YILDIZKAYA SÖZÜNÜ TUTTU SOKAK HAYVANLARINA OTEL GİBİ BARINAK


YILDIZKAYA SÖZÜNÜ TUTTU SOKAK HAYVANLARINA OTEL GİBİ BARINAK

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Polatlılı hayvan severlere verdiği sözü tutarak sağlık bakımlarından tedaviye, yiyecekten barınmaya kadar herşeyin yer aldığı bir hayvan barınağı için ihale sürecine girdiğini açıkladı.

YILDIZKAYA SÖZÜNÜ TUTTU SOKAK  HAYVANLARINA OTEL GİBİ BARINAK
Bu içerik 821 kez okundu.


    Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya; Türkiye’nin en modern hayvan barınaklarından birinin Polatlı’ya açılacağının müjdesini verdi. 26 Mayıs Cuma günü ihalesinin gerçekleştirilmesinin ardından; bu yıl içerisinde tamamlanarak hizmete açılacak olan Polatlı Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi, Polatlı’da bir ilk olacak.   

         Konya Yolu Bağ Evleri mevkisi 10. kilometreye inşa edilecek olan hayvan barınağı ile, Polatlı’da sokak hayvanları modern ve hijyenik bakım imkanlarına sahip olacaklar.

AMELİYATHANE MUAYENE ODASI VE YAVRULU ANNE BÖLÜMLERİ BULUNACAK
    19 bin metre kare etrafı kapalı alan üzerine inşa edilecek olan Polatlı Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi’nde 96 adet kapalı ve açık kulübe bulunacak. 
    Yalıtımlı, hijyenik ve soğuğa dayanıklı kulübelerin bulunacağı barınakta; sokak hayvanları için 3 bin metre kare serbest gezinti alanı oluşturulacak. 
    Hasta hayvanların bakımı için; ameliyathanesi, muayene odası, karantina odası, müşahade odası ve yavrulu anne bölümleri bulunacak olan barınakta Polatlı Belediyesi tarafından ağaçlandırma çalışması yapılacak.

BAŞKAN YILDIZKAYA: BAKIM EVİMİZ KİMSESİZ DOSTLARIMIZA SICAK BİR YUVA OLACAK
    Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Polatlı Belediyesi olarak sahipsiz sokak hayvanlarımız için inşa edeceğimiz Sahipsiz Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evimizi bu yıl içerisinde hizmete açacağız. Sözümüzü tutuyoruz.
    Türkiye’nin en modern barınaklarından biri olacak olan bakım evimiz, kimsesiz dostlarımıza sıcak bir yuva olacak. İçerisinde sokak hayvanlarımız için; ameliyathanesi, muayene odası, karantina odası, müşahade odası ve yavrulu anne bölümleri bulunacak.   

     Yalıtımlı, hijyenik ve soğuğa dayanıklı 96 adet kapalı ve açık kulübe bulunacak olan barınağımız, 19 bin metre kare alana sahip olacak. Sahipsiz Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evimizin şimdiden şehrimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu. 

 

ANKARA POLATLI HABER HAYVAN SEVERLER BARINAK BELEDİYE BAŞKANI MÜRSEL YILDIZKAYA OTEL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sakarya'dan Harun Karacan’a Ziyaret
Sakarya'dan Harun Karacan’a Ziyaret
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi