SON TARİH 31 MAYIS KAÇIRMAYIN!


SON TARİH 31 MAYIS KAÇIRMAYIN!

6736 sayılı Kanun’la yapılandırılan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) alacaklarının yapılandıran ve ilk taksit ödemisini 31 Mayıs’a kadar yapması gereken esnaflara Polatlı Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mesut Bastı’dan uyarı geldi.

SON TARİH 31 MAYIS KAÇIRMAYIN!
Bu içerik 951 kez okundu.

Geçtiğimiz Haziran ayında yürürlüğe giren 6736 sayılı Kanun’la yapılandırılan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) alacaklarının ilk taksitinin 31 Mayıs’a kadar ödenmesi gerektiğini ifade eden Polatlı Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mesut Bastı, ödeme yapılmaması halinde prim borcu olanların yapılandırmasının iptal olacağını söyledi.
ESNAFIMIZI MESAJLARLA BİLGİLENDİRDİK
    Polatlı Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mesut Bastı, tüm oda üyelerine yönelik yapılandırma yapan tüm esnafları bilgilendirdiklerini ve ilk taksit için 31 Mayıs tarihi uyarısında bulunduklarını söyledi.
Bastı “Borçlarını yapılandıran esnaflarımız ilk taksit ödemis olan 31 Mayıs’a kadar taksit ödemisini yapmadıkları takdirde borç yapılandırmaları iptal olacak” dedi.
Haziran 2016 ve önceki dönemlere ilişkin işveren ve sigortalıların prim borçlarını 6736 sayılı Kanun'la yapılandırdıklarını ve bu yapılandırmayla birlikte gecikme cezaları ve gecikme zamlarının silindiğini hatırlatan Polatlı Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mesut Bastı, yaptığı açıklamada, "Son ödeme vadeleri 9 Ocak'tı ancak bu süreye kadar ödeme yapamayanların ilk taksit ödeme süreleri Mayıs ayının sonuna kadar uzatıldı. 
    Bu yapılandırmaya ilişkin borcunu peşin ödeyecek olanlar ile ilk taksitini ödeyecek olanların son ödeme süreleri 31 Mayıs 2017. Bu süreye kadar ödeme yapmazlarsa yapılandırma başvuruları bozuluyor" dedi. 31 Mayıs 2017 tarihine kadar ödeme yapmayan vatandaşların yapılandırmadan doğan avantajları kaybedeceklerini dile getiren Bastı, "Yapılandırma kanunu ile birlikte gecikme cezaları ve gecikme zamları silinip yerine cüzi miktarda enflasyon farkı hesaplanmıştı. Yapılandırma bozulursa bu zamlar yeniden hesaplanıp borçlara eklenecek" diyerek vatandaşların iş günlerinde bankalardan ödeme yapabileceğini söyledi.
YENİ YAPILANDIRMA İÇİN BEKLENTİYE GİRMESİNLER
    Vatandaşları ödemelerini son güne bırakmamaları konusunda uyaran Polatlı Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mesut Bastı, ödeme yapmayanların yeni bir yapılandırma için beklenti içine girmemeleri gerektiğini de belirterek, "Yapılandırmasını bozan mükellefler, Meclis Genel Kurulunda onaylanmış olan yeni yapılandırma kanunundan faydalanamayacak. Yapılandırmalarını bozanlar için icra takibine başlanacak. Yeni çıkacak olan kanunda bir daha yapılandırırız gibi bir beklenti içine girmesinler. 
    Mutlaka 31 Mayıs'a kadar ödeme yapmaları gerekiyor" şeklinde konuştu. Yeni çıkacak olan yapılandırma kanununun 2017 Mart ayı ve önceki dönemler için prim borcu olanları kapsayacağını açıklayan Bastı, bu kanunla ilgili son başvuru tarihinin de 30 Haziran 2017 olacağını dile getirdi.

ANKARA POLATLI HABER KUAFÖRLER ODASI MESUT BASTI YAPILANDIRMA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ  POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ POLATLI TARİHİ ALANLARINI GEZDİ
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü
Polatlı’nın Üretici Kadınları Bakan Fakıbaba İle Görüştü