekalet sahipleri adına kesilen kurbanlardan elde edilen et konserveleri yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Üretilen et konserveleri her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı içerisinde, Türk Kızılayı Şubeleri aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

BAĞIŞLAR GERÇEK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILACAK

Türk Kızılayı’na Ramazan ayında destek vermek ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmak isteyen hayırseverlerin pek çok seçeneği bulunuyor. SMS: Tüm operatörlerden 2868’e boş mesaj atıp 10 TL’lik bağış yapılabilir. Banka: Tüm bankalardaki Türk Kızılayı hesabı. İnternet: www.kizilay.org.tr Telefon: 168 ücretsiz bağış ve iletişim hattı. PTT: 2868 numaralı Türk Kızılayı posta çeki ve Tüm Kızılay Şubeleri. Bağış ve bilgi için Türk Kızılayı 168 çağrı merkezini arayabilir veya en yakın Türk Kızılayı şubesini ziyaret edebilirsin. Türk kızılayı Polatlı şubesi irtibat telefon numarası 0312 623 17 73

Ankara Polatlı Haber Kızılay Şauyip Deniz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim