KÖSEOĞLU: YAĞIŞ SEVİNDİRDİ AMA YETERLİ DEĞİL


KÖSEOĞLU: YAĞIŞ SEVİNDİRDİ AMA YETERLİ DEĞİL

Polatlı’da Mayıs aının son haftasında yağan yağmurlarla birlikte çiftçiler rahat bir neges almış olsada, yağış miktarına bakıldığında bu oranların yeterli olmayacağı belirtiliyor.

KÖSEOĞLU: YAĞIŞ SEVİNDİRDİ AMA YETERLİ DEĞİL
Bu içerik 885 kez okundu.


Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, gazetemize yaptığı açıklamada, geçen yıl Mayıs ayında m2’ye düşen yağış miktarının 700 mm olduğunu ancak 2017 Mayıs ayında neredeyse hiç yağış düşmediğini, son haftada m2’ye düşen yağış miktarının ise 24 mm gibi düşük bir oran olduğunu söyledi.

KÖSEOĞLU: YAĞIŞ YETERLİ MİKTARDA DEĞİL
    Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, “Mayıs ayının son hafgtası içinde bulunduğumuz bu günlerde Polatlı bölgesine ortalama düşen yağış miktarı m2’ye 24 mm oldu. Geçen seneye baktığımızda Mayıs ayında m2’ye 70 mm gibi çok yüksek ve bu yıın neredeyse 2,5 katı oranında bir yağış düşmüştü. Bu yıl henüz yağmurdan umudumu kesmemiş olsak ve karamsar bir tablo çizmek istemesem de kuraklık riski çok ciddi olarak kendini iyiyrden iyiye gösteriyor” dedi.

SULU TARIM ÜRÜNLERİ İÇİN CİDDİ SIKINTILAR VAR
    “Polatlı’da çok ciddi oranlarda sulu tarım ürünü dediğimiz yeşil mahsül ekiliyor. Bunun yanında hububat ekimi açısından da çok ciddi oranlardayız. Ancak bu yağışların azlığı, Sakarya Nehri’nin kuruması gibi pek çok etken sebebiyle bizi zor bir hasat döneminin beklediğini söylemek mümkün” diyen Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, Mayıs ayı sonuna kadar yağışladın sürmesi için dua ettiklerini aksi takdirde çiftçinin çok ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalacağını vurguladı.

KÖSEOĞLU ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE DEĞERLENDİRME YAPACAK
    Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, yine gazetemize verdiği bilgide geçen yıl ve bu yılki yağış miktarları ve kuraklık riskine karşı önümüzdeki günlerde bir basın toplantısı düzenleyeceğini ve istatistiksel olarak bu verileri kamuoyuyla paylaşacağını belirtti.

ankara polatlı haber ziraat odası başkanı zekai köseoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
TARIM İŞÇİLERİNİN KALDIĞI ÇADIR KENTLER BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞİYOR!
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim
Bayram Tatilinde Trafiğe Sıkı Denetim