ANKARA ET TAVUKÇULUĞU SEKTÖREL YATIRIM ANALİZİ PROJESİ BAŞLADI


ANKARA ET TAVUKÇULUĞU SEKTÖREL YATIRIM ANALİZİ PROJESİ BAŞLADI

Tarımın her alanında ülkemizin önde gelen illeri arasında yer alanda Ankara'da tavukçuluk sektörünün durumu İl Müdürlüğümüzün ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda masaya yatırıldı.

ANKARA ET TAVUKÇULUĞU SEKTÖREL YATIRIM ANALİZİ PROJESİ BAŞLADI
Bu içerik 686 kez okundu.


İl Müdürlüğümüzün de proje ortağı olduğu, Ankara Kalkınma Ajansı'nın destekleriyle Orta Anadolu Platformu Derneği tarafından yürütülen "Ankara Et Tavukçuluğu Sektörel Yatırım Analizi Projesi" kapsamında gerçekleştirilen toplantıya, İl Müdür Bülent Korkmaz ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Daire Başkanı Özgür Güven'in yanı sıra, TKDK Ankara İl Koordinatör Vekili Can Kayahan, İl Müdür Yardımcıları, Şube ve İlçe Müdürleri, Ankara Kalkınma Ajansı İş Geliştirme ve Strateji Birimi Başkanı Coşkun Şerefoğlu, ziraat odası başkanları ve sektör temsilcileri katıldı.
Tavukçuluk sektörünün insan beslenmesine çok ciddi katkı sunan bir sektör olduğunu belirten İl Müdürümüz Bülent Korkmaz, son dönemlerde Ankara'da tavukçuluk sektöründe ciddi ilerlemeler kaydedildiğini söyledi. Kırsal Kalkınma Yatırımları Desteklemeleri ve TKDK'nin destekleriyle tavukçuluk sektörüne çok önemli teşvikler verildiğini vurgulayan İl Müdürü Korkmaz, "Eskiden aile tipi işletmelerin bulunduğu sektörde son dönemlerde verilen bu desteklerle büyük ölçekli işletmeler de kuruldu. Ankara ilimiz 5 milyona yakın yumurta tavuğuyla Türkiye genelinde sekizinci, broilerde ise 9 milyon tavuk varlığıyla yedinci sıradadır" dedi.
İl Müdürlüğünün  de ortak olduğu proje ile özellikle devlet desteklerinden yararlanarak yatırım yapılmış olan tesisler araştırılacak. Böylece sektörde mevcut kapasite ortaya konup sektörün kontrollü bir şekilde gelişimi için yapılması gereken tamamlayıcı yatırımlar belirlenebilecek. Sektöre yön veren Ankara'daki tüm kamu kuruluşlarının yer alacağı çalışma, kaynakların yerinde ve doğru kullanılmasını da amaç ediniyor.

ANKARA POLATLI HABER TAVUKCULUK SEKTÖREL YATIRIM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi
Keser ve ekibi Seçim Çalışmalara Hız verdi