FIRINCILAR KAZANACAK DİYE VATANDAŞ MAĞDUR EDİLİYOR


FIRINCILAR KAZANACAK DİYE VATANDAŞ MAĞDUR EDİLİYOR

Ramazan’ın vazgeçilmezi ve geleneksel tadı pidef fiyatı konusunda vatandaşa kötü haber! Geçen yıl 15 gün arayla iki zam birden alan Polatlılı Fırıncılar, ülke genelinde 300 gr pidenin 2 Lira olduğu bahanesiyle Polatlı’da da 300 gr pideyi zamlı fiyatla 2

FIRINCILAR KAZANACAK DİYE  VATANDAŞ MAĞDUR EDİLİYOR
Bu içerik 2349 kez okundu.

Polatlı’da geçen yıl hiçbir siyasisinin, sivil toplum kuruluşlarının ve şehri yönetenlerin ses çıkarmadığı ekmek zammının ardından, Polatlılı fırıncılar geçen yıl ekmek ve pideye yaptıkları zamın ardından bu yılda Türkiye genelindeki pide fiyatlarını bahane göstererek 300 gram pideyi 2 liradan satmaya hazırlanıyor.
 

GEÇEN YIL 15 GÜN ARAYLA İKİ ZAM ALMIŞLARDI!
    Polatlılı fırıncılar ve Polatlı Fırıncılar Odası Başkanı Sadık Özdemir’in nezaretinde geçen yıl yeni yıl öncesi fırıncılar ekmeğe bir zam almış ve ardından 15 gün sonrada yeni yıl hediyesi gibi ikinci zammı yaparak vatandaşın en temel ihtiyacı olan ekmeğe yüzde 100 zam yapmışlardı. 

TÜRKİYE GENEL FİYATLARININ ARKASINA MI SIGINIYORLAR?
    Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı tarafından açıklanan pide fiyatlarının ardından Polatılı fırıcılarda harekete geçerek Ankara fiyatlarını uygulama kakarı aldı. Polatlı Fırıncılar Odası Başkanı Sadık Özdemir’inde fiyatların belirlendiği ve fiyat listesi veren kuruu konumunda olan Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) fiyat bildirimini yaptığı öğrenildi. Özdemir’in bildirdiği fiyata göre 300 gram pide 2 TL, 500 gram pide ise 3,5 TL.
Polatlı’da ekmek üretimi yapan fırıncıların ise bu giyatı değil Ankara’dan aldıkları fiyat listeni uygulama kararı aldıkları ve pideyi 2 liradan satacakları öğrenildi.

SİYASİLER VE ŞEHRİ YÖNETENLER BU İŞE DUR DEMELİ!
    Türkiye genelindeki hiçbir şehirde 2016 yılı sonu ve 2017’nin hemen başında 15 gün sonra iki zamlı fiyatı birden ekmeğe uygulanmadı. 
    Polatlı’da ise geçen yıl yılbaşı öncesi ve yılbaşı sonrası 15 gün içinde ekmeğe gelen yüzde 100’lük zam sanki kimseyi rahatsız etmemiş gibi ne siyasilerden ne şehri yönetenlerden ne de sivil toplum kuruluşlarının hiç birinden ses çıkmamıştı.
    Vatandaşın sürekli olarak fırıncıların inisiyatifine bırakılarak pahalı şekilde en temel gıda maddesi ihtiyaçlarını almaları ve vatandaşın mağdur edilmesinin arkasında yatan nedir? Siyasiler, şehri yönetenler  ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri  görev ve yetki karmaşası ve bahanesiyle ses çıkarmıyorlar ve vatandaş Türkiye’nin metropoller hariç en pahalı ekmeğini tüketir hale geldi.

ANKARA DA HALK EKMEK PİDEYE ZAM YAPMADI
    Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, bu sene de 250 gram pideleri 70 kuruşa satacak.

ankara polatlı haber ramazan pide fiyatları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi