Topçu Okulunda Heyecanların Güzeli Yaşandı


Topçu Okulunda Heyecanların Güzeli Yaşandı

Topçu ve Füze Okul Komutanlığında 1997 doğumlu ikinci tertip erler, 367. Dönem kısa dönem erler ve 367. Dönem asteğmen adaylarının yemin töreni heyecanı ve gururu vardı.

Topçu Okulunda Heyecanların Güzeli Yaşandı
Bu içerik 2780 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

 

Topçu ve Füze Okul Komutanlığında kısa dönem erler, erler ve asteğmen adaylarının yemin törenleri icra edildi. Gururun, hüznün ve heyecanın aynı anda yaşandığı törende erler vatanda bağlılık yemini ettiler. tören İstiklal Marşının okunması ile başladı dönem Topçu ve Füze Okul Komutanı Hurşit Ağırcan’ın günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasının ardından 367. Dönem asteğmen adayları adına dönem birincisi Emre Zileligil’in ve 367. Dönem erleri adına Akın Acar’ın dönem kütüğüne isim plaketlerinin çakması ile devam etti.  Çocuklarının bu mutlu gününe şahitlik eden ailelerde hüznün ve mutluluğun arasında uzun bir duygu yolculuğuna çıktı. 
    Topçu ve Füze Okul Komutanlığından toplamda 405 Vatan evladının bu mutlu gününe eşlik etmek isteyen Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, İlçe Emniyet Müdürü Fikri Yıldırım, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Özcan Demirel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç’ta tören alanındaki yerlerini lna isimler arasında yer aldı. Tören sonrasında yaşanan kavuşma sahnesinde de yine mutluluk duygusu yoğun bir şekilde yaşandı. 

YEMİNİNİZ ŞEREFİNİZDİR
    Askerlik görevini yerine getiren askerlere seslenen Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan: “ Kutsal Askerlik görevi ancak üstün cesaret fedakarlık dürüstlük ve mutlak itaatle yerine getirilebilir, kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğünü cumhuriyetin temel niteliklerini canınız pahasına her ortamda koruyunuz yemininiz şerefinizdir. Yemine bağlılık Türk milletinin en yüksek vasfıdır. Yemininize bağlı kalacağınızdan iyi birer vatandaş olacağınızdan hiç şüphemiz yoktur.” dedi.

HİZMETLERİN EN KUTSALINI YAPAN YİĞİT EVLATLARIMIZ
    Tuğgeneral Ağırcan konuşmasının devamında ailelere seslenerek : “ Büyük emek ve fedakarlık göstererek yetiştirdiğiniz çocuklarınızla övünmek ve gurur duymak sizlerin en büyük hakkıdır. Her anne ve baba oğlunun askerlik yaptığını görmek ve bununla övünmek ister. Vatanımız ve milletimiz için hizmetlerin en kutsalını yapan yiğit evlatlarımız yüce Türk milletinin gurur kaynağıdır. Vatan hizmet için her türlü görevi yapmaya hazır evlatlarımızla bizlerde gurur duyuyoruz.” ifadelerine yer verdi. 

 

ANKARA POLATLI HABER TOPÇU FÜZE OKULU YEMİN TÖRENİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi