Nitelikli Hizmet Vermenin Yolu, Nitelikli Eğitimden Geçer


Nitelikli Hizmet Vermenin Yolu, Nitelikli Eğitimden Geçer

ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, "Mesleki ve kişisel eğitim uygulamaları esnaf ve sanatkarlarımızın her geçen gün daha nitelikli hizmet vermesinin önünü açıyor." dedi.

Nitelikli Hizmet Vermenin Yolu, Nitelikli Eğitimden Geçer
Bu içerik 181 kez okundu.

Esnaf ve Sanatkarların Uyum Yeteneğinin Arttırılması Operasyonu; 'ADAPTESK Projesi' Kişisel Gelişim Eğitimleri kapsamında ANKESOB'a bağlı odaların başkan ve yöneticilerine yönelik olarak Doç. Dr. Mehmet Baş tarafından "Kalite Yönetimi" konulu eğitim verildi.

ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, ANKESOB Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen programın açılışında yaptığı konuşmada bu tür eğitimleri esnaf ve sanatkarların gelişimleri açısından çok önemsediklerini belirterek, "Esnaf ve sanatkarlarımız ülkemizin ekonomik ve toplumsal hayatının vazgeçilmez unsurlarıdır. Nitelikli hizmet vermenin yolu, nitelikli bir eğitimden geçer. Mesleki ve kişisel eğitim uygulamaları; esnaf ve sanatkarlarımızın her geçen gün daha nitelikli hizmet vermesinin önünü açıyor. Bugünkü 'Kalite Yönetimi' eğitimi de bu vesile ile verilmektedir." dedi.

Doç. Dr. Mehmet Baş, "Kalite, müşterilerin beklentilerinin karşılanmasıdır. Bir gerçek kalite vardır, bir de algılanan kalite vardır. Kaliteyi yönetirken müşteri beklentilerini bilmek çok önemli. Malınızı, üretiminizi kendiniz konumlandıracaksınız. Önce algıda kazanacaksınız. Estetik ve algılanan kalite hizmette daha önemli hale geldi." diye konuştu.  

Konuşmasının devamında "Marka değerinizin yüksek olması demek, pazarın lideri olduğunuz anlamına gelmez, beklentileri iyi karşılıyorsanız, işinizi iyi yaptığınız anlamına gelir." diyen Baş, şöyle devam etti: "Pazarlama hem talep yaratmadır hem de o talebi tatmin etmedir. Günümüzde her şey değişti. Tüketici tercihleri de değişmeye başladı. Artık hizmetinizin alanı artmak zorunda. İş artık hizmet odaklı olmaya başladı. Kaliteli iş üretebilmek için önce hizmetlerimizi daha da yoğunlaştırmamız lazım. Hizmet kalitesi öncelikle; 'müşteri beklentilerini ne kadar karşılayabildiğiniz' ile eş değer. Hizmetimizin oranını, kalitesini olabildiğince artırmamız lazım. Müşteri niye bizi tercih ediyor, niye bizi tercih etmiyor sorularının cevabını vermeden kendi kalite düzeyinizi bilemezsiniz. Önemli olan sizin kendinizi nerde gördüğünüz değil, müşterinin sizi nerde nasıl algıladığıdır.Markayı yönetmek, değerli kılmak çok önemli. Markanızı iyi yönetirseniz istediğiniz gibi kuralları koyarsınız."

Katılımcı sorularının cevaplandırılması ile devam eden program, eğitim memnuniyeti değerlendirme anketi uygulaması ve katılımcı belgelerinin dağıtımının ardından sona erdi. 

ANKARA POLATLI HABER ANKESOB EĞİTİM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Selami Ovacık’tan 17 Ağustos Mesajı
Selami Ovacık’tan 17 Ağustos Mesajı