TOBB 72. GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ


TOBB 72. GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ

TOBB’un 73. Genel Kurulu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

TOBB 72. GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ
Bu içerik 433 kez okundu.

 TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu burda yaptığı konuşmada , yeni hükümet sistemiyle güçlenen ve hızlanan yönetimde, kararlar daha hızlı alınacağını belirtirken, “Devletteki çarkların hızlanması, bürokrasinin aşılması, özel sektöre olumlu yansıyacak. Böylece Zaman, daha güçlü Türkiye için, dayanışma içinde olma ve geleceğe odaklanma zamanı. TOBB Genel Kurulu’na Polatlı’dan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Polatlı ticaret Borsası Başkanı Yahya Toplu ve Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya ile Polatlı heyeti katıldı.
Türkiye’nin yarınını, bugününden çok daha güzel yapma zamanı. Yeni hükümet sistemiyle güçlenen ve hızlanan yönetimde, kararlar daha hızlı alınıp uygulanacak. Devletteki çarkların hızlanması, bürokrasinin aşılması, özel sektöre olumlu yansıyacak. Böylece ekonomide yeni bir büyüme modelini ve kalkınma hamlesini hazırlayabileceğiz” dedi.

ÖRNEK MESLEK ÖRGÜTÜYÜZ
    Oda ve Borsa camiası olarak sadece günü kurtarmak, mevcutla yetinmek gibi bir anlayışta olmadıklarının altını çizen M. Rİfat Hisarcıklıoğlu şöyle konuştu: “Her alanda, yeni ve çok daha büyük hedeflere ulaşmak için gayret gösterdik. Çünkü bizler kadim Ahilik teşkilatımızın günümüzdeki temsilcisiyiz. Ecdadın bize bıraktığı bu kutlu mirasın hakkını vermek için uğraş veriyoruz. Sadece şikâyet etmek, sadece talep etmek bize yakışmaz. Sorunlar ve tespitlerle birlikte çözüm önerilerini hazırlıyor, siyasilerimize ve hükümetimize iletiyoruz. G20'den, Eurochambres’a, İslam Odası’ndan, Asya-Pasifik Odası’na kadar, tüm küresel platformlarda Türk iş dünyasının sesini duyuruyor, hakkını savunuyoruz. 
    Bugün, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, ülkemizin her köşesinden ve tüm sektörlerden, küçük-büyük, yerli-yabancı 1,5 milyon üyesiyle iş âleminin tamamını bir araya getiren en büyük meslek örgütüdür.
Gururla ifade etmek isterim ki biz aynı zamanda ülkemizde katılımcı demokrasinin yayılması açısından da örnek gösterilecek bir meslek örgütüyüz. 365 Oda ve Borsamızın her biri demokratik yapısı ve geleneğiyle, ülkemizin her yanında demokrasi kültürünün gelişmesine kök salmasına katkıda bulunuyor.  Zira demokrasi demek, müzakere demektir. İşte her toplumsal kesimin, her farklı düşüncenin, her farklı anlayışın, kendisini temsil etme imkânı bulduğu en geniş tabanlı yapı burada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde. Burada her meseleyi müzakereyle ele aldık, istişare ettik.  
    Hazreti Mevlana diyor ki: Hepimiz aynı bütünün parçalarıyız ve ancak birlikte varız. İşte biz de birbirimizi dinledik, birbirimizi anladık, öteki diye bakmadık. Farklılıklarımıza, farklı düşüncelere ve inançlara saygı gösterdik. Kimseye ayrım yapmadık. Sonuçta ayrılık değil, birlik ve beraberlik hâkim oldu. 
    Bu sayede Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği iş dünyamızın en güçlü sesidir.  Her gün halkımızın içinde, piyasaları en iyi bilen, ülkemizdeki sıkıntıları en yakından takip edenler işte buradaki iş dünyasıdır. Bu camianın mensupları, yaşadıkları sıkıntılara rağmen, her sene daha çok iş, daha çok aş sağlıyor, milletimize daha çok umut veriyor.  Yatırımı, üretimi, istihdamı, ihracatı işte bu salonda gördüğünüz insanlar ve temsil ettikleri kitle yapıyor. Müteşebbislerimizle, onların asli temsilcileri olan Oda ve Borsa Başkanlarımız, meclis üyelerimiz, yani bu salonu dolduran vefakâr ve cefakâr dostlarımla iftihar ediyorum.” Türk özel sektörü olarak dün olduğu gibi yarın da, ülkeyi daha güçlü, daha zengin yapmak için üretmeye, emek vermeye devam edeceklerinin altını çizen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, elbirliğiyle Türkiye’yi dünyanın en büyük ekonomileri arasına sokacaklarını vurguladı.

YILDIRIM: TOBB EKONOMİNİN LOKOMOTİFİDİR
Başbakan Binali Yıldırım ise konuşmasında, iş dünyasına hitaben, "Hain darbe girişiminin hemen arkasından ekonomi çarklarının durmasına izin vermediniz. Tarihe geçecek bir duruş ortaya koydunuz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin daha fazla üretmek için çabaladığını ve risk aldığını, elini taşın altına koymaktan çekinmediğini görmek bizleri mutlu etmiştir." ifadesini kullandı. Hükümet olarak TOBB mensuplarının ekonomiye kattığı değerin farkında olduklarını dile getiren Yıldırım, şunları kaydetti:
 "15 Temmuz darbe girişimine karşı ülkenin geleceğini kurtarma noktasında milletle beraberliğiniz, hükümetle beraberliğiniz önemliydi. O gece hepimiz sokaklardaydık. Demokrasiden, hukuktan, adaletten yana olduğunuz için sizlere teşekkür ediyoruz. Hain darbe girişiminin hemen arkasından ekonomi çarklarının durmasına izin vermediniz. Tarihe geçecek bir duruş ortaya koydunuz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin daha fazla üretmek için çabaladığını ve risk aldığını, elini taşın altına koymaktan çekinmediğini görmek bizleri mutlu etmiştir. Bu fedakarlığı, Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı İstihdam Seferberliği çağrısına en yüksek düzeyde karşılık vererek gösterdiniz. Beş ay gibi kısa bir sürede 1 milyonun üzerinde yeni istihdam imkanı doğmuştur. 1 milyondan fazla işsize iş ve aş sağladınız. Teşekkür ediyorum."

 

ANKARA POLATLI HABER TOBB 72.GENEL KURUL GERÇEKLEŞTİRDİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI