YAŞAR: UCUZ DİYE SAĞLIĞINIZI RİSKE ATMAYIN


YAŞAR: UCUZ DİYE SAĞLIĞINIZI RİSKE ATMAYIN

Ramazan ayına girilmesi ile birlikte merdiven altı satışların arttığını belirten Polatlı Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Davut Yaşar, vatandaşları uyardı.

YAŞAR: UCUZ DİYE SAĞLIĞINIZI RİSKE ATMAYIN
Bu içerik 837 kez okundu.

Ramazan ayına girilmesi ile birlikte merdiven altı satışların arttığını belirten Polatlı Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Davut Yaşar, vatandaşları uyardı: “Ucuz olsun diye değerinin altında satın aldığımız merdiven altı üretim gıdaları sağlığımızdan eder. Özellikle Ramazan ayına girdiğimiz bu günlerde şekerleme, şarküteri, ekmek gibi ürün çeşitlerinde dikkatli olmalıyız. Gıda ürünlerini değerinin altında almayıp, alışveriş yaptığımız esnafı iyi tanımalıyız”

TAKLİT GIDA ÜRÜNLERİ SAĞLIĞIMIZLA OYNUYOR
    Merdiven altı diye tabir edilen satış yerlerinin Ramazan ayında daha çok artığına dikkat çeken Polatlı Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Davut Yaşar, 'Vatandaş biraz daha ucuz olsun diye içinde hangi maddelerin kullanıldığını bilmeden çeşitli gıdalarI satın alıyor. Örneğin bir baklavayı içinde yüzde yüz şeker var diyerek glikozdan üretiyorlar. Bilinçli tüketici olarak vatandaş, ürünün ambalajına, son kullanma tarihine, içeriğine bakmalı, bir hata gördüğünde yetkili makamlara bildirmeli. Taklit gıda ürünlerinden uzak durmalı. Çünkü sağlığımız herşeyin önünde gelir. Ucuza ne kadar fazla kaçarsak sağlığımızı da o kadar tehlikeye atarız. Bu da ilerde sağılımız için yapacağımız büyük harcama demektir. Yani yağmur'dan kaçarken doluya tutuluruz' dedi.

MERDİVEN ALTI OLUŞUMLAR HAKSIZ REKABET OLUŞTURUYOR
    Polatlı Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Davut Yaşar vatandaşın güvendiği ve bildiği esnaflardan alışveriş yapması gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi: 'Araba arkasında satılan tatlı ve ekmeklerden, sağlık üretilen gıda ürünlerinden her zaman uzak durulmalıdır. Çünkü, merdiven altı oluşumlar, işini hijyen ve sağlığa önem vererek işini yapan esnafımıza karşı haksız rekabet ortamı oluşturuyorlar. Vatandaşımız onlardan değil, kendi güvendikleri, bildikleri tanıdık esnaflardan alışveriş yapmalı. Denetimlerin sıklaştırılması ve vatandaşın da onlara prim vermemesi gerekiyor. Böylelikle bu yapıların zamanla ortadan kalkacağını temenni ediyoruz. Ne kendimizin ne ailemizin ne de çocuklarımızın sağlığını tehlikeye atamayız. Her zaman daha dikkatli olmalıyız.'

ANKARA POLATLI HABER BAKKALLAR ODASI DAVUT YAŞAR RAMAZAN SAĞLIK RİSK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Selami Ovacık’tan 17 Ağustos Mesajı
Selami Ovacık’tan 17 Ağustos Mesajı
Sakarya'dan Harun Karacan’a Ziyaret
Sakarya'dan Harun Karacan’a Ziyaret