YAŞAR: RAMAZAN BEREKETİYLE GELİYOR


YAŞAR: RAMAZAN BEREKETİYLE GELİYOR

Polatlı Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Davut Yaşar, Tüm İslam âleminin heyecanla beklediği, yılın en bereketli ve gözde Ramazan ayının yaklaşmasıyla piyasalarda hareketliliğin başladığını belirtti.

YAŞAR: RAMAZAN BEREKETİYLE GELİYOR
Bu içerik 546 kez okundu.

Tüm İslam âleminin heyecanla beklediği, yılın en bereketli ve gözde Ramazan ayının yaklaşmasıyla piyasalarda haraketliliğin başladığını belirten Polatlı Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Davut Yaşar, 'İftar sofralarının her keseye göre özenle donatıldığı 11 ayın sultanı Ramazan ayına sayılı günler kaldı. İlk teravi ve ilk savur için gün sayıyoruz. Ramazan paketleri hazırlandı ve raflarda ürünler yerlerini aldı.  Kasap, manav, bakkal, kuruyemişçi, fırın, tatlıcı ve lokantacı esnafımız artık hazır. Yine eski Ramazanlar gibi, iftardan önce vatandaş kasaptan etini, manavdan meyve ve sebzesini, fırından sıcak pide alışverişini yaparak esnafımızın hayır dileklerini alacaklar' dedi.

VATANDAŞ RAMAZANDA FİYATLARI KONTROL ETMELİ
    Ramazan ayında tüketimi artan yiyeceklerin fiyatları konusunda da açıklama yapan Polatlı Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Davut Yaşar, 'Ramazanda fiyatları yükselterek, haksız rekabete yol açan tutumlar olacaktır. Et, hurma, kuruyemiş, çay ve ramazanda sofralarımızdan eksik etmediğimiz birçok yiyecek için zam yapanlar olabilir. Et ve Süt Kurumu piyasaya yeteri kadar et ve et ürünü verecek kapasitede ve tedbirleri almış durumdadır. Vatandaşlarımız fiyatları iyi takip etmeli, esnafa güvenmelidir' diye konuştu.

RAMAZAN PAKETLERİNDEKİ ÜRÜNLER ÖNEM TAŞIYOR
    Ramazan paketleri içine koyulan ürünlerin önemini belirten Polatlı Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Davut Yaşar, 'Hayırsever vatandaşlar ihtiyacı olanlara Ramazan paketleri dağıtıyorlar. Paketlerin içerisine koyulan gıdaların son kullanım tarihine ve ürün kalitesine dikkat edilmelidir. Hayır işi yaparken insanların sağlıklarını olumsuz etkilememek için paketler kontrol edilmelidir' şeklinde konuştu.

RAMAZAN AYINDA HARCAMALARDA ARTIŞ OLUYOR
    Ramazan ayında harcamalarının normalden yüzde 30 daha fazla olduğunu söyleyen Polatlı Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Davut Yaşar, 'Ramazan'da ette, şarküteri pastırma ve sucukta, unlu mamullerde, bakliyatta, meyve ve sebzede tüketim yüzde 30 civarında artmaktadır. Esnaf ve sanatkârlar olarak mevsimsel etkilerin olumlu olacağı ve fiyatların düşeceği beklentisindeyiz' dedi.

ankara polatlı haber bakkallar odası başkanı davut yaşar ramazan bereketiyle geliyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
Gıda Bakanı Fakıbaba'dan Et Fiyatlarına İlişkin Açıklama!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!