Hepimiz Olduğumuz Yerlere Devlet Okullarındaki Eğitimler İle Geldik


Hepimiz Olduğumuz Yerlere Devlet Okullarındaki Eğitimler İle Geldik

Cüneyt Sertel Anaokulu okul aile birliği yönetimi ve okul Müdürü Hatice Kaval basın mensupları ile bir araya geldi.

Hepimiz Olduğumuz Yerlere Devlet Okullarındaki Eğitimler İle Geldik
Bu içerik 2260 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!


Cüneyt Sertel Anaokulu Okulu Aile Birliği yönetimi ve Okul Müdürü Hatice Kaval basın mensupları ile bir araya geldi.  Yapılan organizasyonda Okul Müdürü Hatice Kaval 2016-2017 eğitim öğretim yılında okul elde ettiği başarılar ve bir sonraki eğitim öğretim yılında yapılması planlanan projelerden bahsetti.

YAKLAŞIK 5 YILDIR BİRÇOK DALDA ÖDÜL ALMIŞ BİR OKULUZ
İlk adım anaokulu ile 2001 yılında kurulan ve 16 yıldan bu yana Polatlı’da devlet anaokulu olarak eğitim veren Cüneyt Sertel Anaokulu’nun eğitim çizgisinden bahseden okul Müdürü Hatice Kaval : “2001 yılında Polatlı da kurulan ilk devlet anaokuluyuz. O günden bu güne yönetim kulu değişse de aynı karakter çizgisinden hiç ödün veremeden devam ettik. Yaklaşık 5 yıldır birçok dalda ödül almış bir okuluz. Beyaz bayrak en temiz ve hijyen okul ödülümüz var. Beslenme dostu okul projesinde ödülümüz var. Bu projede çocukların dengeli ve sağlıklı beslenmesi için çalışıyoruz. Kendi yemeğimizi kendi mutfağımız da yapıyoruz. Her ay çocukların düzenli olarak boy ve kilo ölçümleri yapılır. Vücut kitle endeksleri hesaplanır ve normalin altında ve üstünde olanları sağlık kuruluşlarına yönlendiriyoruz. Son yıllarda obezite çağın hastalığı olduğu için çocukların bu çağlarda dengeli beslenmesi çok önemli. “ dedi.

PORTEKİZ’DE POLATLI’YI TEMSİL ETTİK
    Okulun sürekli değişik ve önemli projelerden yer aldığını dile getiren Müdür Kaval: “ İki yıl önce SOS projesi uyguladık bu çevre projesiydi. Çevremizde soyu tükenen canlılar üzerine çalıştık. Toy kuşu üzerine çalıştık. Çocuklar toy kuşunu tanıdı. Daha sonra atıklar üzerine çalıştık velilerimizle yarışma düzenledik. Ciddi oranda yağ topladık ve belediyeye verdik. Bu proje kapsamında Portekiz’e gittik.  SOS projesini Polatlı’da uygulayan ve Portekiz’e giden tek okul bizdik.” şeklinde konuştu.

EKO OKUL PROJESİNİ POLATLI’DA TEK DEVLET OKULU OLARAK BİZ UYGULADIK
    Devlet okulları arasında ilçedeki diğer anaokullarından farklı olarak yeşil bayrak alan tek okul olduklarını dile getiren Kaval yeşil bayrağın öneminden ve bu proje kapsamında öğrencilere verilen bilincin öneminde bahsetti. Kaval : “ İki yıldır da eko okul projesi için çalışıyoruz bu çevre projesi. Geri dönüşüm üzerine çalıştık çocuklarımıza geri dönüşüm bilincini vermeye çalıştık. Bizim çocuklarımız evinde ne pet şişeyi ne kağıdı hiçbir zaman çöpe atmaz. Son zamanlar da Türkiye’nin ormanları doğal kaynakları çok hızlı bir şekilde tükendiği için çocuklara bu bilinci kazandırdığımız zaman geleceğin annesi babası olarak onlarda çevre bilinci ile yetişecek ve ülkenin bütün kaynaklarını koruma bilinci el de etmiş olacak. Bu 62 ülkede uygulana çevre projesidir. Bunu Polatlı’da uygulayan tek devlet okulu biziz bu kapsamda yeşil bayrak alan tek okul olduk. Bütün bu başarılardan ötürü biz çok mutluyuz. Çünkü biz ilklerin okuluyuz. Çocuklara sadece okul öncesi eğitimi kazandırmayı yeterli görmüyorum ben. Çocuklarımıza artı değer kattığımız sürece ülkemiz için, milletimiz için, gelecek nesillerin birikimli ve donanımlı olmasını önemsiyoruz.” diye konuştu.

DEVLET OKULLARININ ÖZEL OKULLARDA DAHA İYİ OLMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM
    Sağlam bir gençliğin, sağlam bir geleceğin bir ülke için öneminden söz eden Kaval: “ “ Değerler eğitimi uygulamasını hayata geçirdik. Çocuklara sevgiyi saygıyı paylaşımı öğretmek için birçok etkinlikler yaptık. Çocuklar bu kapsamda sokak hayvanlarını korumak için barınaklar yaptı. Bu barınakları Polatlı’nın değişik yerlerine yerleştirdiler böylece dünyanın sadece bize ait olamadığını her canlının kutsal olduğunu çocuklarımıza öğretmeyi amaçladık. Bu çağ da çocuklara sevgiyi saygıyı paylaşmayı kardeşlik vatan millet sevgisinin verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Okul olarak çocuklarımıza iyi bir gelecek için kadro olarak hep birlikte çalışıyoruz, bu sayede de başarıyı hep birlikte yakalıyoruz.  Devlet okullarının özel okullarda daha iyi olması gerektiğini düşünüyorum. Çocukların hayatından fark yaratan hepimizi bir yerlere taşıyan 10-20 adım aşmamızı sağlayan eğitimdir. Hepimiz bugün bulunduğumuz yerlere devlet okullarından aldığımız eğitimlerle geldik.  Çocuklara ne kadar kaliteli eğitim verirsek ülkenin geleceğinin de o kadar iyi olacağını düşünüyorum. Birçok insanın devlet okullarında yararlandığını düşündüğümüz zaman devlet okullarının eğitimlerinin daha iyi olması gerektiğini düşünüyorum.  Kalite olarak standartlar olarak devlet okullarının kedisi ile yarışması gerektiğini düşünüyorum. “ dedi. 

ANKARA POLATLI HABER CÜNEYT SERTEL ANAOKULU KAHVALTI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
Eski Bakan ve Eski Vekil CHP’liler İle Gündemi Yorumladı
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI