Üreticilerin Rahmet Duası Devam Ediyor


Üreticilerin Rahmet Duası Devam Ediyor

Kuşçu Mahallesi rahmetin duasına çıktı. Polatlı’nın kırsal mahalleleri arasında ilk yağmur duası yapan Kuşçu Mahallesinde yüzlerce vatandaş bir araya geldi.

Üreticilerin Rahmet Duası Devam Ediyor
Bu içerik 4237 kez okundu.

 İlk baharın ilk aylarından bu yana oldukça kurak günler geçiren üreticiler sulama imkanı olan tarlalarında ürünlerini kuraklık tehlikesine karşı sulamaya başladı. Ancak sulama imkanı olmayan arazilerindeki ürünlerin sulanması ancak yağmurla olacağı için üretici yağmur duasına başladı ve yapılan duaların son durağı da Kuşçu Mahallesi oldu.
İlk Bahardan beklediği yağışı alamayan çiftçi yağmur duasına çıkmaya devam ediyor. Kış ayında kar yağışının fazla olması ilke bu yıl kuraklık derdi yaşamayacağını düşünen üreticiler mart ve nisan aylarında toprağa düşmesi gereken yağmurun gelmemesi ile yine kuraklık korkusunu yaşamaya başladı. Üretici rahmeti verecek olana dua etmek için yağmur dualarına devam ediyor.  Gecen yıl karşılaştığı kuraklık sıkıntısını yaşamak istemeyen üreticiler ilkbahar yağışlarını alabilmek için rahmet istiyor. İlçe merkezine bağlı mahallelerden rahmet duasına çıkan köylerden biri de Kuşçu Mahallesi oldu. Köy geleneklerine göre hazırlanan pilav ve et sinilere dökülerek yufka ile ikram edildi. Kuşçu mahallesinin yağmur duasına Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Milliyetçi Hareket Partili ve AK Partili Belediye Meclis üyeleri ve AK Parti İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. 

ANKARA POLATLI HABER KUŞÇU KÖYÜ MAHALLESİ RAHMET DUASI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Selami Ovacık’tan 17 Ağustos Mesajı
Selami Ovacık’tan 17 Ağustos Mesajı
Sakarya'dan Harun Karacan’a Ziyaret
Sakarya'dan Harun Karacan’a Ziyaret