Büyükşehir’in Büyük Ramazan Yardımı


Büyükşehir’in Büyük Ramazan Yardımı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 27 Mayıs'ta başlayacak ramazan ayı boyunca, 9 ayrı noktaya kuracağı dev çadırlarda, günlük 12 bin kişi olmak üzere toplam 340 bin kişiye iftar verecek.

Büyükşehir’in Büyük Ramazan Yardımı
Bu içerik 264 kez okundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 11 ayın sultanı ramazan ayı boyunca Ankara’nın dört bir tarafında açılacak iftar çadırlarının yanı sıra Altınpark’ta da değişik grup ve kitlelere büyük iftarlar verileceğini belirterek, “Bu yıl etkinliklerin merkezi Altınpark olacak. Orada Kutsal Emanetler Sergisi açılacak. Kanuni Sultan Süleyman’ın Kabe’ye yaptırdığı Kabe kapısını teşhir edeceğiz. 15 civarında Kutsal Emanet’i de ziyarete açacağız. O da çok ilgi çekecek. Bir de kitap fuarı açacağız" dedi.

İftar çadırlarında da kendi yemekhanesinde hijyenik ortamda hazırlanan menüler ikram edilecek. Hijyenin ön planda tutulduğu iftar çadırlarında, Başkentlilere, 4 çeşit yemek, hurma ve sudan oluşan iftar menüsü ikram edilecek.

Çadırlar, Seymenler Kent Meydanı, Sincan Kent Meydanı, OSTİM Metro İstasyonu yanı, Altındağ Battalgazi, Altındağ Solfasol, Yahyalar, Mamak, Hüseyingazi ve Gençlik Parkı olmak üzere 9 ayrı noktada kurulacak. Binlerce Başkentli'nin ağırlanacağı çadırlara, yaz sıcakları nedeniyle klimalar, iftar programlarının izlenebilmesi için de televizyonlar yerleştirilecek.

 
 
 
ANKARA POLATLI HABER BÜYÜKŞEHİR RAMAZAN YARDIMI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
AK Partili Demir ve Kurmayları Yolları Denetledi
Aşırı Sıcaklar Tarım Sigortası Kapsamında Olmalı
Aşırı Sıcaklar Tarım Sigortası Kapsamında Olmalı